Смяна на клапан на картерните газове /обяснение и снимки/

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 861
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: София
Кара: AUDI S6

Мнение от bmwmania » 26 Окт 2008, 20:50

Тази седмица, като имам малко повече време ще направя и аз процедурата 8)

Евала на колегата за изчрпателната тема и обяснения :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 27 Окт 2008, 20:49

На някой ако не му се дават 150 левчета за нови клапан и маркучи да казва да се споразумеем за моите старите. Напълно наред са си, смених ги за нищо. Даже ми се струва, че са сменяни от предишния собственик. Направи ми впечатление маркучето което влиза в картера си беше като новото - нито беше спекло, каучука си беше еластичен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 27 Окт 2008, 20:55

А някой сменял ли го е този филтър в оторизиран сервиз, да каже дали има смисъл да се цапам :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1072
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: това ,което кара

Мнение от shnitzera » 27 Окт 2008, 21:09

колегата Karlo го беше сменя в Бова карс питай него ;)

но там му бяха сваляли колектори-молектори ,а това е безмислено или поне така са му казали ,че са ги сваляли ,и аз бих дал с кеф 50-60 лв за интервенцията ,но от сорта на 150-200 лв за 20-30 мин работа е несериозно ......

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 3.04.2008
Местоположение: Варна

Мнение от pigeon » 30 Окт 2008, 20:28

Колега "badsharki " как точно разбра, че клапана (стария) ти е наред????маркучите ясно, ама за клапана?? :roll: В смисъл, че и аз моя като го сменях отворих стария и на пръв поглед изглеждаше "почти" като новия (без мръсотия и тем подобни),но уви като сложих новия си пролича разликата (поне при мен се усети!), а и ако си го отворил съм абсолютно сигурен че вече няма да изглежда като новия, и да му търсиш 150 камъка.... :lol: За тия пари новото си е ново....Нищо лично просто аз така мисля !!Айде със здраве ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1072
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: това ,което кара

Мнение от shnitzera » 30 Окт 2008, 21:01

badsharki написа:На някой ако не му се дават 150 левчета за нови клапан и маркучи да казва да се споразумеем за моите старите. Напълно наред са си, смених ги за нищо. Даже ми се струва, че са сменяни от предишния собственик. Направи ми впечатление маркучето което влиза в картера си беше като новото - нито беше спекло, каучука си беше еластичен.

колега pigeon аз си позволявам да те поправя за това което си написал .

според мен badsharki имаше друго впредвид ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 30 Окт 2008, 21:13

Аз като я чета тази тема и взех, та си поръчах един във Варна Карс за 150лв с все маркучи, без да имам и грам симптоми :mhihi:
Само ме набутвате тука в джаза :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като го сменя, ще видя дали въобще ще има някаква разлика, ама сигурно ще има :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: NesebaR-SF

Мнение от Ca_Ma » 30 Окт 2008, 21:15

mad_presley ако има и аз тичам за такъв , така че чакам реално погледнатото ти мнение =)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4438
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Варна
Кара: E39 M5

Мнение от mad_presley » 30 Окт 2008, 21:23

Клапана го имат, маркучите са с поръчка (поне във Варна Карс).Явно никой не ги поръчва :mhihi:
Ще го сменя, защото дори и да няма симптоми, като знам каква жмел са тея картерни газове особено зимата като се примесят с конденз...
По-интересно ми е, каква ще е разликата, при положение че сега моторът си мърка, няма грам вибрация и е абсолютно безшумен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1072
Регистриран на: 17.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d
Мечтае да кара: това ,което кара

Мнение от shnitzera » 30 Окт 2008, 21:35

пак ще почувстваш ...един такъв......по-еластичен някак си ........


Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: Разлог, Банско, Добринище
Детайли за колата: mnoo fast ;)

Мнение от Zaho » 30 Окт 2008, 22:58

Някой може ли да обясни това подобрение (и спъване) от какво се получава в краина сметка ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: NesebaR-SF

Мнение от Ca_Ma » 30 Окт 2008, 23:51

mad_presley написа:Клапана го имат, маркучите са с поръчка (поне във Варна Карс).Явно никой не ги поръчва :mhihi:
Ще го сменя, защото дори и да няма симптоми, като знам каква жмел са тея картерни газове особено зимата като се примесят с конденз...
По-интересно ми е, каква ще е разликата, при положение че сега моторът си мърка, няма грам вибрация и е абсолютно безшумен.


внимаваи брат само да не стане от 520 на.. 540 :mhihi: в кръга на шегата, колко се израси тотал за тоя клапан и маркучите

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

ре

Мнение от slavianko » 31 Окт 2008, 0:13

Мале вие сте се побъркали да се занимавате с глупости :mhihi: :mhihi: Аз тези дни ще ви покажа как съм изтъргал всичко що е мъркучи за маслени пари, клапани, млапани и вичко излишно :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Мнение от badsharki » 31 Окт 2008, 7:05

pigeon написа:Колега "badsharki " как точно разбра, че клапана (стария) ти е наред????маркучите ясно, ама за клапана?? :roll: В смисъл, че и аз моя като го сменях отворих стария и на пръв поглед изглеждаше "почти" като новия (без мръсотия и тем подобни),но уви като сложих новия си пролича разликата (поне при мен се усети!), а и ако си го отворил съм абсолютно сигурен че вече няма да изглежда като новия, и да му търсиш 150 камъка.... :lol: За тия пари новото си е ново....Нищо лично просто аз така мисля !!Айде със здраве ;)


Не съм казвал, че му искам 150 "камъка".Казах, че толкова струват комплект клапана и двата маркуча-даже 157 май беше. И който иска да го види, ще разбере, че си е наред. Смених го профилактично и ралика след смяната му нямаше (даже както казах, на 90% съм сигурен че е сменян).

mad_presley написа:Аз като я чета тази тема и взех, та си поръчах един във Варна Карс за 150лв с все маркучи, без да имам и грам симптоми :mhihi:
Само ме набутвате тука в джаза :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Като го сменя, ще видя дали въобще ще има някаква разлика, ама сигурно ще има :D


:mhihi: :mhihi: :mhihi: И аз тъй :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Разлика нямаше, ама поне съм го сменил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 449
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 520i

Мнение от Dozo » 31 Окт 2008, 19:42

Dozo написа:Браво,колега!Само да вмъкна-на 12.09.08 по фактура от Дару кар цената на клапана 86.80лв,а на маркуча/цепнатия от снимките/-29.30лв.Цените са без ДДС.Цялата сума с ДДС-139.32лв. :yes:
Ей ви цените колеги.Четете. :winky:Цената е без маркуча който е от филтъра до картера.Него си го взех най-обикновен маслоустойчив за 2/два/лв.
Всеки има значение,иначе никой няма значение.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook