Вентилаторът в таблото не спира да работи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 6.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw-e39-520

Вентилаторът в таблото не спира да работи

Мнение от GEORGBMW » 05 Авг 2016, 22:39

От известно време забелязах,че вентилаторът за,,топло и за хладно,,в таблото започна да включва за известно време ,без да съм го включил ,дисплеят е изгасен ,рекох си пак ядове,а днес ходих до лидъл уж да си купя това онова , изгасих мотора ,извадих ключа ,и този път пустият му вентилатор ,дори при изгасена кола не спира да върти ,отказах се от пазаруването защото щеше да ми смъкне акумулатора ,та това е ,ако може някой да ми каже от къде идва проблема господ здраве да му дава.Неотдавна е ремонтиран ,презапояван е таралежа от техник ,обаче ми каза ,че няма нужда този таралеж ,вътре да бъде залят със смола, за да се презапоява лесно за в бъдеще ,та това е.Възможно ли е да се появява това странно включване от слаб акумулатор?Моят е точно такъв ,просто да се дължи на някакво бъгване и това да е причината.
Последна промяна GEORGBMW на 06 Авг 2016, 6:22, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1659
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Вентилаторът в таблото не спира да работи

Мнение от Z3Ro* » 05 Авг 2016, 23:03

При слаб акумулатор колата не включва разни системи, а гаси тези, които не са от първостепенно значение... Смени си таралежа и ще се оправи проблемът.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6269
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Вентилаторът в таблото не спира да работи

Мнение от zvetiko » 06 Авг 2016, 8:56

Да и аз си мисля за таралежа. Колега най-добре го смени с нов- сигурно съм имал поне десетина обаждания, че бил рециклиран, повредил се, аз мога ли да го рециклирам като хората. Освен това филтъра за купето трябва да се сменя редовно- обикновено поради лошо охлаждане прегрява платката на управлението на вентилатора, иглите са радиатор и и ако дебита на въздуха е недостатъчен се случва описаното.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook