Скрити хубавинки

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Мнение от vavilon » 11 Авг 2009, 8:12

mirman написа:
KyoSan написа:
bozukov_a написа:
vavilon написа:Добре де, онзи ден пред работа ми случи следното и то за два дни поред. Оставям си шибидаха отворен нагоре (колата е заключена с нейният си ключ, не с аларма). След 4 часа поглеждам аз колата и кво да вида шибидаха ми се затворил, като съм я наблюдавал за по една цигара през цялото това време. После си припомних, че 2-ва пъти бързо натиснах бутона за заключване. Дали може да е от това- двойното кликване? Странното е, че се затваря след толкова много време. Имал ли е някой такова наблюдение?
Пробвах затварянето/отварянето на прозорците с две натискания :( нямам я

Пробвай със задържане на копчето.При мен така става а двойния клик не работи :).

да и при мен е със задържане


Със задържането е ясно. С двойният клик на затваряне не е ясно? След двоен клик в рамките от 3 до 4 часа ми се затваря шибидаха? Т.е. както си седи с отворен шибидах след 4 часа се затваря самичък :mhihi: Е на това кво да му викам "изкуствен интелект" :shock: ? Страното е че сега не иска да го прави...

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 8.05.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: m43b19
Мечтае да кара: 330i e46 натъпкана с екстри:)

Мнение от mirman » 11 Авг 2009, 9:17

vavilon написа:
mirman написа:
KyoSan написа:
bozukov_a написа:
vavilon написа:Добре де, онзи ден пред работа ми случи следното и то за два дни поред. Оставям си шибидаха отворен нагоре (колата е заключена с нейният си ключ, не с аларма). След 4 часа поглеждам аз колата и кво да вида шибидаха ми се затворил, като съм я наблюдавал за по една цигара през цялото това време. После си припомних, че 2-ва пъти бързо натиснах бутона за заключване. Дали може да е от това- двойното кликване? Странното е, че се затваря след толкова много време. Имал ли е някой такова наблюдение?
Пробвах затварянето/отварянето на прозорците с две натискания :( нямам я

Пробвай със задържане на копчето.При мен така става а двойния клик не работи :).

да и при мен е със задържане



Със задържането е ясно. С двойният клик на затваряне не е ясно? След двоен клик в рамките от 3 до 4 часа ми се затваря шибидаха? Т.е. както си седи с отворен шибидах след 4 часа се затваря самичък :mhihi: Е на това кво да му викам "изкуствен интелект" :shock: ? Страното е че сега не иска да го прави...

колега при мен с двоен клик не се свалят прозорците трябва да го задаржа няколко сек. (след малко ще пробам обратното при отключена кола и свалени прозорци дали с 2клик ще се вдигнат)
до колегата с шибидаха ,аз нямам но според мен е логично да действа като опцията на прозорците ,но 4 часа е доста време незнам нека някой с такава екстра да каже
чел съм тема 4е има и вградена аларма кам тези шукарийки от ключа но трябвало да се активира , МОЛЯ ВИ ако някой знае точно как става да пише.>благодаря предварително
поздрави
Изображение[img]/img]

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 11 Авг 2009, 10:26

да не се учудите, че няколко мнения оффтопик ще изчезнат

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 11 Авг 2009, 10:31

след около половин час изключва радиото ако е било пуснато от бутона без ключ и не се пипа нищо (предполагам)

тези които имат оригинална аларма имат доста повече възможности
за нас останалите е оставено едно светване на мигачите при заключване само :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Мнение от g_mihalev » 11 Авг 2009, 10:51

© написа:след около половин час изключва радиото ако е било пуснато от бутона без ключ и не се пипа нищо (предполагам)

тези които имат оригинална аларма имат доста повече възможности
за нас останалите е оставено едно светване на мигачите при заключване само :mhihi:


Можеш ли да споделиш какви други възможности имат тези с оригинална аларма. Аз имам и това което съм установил до момента е :
- светването на мигачите при заключване
- светлинна индикация за включена аларма от диода под огледалото
- при включена аларма и опит за отключване директно с ключа и отваряне на врата се чува звукова сигнализация ( доста тиха , което ми е странно)

Имам обемен датчик на тавана, но така и неуспях да го накарам да сработи ( опита с отворен прозорец, пусната аларма и да размахам ръка в купето, не мина ;) )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 11 Авг 2009, 11:23

© написа:след около половин час изключва радиото ако е било пуснато от бутона без ключ и не се пипа нищо (предполагам)


А как се пуска радиото без ключ? Аз мога да пусна радиото само ако ключа е вкаран и е завъртян поне на позиция 1. Тава много ме тормози и искам да мога да си пускам радиото дори и да не е пъхнат ключа, но ми казаха, че трябва ново захранване да прекарвам с прав(постоянен) ток до радиото и се отказах да човъркам електрониката.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 11 Авг 2009, 11:51

Извади си ключа и просто цъкни копчето-това мисля си е стандартно не би трябвало нищо да пипаш дпълнително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 11 Авг 2009, 11:56

е не става, не се включва... това ми е и проблемът :)
И при други колеги е така, както при мен, но засега никой от тях не е споделил, ако е намерил решение.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 11 Авг 2009, 12:12

моята кола е излязла от завода без аудио система :shock:
след като дойде при мен имаше монтирана някаква аудиосистема (ALPINE) с навигация (1 DIN), която естественно махнах. При монтажа на оригиналното СД открих, че зад управлението на климатроника има букса със всички необходими кабели за захранването на СД-то. Предполагам, че всяко Е46 ще я има. Имаше го и прословутия IBus който конролира всичко.
Така, че ако СД-то ти е вързано чрез някакво друго захранване просто трябва да го преместиш на въпросната букса

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Мнение от zmeyan » 11 Авг 2009, 12:20

То май забравих да спомена - СД-топ е оригинално СД Бизнес, което не чете МР3, буксите са разкачвани и закачвани.
Предполагах, че става въпрос за някакви настройки, но така и не намерих точно за какво става въпрос. Дали настройките са по колата или по СД-то. Факт е, че като извадя ключа и радиото не мога да го пусна, само свети едно диодче от него, което честно казано не знам какво е - мислих, че е аларма, но не е, имобилайзер или нещо друго ще да е.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Мнение от ///M_Martin » 11 Авг 2009, 12:32

Нещо не са ти свързали значи-аз съм със същото оригинално CD Busness BMW със саунд система Harmann Kardon-така че си провери буксите ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Sliven

Мнение от taisan » 13 Авг 2009, 11:55

колеги как се активира тази екстра за фаровете със ''светкавицата''

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Мнение от Dimitroff » 13 Авг 2009, 12:29

Ако я нямаш - с програмиране.
Ако я имаш - гасиш, вадиш ключа и дръпваш светкавицата към теб - фаровете светват на къси и остават така 30-40 секунди, след което гаснат. (през това време си заключил колата и доволно се отдалечаваш с усмивка на уста гледайки осветения път пред теб :) )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 8.07.2007
Местоположение: Sliven

Мнение от taisan » 13 Авг 2009, 12:54

май, май ще трябжа да се програмира :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 13 Авг 2009, 17:17

taisan написа:май, май ще трябжа да се програмира :)

Преди да пробваш това си карал на фарове нали ?
Ако не си карал на включени фарове не става.
Спираш колата, изключваш фаровете , вадиш ключа и преди да слезеш "мигваш с дългите" - :arrow:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook