Демпферна шайба - проверявайте

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: Благоевград
Кара: Bmw E46,04`330d

Мнение от Oleg-16V » 13 Авг 2008, 22:35

cfk написа:Да вярно, кажи къде, защото в доста складове питах и успях да я намеря едва за 312 лв. в София, дай някой контакт за тези оферти

утре ще проверя и ще напиша точна цена казаха ми 267лева без отстъпката така че ще проверя ако има наличности смятяй 15% от тази цена надолу това е клиентска

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 21.11.2007
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: 320d Avtomatik / Touring

Мнение от magiosnik^ » 17 Авг 2008, 22:56

Oleg-16V написа:
cfk написа:Да вярно, кажи къде, защото в доста складове питах и успях да я намеря едва за 312 лв. в София, дай някой контакт за тези оферти

утре ще проверя и ще напиша точна цена казаха ми 267лева без отстъпката така че ще проверя ако има наличности смятяй 15% от тази цена надолу това е клиентска



какво стана с колата направили я и колко пари ти излезе!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 20.10.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 ТД

Мнение от matros » 17 Авг 2008, 23:07

аз моята от Авто+ я взех на доста добра цена....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Мнение от cfk » 18 Авг 2008, 8:05

magiosnik^ написа:
Oleg-16V написа:
cfk написа:Да вярно, кажи къде, защото в доста складове питах и успях да я намеря едва за 312 лв. в София, дай някой контакт за тези оферти

утре ще проверя и ще напиша точна цена казаха ми 267лева без отстъпката така че ще проверя ако има наличности смятяй 15% от тази цена надолу това е клиентска



какво стана с колата направили я и колко пари ти излезе!!!


Смених я тая шайба най-накрая, 350 лв. ми излезе всичко ;) Двигателя се поуспокои значително, явно от старата както беше закъсана се е получавал дисбаланс и доста вибрации е вкарвала. Щом й дават 100 000 км. живот значи всеки трябва да я смени рано или късно 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.04.2007

Мнение от rdk » 20 Авг 2008, 9:14

свалих капака и разгледах шайбата
отвънка изглежда без забележки
възможно ли е да е прокъсана отзад бед да си личи или да не се притеснявам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Мнение от cfk » 20 Авг 2008, 15:38

На мен преди да я усетя че е заминала, ми се позасилиха вибрациите на двигателя и климатика като пуснех се чуваше едно дрънчене, освен това шайбата си беше сцепена, ако нямаш подобни оплаквания по-вероятно е да си е още ок, но при всички положения рано или късно ще трябва да се смени ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.04.2007

Мнение от rdk » 20 Авг 2008, 16:28

имам вибрации дет не се знае от кво са та сичко преглеждам
тампони двг са ок
дюзите също
мислех да не е тази шайба ма и тя е ок :shock:

Палавника
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 8.07.2006
Местоположение: гр.Варна
Пол: Мъж
Кара: 320 D '03; Х5 Е70

Мнение от тони6600 » 20 Авг 2008, 22:16

rdk написа:имам вибрации дет не се знае от кво са та сичко преглеждам
тампони двг са ок
дюзите също
мислех да не е тази шайба ма и тя е ок :shock:

Какви са точно тези вибрации,кога се получават постояно ли са,при подаване на газ изчезват ли,когато е студена ли го прави,какво масло си сложил,кога е сменяно,къде е проверен мотора на колко км е колата,при пуснат климатик пак ли е така или се влошава, как разбра,че шайбата е ок? Дай нещо повече незнам някой тук да има ранг гадател-магьосник все пак.
Последна промяна тони6600 на 20 Авг 2008, 22:17, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Мнение от cfk » 20 Авг 2008, 22:16

Вибрации всички дизели имат като работят на място, ако не са видими, а само осезаеми, значи е добре :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 23.04.2007

Мнение от rdk » 21 Авг 2008, 11:20

anton2106 написа:Какви са точно тези вибрации,кога се получават постояно ли са,при подаване на газ изчезват ли,когато е студена ли го прави,какво масло си сложил,кога е сменяно,къде е проверен мотора на колко км е колата,при пуснат климатик пак ли е така или се влошава, как разбра,че шайбата е ок? Дай нещо повече незнам някой тук да има ранг гадател-магьосник все пак.


ми двигателя според мене се тресе повече от нормалното
това на празен ход
оборотите не ги мени
при подаване на газ естествено вибрациите изчезват
маслото е пълна синтетика 5W40 бмв лонглайф
колата е на 270К
при пусната клима няма разлика
шайбата я огледах няма и заченки на цепване опипах цялата гума внимателно изглежда здрава отсякъде
в началото мислех че вибрациите са от ел дюзата (и това показваше на компа при диагностика)
сменихме ел дюзата но вибрациите си остават силни
тампоните на двг също били ок казва майстора
незнам дали е нормало да ти се тресе волана в купето на празен ход и като отвориш стъклата и те да се тресат :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 LCI 3.0d; E46 LCI 330i
Мечтае да кара: BMW

Мнение от cfk » 21 Авг 2008, 15:38

Може да има и други причини, но е добре да почнеш от най-вероятните - сменяш тампоните на двигател и скоростна кутия и шайбата, те са консумативи и дори видимо да нямат щети като са навъртели 100тина х.км. значи са износени, а сигурно и изобщо не са ти сменяни. Вибрациите ти след това няма да изчезнат съвсем, но ще намалеят, поне при мен беше така :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 322
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: Mалката Виена
Пол: Мъж
Кара: Е60,530Д
Мечтае да кара: влака

Мнение от ivo752 » 21 Авг 2008, 20:06

Здравейте,днес си огледах на мойта бима тази демферна шайба видимо ми изглежда добре ама има едно тресене в ниските,което не мога да разбера дали е от нея или от тампоните на двг-то,гледам я на канала и има едно тресене от тая шайба май :roll: .

Палавника
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 8.07.2006
Местоположение: гр.Варна
Пол: Мъж
Кара: 320 D '03; Х5 Е70

Мнение от тони6600 » 22 Авг 2008, 9:32

За да видиш шайбата на канал няма да стане,трябва да се свалят дифузерите вентилатора и така вече може да разбереш как е

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 29.09.2007
Местоположение: София

Мнение от Lino_Velev » 29 Авг 2008, 22:09

V-max написа:при мен пък тази шайба просто падна в движение , добре , че беше с 20км/ч и точно паркирах , та си останах паркиран в центъра на Варна :mhihi: :mhihi: Та една проверка никога няма да навреди

Относно произхода на частите - по-добро от оригиналното няма :idea:


При мен миналата седмица се случи сходна ситуация. Точно влизах в един паркинг в Несебър с 10км/ч и се разпадна без никакви предварителни признаци. Предната част падна и се заклещи и се търкаше в задната и взеха да хвърчът искри и аз си изкарах акъла :)
Старата шайба е в гаража утре може да я снимам и да я покажа, защото е интересна гледка.
И странното е че четох тази тема точно преди да замина на море и си мислех да я проверя като се върна, но вече не е нужно. Колата е на 130000 км.

И все пак ако искам да правя такава проверка какво точно мога да гледам? То сигурно в мойта си е имало пукнатини в гумата ама това с гледане без да се свали незнам до колко може да се види.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 04 Сеп 2008, 9:47

цените за тази шайба които ми обявиха са 280лв и около 450лв оригинална
нещо повече за SWAG? може ли да се разчита или от оригиналното по-хубаво няма?

п.с. видимо нямам проблеми с шайбата, но съм решил да я сменям

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook