Играят оборотите и изгасва

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.02.2024
Пол: Мъж

Играят оборотите и изгасва

Мнение от Y0rdann » 03 Мар 2024, 14:07

Здравейте колеги! От скоро имам следния проблем:
При първо палене чат пат, пали от раз, но оборотите почват да играят от 800 на 300 горе долу, колата тресе, няколко пъти така и накрая гасне, второ палене пак така, може и трето, като подам газ гасне, накрая се оправя. Нямаше го известно време но пак се появи, сякаш има общо с нивото на резервоара. Има и газ, карам газ/бензин, дори и на бензин да съм я карал преди да я угася, пак го прави. Понякога пали от раз и тръгва без проблем, карам известно време и я оставям. Тогава пък пали по-трудно и държи ниски обороти, като я форсирам гасне и пак се оправя като потегля. Има и едно лашкане чат пат. Мотора е m54b22 току що сменено масло, филтри преди 3 хиляди километра, сменяни свещи и бобини от предишен собственик преди няколко месеца. От както може да е и сериозно ли
е?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от streetz » 03 Мар 2024, 20:42

Има газ, така че Божа работа какво е. Записва ли грешки, някакви misfire-и?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.02.2024
Пол: Мъж

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от Y0rdann » 03 Мар 2024, 20:51

streetz написа:Има газ, така че Божа работа какво е. Записва ли грешки, някакви misfire-и?


Не знам, не съм правил диагностика. По таблото нищо не е светвало. Иначе веднъж като тръгне не прави проблеми, набира без проблем, не губи мощност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1677
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от Biogame » 04 Мар 2024, 9:21

При мен долу горе беше същото. Винаги на първо палене играят оборотите и гаснеше.
Смених свещите ,защото старите не бяха изобщо за тази кола и проблема изчезна.
Огледай гофрето ,предполагам смуче паразитен въздух.
:driving: :dunno: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от rosen vanev » 04 Мар 2024, 21:15

Доста неща може да са- от ванос до дроселова клапа.
Имал съм сходен проблем и от двете, но при ваноса го правеше на студен двигател, а при клапата- постоянно.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от zvetiko » 05 Мар 2024, 11:00

Y0rdann написа:Здравейте колеги! От скоро имам следния проблем:
При първо палене чат пат, пали от раз, но оборотите почват да играят от 800 на 300 горе долу, колата тресе, няколко пъти така и накрая гасне, второ палене пак така, може и трето, като подам газ гасне, накрая се оправя. Нямаше го известно време но пак се появи, сякаш има общо с нивото на резервоара. Има и газ, карам газ/бензин, дори и на бензин да съм я карал преди да я угася, пак го прави. Понякога пали от раз и тръгва без проблем, карам известно време и я оставям. Тогава пък пали по-трудно и държи ниски обороти, като я форсирам гасне и пак се оправя като потегля. Има и едно лашкане чат пат. Мотора е m54b22 току що сменено масло, филтри преди 3 хиляди километра, сменяни свещи и бобини от предишен собственик преди няколко месеца. От както може да е и сериозно ли
е?


Колега, като начало диагностика, за да се види дали няма нещо очевидно. Ако няма, се изолира газовата уредба и започва да се търсят причините за проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 2.02.2024
Пол: Мъж

Re: Играят оборотите и изгасва

Мнение от Y0rdann » 15 Мар 2024, 11:08

Здравейте колеги, мерси за всички съвети! От известно време карам само на бензин и проблема с оборотите при първо палене изчезна. Преди карах смесено на газ/бензин като явно АГУ-то е проблема, засега само на дълъг път ще го ползвам, казаха ми че има ли газ, ще има проблеми може би настройка някаква иска. Иначе чат пат не ми държи ниските обороти, лесно гасне. Един колега бръкна отдясно на двигателя, каза че имало там някакъв болт ли е шайба ли е не знам, каза че е от това. Та това ми е въпроса, какво е и какви пари ще е горе долу, може ли да доведе до друг проблем?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook