Усилен съединител за м57

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.02.2024
Пол: Мъж

Усилен съединител за м57

Мнение от krizze46 » 12 Фев 2024, 13:23

Здравейте,разчетох се във форума на тази тема и повечето от информацията е от преди 10тина години.(Ако има някоя по-нова която не съм намерил ще съм благодарен на линкче)
Карам 46ца 330д като има следните доработки
Дюзи от 535 286кс.
Хибрид 2365 на 2.5 бара налягане
Р90 помпа
По-голям челен кулер
Премахнат ЕГР
Шорт шифтър
Колата е мерена на дино като има 255whp/584nm на гуми и 300hp/687nm на мотор,смених съединителя с обикновен на Закс и издържа около 10к км. като в момента буксува
Въпроса ми е има ли някой нов съединител който да държи адекватно на тези нм,защото не ми се дават отново 1500лева :lol:
Колата се кара всекидневно,има моменти на по-бързичко каране и на стартове,не ми е проблем да е твърд педала и т.н стига ми само да държи без да се налага да се приестнявам че ще го хвърли
Също така ако някой е минавал скоро през това да ме насочи към колко пари му е излезнало,ако е кован къде е кован и т.н
Благодаря!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Усилен съединител за м57

Мнение от b00st » 13 Фев 2024, 15:56

Ами НЕ е мислен за такива нютони тоя драйвтрейн. Не всичко е мотор и ребри колкото може 300-400 коня? Има вариант - Закс перформанс усилен притискател, държи и над 700 нютона и с ковано феродо държи няма ядове, но следващото нещо, което ще ти покаже среден пръст е маховика и там приключват нещата. Има някви ентусиасти слагат едномасов, то трака на празен ход, отделно от вибрациите там шанса и кутията, която е на 150 години вече да напусне чата е доста голям. Затова лекичко с тунинга и пазиш маховика - на висока предавка никога цялата газ от ниски обороти, така караш и си свиркаш.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Усилен съединител за м57

Мнение от ///M_Martin » 14 Фев 2024, 8:51

Много ми е интересно как давате парите за да засилите колата но за един от най-важните компоненти "ако може да се измисли нещо" :clap:
Без сериозен съединител винаги ще имаш проблеми и както ти каза колегата маховика също е слабо звено.
Плътен маховик на дизел е тотален ужас.
Дори и с органик диск няма да издържи много (лимит до около 600нм) след това керамика за 700нм+ и от там евридей=пълна мъка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Усилен съединител за м57

Мнение от zvetiko » 15 Фев 2024, 12:27

След като се тръгне по пътя на силовия тунинг е нормално постоянно да сменяш и правиш нещо, не е еднократен акт за много километри и години.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook