Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумулат

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумулат

Мнение от усещане » 16 Фев 2023, 17:29

Здравейте, БМВ е46 2004г след разкачане на акумулатора прозорците спряха да се вдигат автоматично,нито от ключ нито след програмиране с задържане.
Шибидаха се затваря автоматично!
И двата едновременно спряха да изпълняват тази функция,но слизат автоматично.Разменях копчета разкачах акумулатор за рестарт без резултат.
Подозирам софтуерен проблем ,на прав път ли съм според Вас.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 17 Фев 2023, 11:55

Днес бях на диагностика.Модула разбира за подаване на команда първа позиция,но не реагира.
Всъщност прозореца се затваря от втора позиция на копчетата която би трябвало да е автоматично.
Излязоха множество грешки на огледалата 103,107,108,14

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от ceco_kd » 17 Фев 2023, 13:06

Как точно ги програмираш? Защото при мен след разкачане на акумулатора винаги автоматичното вдигане спира. Обучават се като свалиш прозореца и после го вдигнеш до горе дърпайки бутона и държейки го така, докато се вдигне нацяло стъклото.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 17 Фев 2023, 14:24

Здравей, благодаря за отговора.
Да оказанията са изпълнени.
Днес освен аз и в сервиза констатираха,че копчетата отчитат първа позиция но тръгват от втора.
Отново отворих модула и релетата за да се уверя че работят коректно.
Просто команда на първа позиция не приемат предните прозорци.Шибидаха работи и с двете позиции.
При заключване от бравата шибидаха и задните люкове се затварят но прозорците не.
От дистанционното е същото само че се затваря само шибидаха.
Отваря се от ключа всичко и прозорци и шибидах.
Аз търся подкрепа на мнението за дефект в комфорт модула.Не намирам външни белези ,но се надявам някой да подкрепи тезата ми с аргумент.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от DoesNot » 18 Фев 2023, 15:42

Изглежда че GM модула си е забравил кодировката. Трябва да се прекодира :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 19 Фев 2023, 20:00

Благодаря за отговора
От Варна съм, някой може ли да каже къде предлагат тази услуга?

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 05 Апр 2023, 20:18

Здравейте,в М Карс Варна на, които благодаря,че приеха този стар , автомобил ми изложиха тезата за проблем в модула или разтегнато жило на прозорец.
Тъй като тествах два модула с един и същи резултат,пробвах да откача буксата от машинката на прозореца с надежда да излъжа системата,но без успех
Разглеждах схемата на пиновете на модула.
Оказа се че има различен кабел за постоянно подаване на +12 към прозореца от такъв за ръчно вдигане.
Моля,разгледайте описанието и ако някой знае дали този +12 кабел минава през реле извън модула да пише.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 05 Апр 2023, 20:29

Screenshot_2023-04-05-21-12-35-075_com.android.chrome.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 06 Апр 2023, 13:28

Моля обърнете внимание на+12 към вдигане на предни позиции
Някой знаели този кабел дали има реле извън модула?
Screenshot_2023-04-05-21-12-29-228_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-04-05-21-12-35-075_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2023-04-05-21-12-44-670_com.android.chrome.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 31.03.2007

Re: Прозорци със софтуерен проблем след свалянето на акумула

Мнение от усещане » 23 Апр 2023, 21:01

Здравейте,този явно всеобщ проблем на модели след 2003г при е46 се дължи на функцията против прищипване.Преди 2003 за кабриото е налична функция с едно докосване само на шофьора.
Поведение при наличие на грешка
По правило процесът на активиране на електрическите прозорци се прекъсва (ограничава) след 8 s, за да се изключи съответният електродвигател, например при неразпознаване на ключалката или неизправност на механизма.

Ако стойностите на сензора против прихващане(след 2003 се намира в моторчета на стъклоповдигачите) не са правдоподобни (поради непрекъснато натискане, късо съединение или отворена верига), режимът на управление за къси натискания в посока "Затвори", както и режимът на комфортно затваряне не са разрешени. В този случай прозорецът може да се затвори само чрез продължително натискане на ключа.#цитат от BMW WDS#

След продължително прелистване из чужди форуми се насочих към кабелите на шофьорската врата.
Там поради някаква причина кабела за вдигане отговаря в буксата към GM5 модула на кабела за сваляне.По мое мнение предполагам, че по пътя на кабелите до модула съществува някакво реле или кабелите на всички е46 от теза година до 2005 се опират някъде.
За това завързах кабелите за нагоре и надолу преди моторчето на хикс Смисъл кабела за нагоре го хванах за кабела за на долу.Така сигнала на буксата на моторчето и буксата на GM5 модула стана правилен . Въпреки това функцията остана заключена.Сега като натисна копчето прозореца се вдига с едно докосване,и разбира се трябва да дърпам копчето със задържане за да свалям.
Смятам, че автоматичното вдигане е по важно от свалянето.Просто сега функцията против прищипване е не активна .Сега когато задържам копчето на ключа за отключване си вдигам прозорците .Прекарване на нови два кабела виждайки и странната букса на вратата към купето ми се струва доста досадна.Завъртането на кабелите и на двете врати е най доброто решение.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook