Пробка на водния радиатор

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 07 Фев 2023, 18:52

Здравейте, ситуацията е доста сложна, ще се опитам да я обясня, преди да отида утре да се карам и да търся пробка. Имам 320и 99 модел, радиатора е за смяна, по случайност ми подариха един който прилича на моя, обаче е без пробка. Внесен е от Англия. Моя радиатор е с една пробка която се дърпа надолу предполагам(Снимка 1, мисля,че е тази) , този има пробка която се навива на резба и една дупка, около 1 см над пробката където влиза тапа предполагам. Закарах колата на майстор- изкара радиатора каза същият е като твоя, обаче няма пробка и не можем да намерим. Изпратих му снимка на това което аз съм намерил(Снимка 2), предполагам, че е тази пробка, в магазина му казват това влиза в другото(Снимка 3), което за мен няма логика, да не е матрьошка все пак. Използвал съм снимки от сайта на колегата, дано не е проблем. Въпроса ми е- някой попадал ли е на такъв радиатор? Нямам снимка в момента, утре ще ходя при майстора и по магазините предполагам, но исках първо да чуя някое мнение и от вас, преди да се чудя какво точно търся и къде. Благодаря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от zvetiko » 07 Фев 2023, 19:36

Колега, пробките са с различна дължина в зависимост дали колата е с автоматична или ръчна скоростна кутия. Пробката не е чак толкова важна за това, което те интересува- няма да източваш охладителната система често, когато го правиш може и от някое водно съединение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 07 Фев 2023, 19:48

Не е важна, но нямам. Освен да навия нещо друго, това ли предлагате? Обаче има и една друга дупка над пробката която си е без резба. Ако се загледате в схемата на снимка 2, там е показана синята пробка, че влиза отдолу и отделно една друга която влиза над нея. Затова и си мисля, че това е тази която търся, не знам дали е комплект обаче. Утре ще звъня в сайта. Отделно, сега като ги гледам, защо има разлика колата с каква скоростна кутия е???

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Lenco » 07 Фев 2023, 21:51

Пробките от снимка 1 са къса и дълга, първата е за автомат, втората за ръчка. Дългата запушва този страничен отвор, а късата го отпушва и отива към една пластмаса-подложка на разширителния съд, където влиза обменника на автомата. Синьото е пробка за източване, може да е черна.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 08 Фев 2023, 0:03

Lenco написа:Пробките от снимка 1 са къса и дълга, първата е за автомат, втората за ръчка. Дългата запушва този страничен отвор, а късата го отпушва и отива към една пластмаса-подложка на разширителния съд, където влиза обменника на автомата. Синьото е пробка за източване, може да е черна.


Колега, снимките са примерни. Явно не се изразих правилно, моя радиатор е с подобна пробка като на снимка 1, тя е една, не са 2 различни. Другият радиатор, новият който имам ми го дадоха без пробка, като пробката на него е с резба, сочи надолу, а настрани (разбирай към двигателя) има друга дупка, малка без резба без нищо. Майстора ми, ходил в магазина и питал за пробки, не са намерили. Какъв магазин е ходил не знам, пратих му снимка номер 2, с идеята, че това е пробката която търся, което и аз не знам дали е така. В магазина му казали, че тая синята пробка от снимка 2 било това синьото от снимка 3, което за мен не е вярно. Надявам се, че обясних сега по-точно. Утре ще ходя да се разправям, въпроса е дали някой се е сблъсквал с такъв радиатор, с какво е по-специален, че няма как да намерят пробка в магазина. Странна работа.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Lenco » 08 Фев 2023, 5:53

Явно и ти не ме разбра, новите радиатори се продават с два вида пробки, ако си с автомат слагаш късата и отвора, който казваш, към двигателя остава отворен, за ръчка слагаш дългата и отвора е запушен.

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 08 Фев 2023, 8:14

Lenco написа:Явно и ти не ме разбра, новите радиатори се продават с два вида пробки, ако си с автомат слагаш късата и отвора, който казваш, към двигателя остава отворен, за ръчка слагаш дългата и отвора е запушен.

Изображение


Хм..дано да е така. Обаче има резба, докато тази която сте постнали- няма. После ще ходя до майстора и ако трябва ще кача снимка тук на радиатора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 08 Фев 2023, 10:13

Ето го въпросният радиатор
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Lenco » 08 Фев 2023, 10:47

Ето я тапата за този радиатор, но като резервна част не съм я вижда, но явно има.
https://www.amazon.com.mx/delang-171114 ... B077GMSCXT
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Пробка на водния радиатор

Мнение от Сладур1 » 08 Фев 2023, 14:43

Lenco написа:Ето я тапата за този радиатор, но ....



https://www.youtube.com/watch?v=muIopywOZ00&t=106s и аз намерих обаче това което ми трябва. Всъщност намерих го в ибей в Англия, тук я няма. Мама им и радиаторите им различни, не само грешно място на волана :) Взех нов радиатор и тоя може би ще го продам за някой лев или ще си поръчам пробка да го имам за резерва. И е обратното, дългата е за автоматик, късата за ръчна.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook