перката работи само на ниски обороти

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.02.2019
Пол: Мъж

перката работи само на ниски обороти

Мнение от rosen.93 » 29 Дек 2022, 13:13

здравейте,
имам бмв е46 143 к.с., на скоро забелязах че колата достига 112 градуса и високите обороти на перката не се включват, работи за 2-3 мин на ниски и спира, след известно време пак тръгва ама пак на ниски ,. Купих нова перка и правя тест със inpa и пак същата работа, работи на ниски обороти. Смених ecu то "компютъра", и нещата се оправиха. Пускам теста, работи на ниски и високи обороти, старата и новата перка. Ясно че май проблема ми е в стария компютър, но можели да се отстрани, някой знаели как се оправя този проблем тъй като старият ми е 143 коня а този новият е 115 к.с..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: перката работи само на ниски обороти

Мнение от The Heartlistener » 29 Дек 2022, 17:32

rosen.93 написа:здравейте,
имам бмв е46 143 к.с., на скоро забелязах че колата достига 112 градуса и високите обороти на перката не се включват, работи за 2-3 мин на ниски и спира, след известно време пак тръгва ама пак на ниски ,. Купих нова перка и правя тест със inpa и пак същата работа, работи на ниски обороти. Смених ecu то "компютъра", и нещата се оправиха. Пускам теста, работи на ниски и високи обороти, старата и новата перка. Ясно че май проблема ми е в стария компютър, но можели да се отстрани, някой знаели как се оправя този проблем тъй като старият ми е 143 коня а този новият е 115 к.с..

А какво пречи да префлашнеш "новия" от B18 с твоя софт за B20? WinKFP.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.02.2019
Пол: Мъж

Re: перката работи само на ниски обороти

Мнение от rosen.93 » 29 Дек 2022, 20:20

Ами незнам как става , не съм го правил. Интересно защо не вклучва на високи обороти. Какъв може да е проблема

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook