330d прекъсва и грешка pre-supply pressure monitoring

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.09.2021

330d прекъсва и грешка pre-supply pressure monitoring

Мнение от E46_Fan90 » 24 Дек 2022, 21:08

D6612C84-CEC7-4B4D-A045-03555B85B584.jpeg

C3173DA8-F713-47AB-9F9C-A65C4C4E704F.jpeg

Здравейте, колата е 184 коня с ремап и изключен ЕГР. Ремапа е правен при Евгени (vgs-tuning) и настроена на 250 коня. Колата има следния проблем, на празен ход работи неравномерно, оборотите играят и се тресе все едно иска да изскочи мотора, в движение с леко подаване на газ се клатушка и прекъсва една такава. Когато и дам газ от ниски се замисля и като достигне 2к-2500к оборота тръгва изведнъж, но е мудна въпреки това и като ускорява спира за секунда и после пак изведнъж ускорява. Дава ми тази грешка за ниското налягане, друга грешка няма и съм сменил следното. Помпа в резервоара, изглеждаше и чист резервоара, помпа под седалката която е, релето работи за помпата тествано е, горивен филтър нов, нови подгревни свещи, сменен е регулатора за турбото за налягането. Колата я взех с лош ремап и после Евгени направи нов ремап и мисля, че няма да е от това проблема, че е ремапната, и няма как да знам преди да се ремапне дали е имало тази грешка. След като смених помпата в резервоара и направих тест, колата все едно беше друга, сякаш и дойдоха всичките коне, на сшедващия ден абсолютно същите проблеми. Дюзите не съм ги проверявал, дали е възможно да е от тях или нещо като дебитомер или датчика на горивния филтър или като цяло някой от датчиците за горивото на рейла или гнп-то. Вече съм в задънена улица и не знам как да елиминирам тази грешка и този досаден проблем с това прекъсване. На Inpa като я закача и вляза в раздел Аналог 5 за дюзите и колата започва да работи по зле и от Аналог 2 на индикатора за Soll-Air-Mass не показва нищо, седи на 0.00 не знам дали трябва да отчита нещо. Ще прикача снимки от Аналог 2 данните от Аналог 5 нямам снимка, мисля то беше за дюзите, но там доста добре изглеждат живите данни. Ще съм благодарен ако няма вкара малко ясното по проблема, аз вече си мисля към нещо с недостиг на гориво, нещо дюза, дебитомер да е проблем. Весели празници на всички :(
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: 330d прекъсва и грешка pre-supply pressure monitoring

Мнение от iNfoster` » 03 Фев 2023, 18:31

Според мен имаш проблем с дюзите. Ако не се решил проблема и ако може да е закачиш на ново и да прикачиш снимка на тях. А работата на двигателя се влошава точно от това защото му спираш корекциите на дюзите които си прави компютъра.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook