Тропане отзад в движение само на свободна

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.06.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118hp
Мечтае да кара: e91 320

Тропане отзад в движение само на свободна

Мнение от belotoboro » 27 Ное 2022, 14:18

Здравейте ,както се вижда в заглавието имам шум (тропане ) отзад когато колата е в движение ,но на свободна. На включена предавка го няма това тракане. С нови тапмони на амортисьорите съм и както и самите амортисьри са нови ( нямат и 25 дена ) . Купето бе цепнато на познатото място ( моста към купето отзад в ляво) , но вече е заварено( това бе лятото ) . Дифа си има малко луфт , както и полуоските (съмняват ме карета или диф) .Някой да се е сблъсквал с такова проблемче – да ме насочите какво още да гледам или кой от Стара Загора да я погледне и ремонтира евентуално. Става дума за е46 318i . Благодаря предварително !

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 1.01.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E46 328i Touring
Мечтае да кара: на Nürburgring
Детайли за колата: Сиво спортно комбЕ с малки жокери

Re: Тропане отзад в движение само на свободна

Мнение от j.botsoff » 25 Дек 2022, 12:02

Колега, при мен има обичайното тропане при включване на първа и задна, както и при потеглане и смяна на предавки, рязко подаване и отнемане на педала на газта.... НО купето ми е подсилено и е здраво, вече колко пъти го проверявам, с полиуретанови тампони съм отзад. Оказа се, че всичкото това идва от луфта в диференциала. Имам леко виене заради луфта, кардана като го въртя с ръкйа да проверя луфта се мърда повече от нормалното. В процес на търсене на друг диференциал съм и се надявам потупването да изчезне.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 9.06.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e46 318i 118hp
Мечтае да кара: e91 320

Re: Тропане отзад в движение само на свободна

Мнение от belotoboro » 10 Яну 2023, 17:48

Проблема май се оказва в дифа и външните карета на полуоските :cry: . Сега съм в процес на търсене и на 2-те неща. Ако някой има налични(здрави без течове и луфтове) да казва. Дифа е с число 3.38. След подмяната им ще пиша дали резултат (ако намеря читави де :cry: ).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Re: Тропане отзад в движение само на свободна

Мнение от Ludmil » 16 Яну 2023, 10:38

j.botsoff написа:Колега, при мен има обичайното тропане при включване на първа и задна, както и при потеглане и смяна на предавки, рязко подаване и отнемане на педала на газта.... НО купето ми е подсилено и е здраво, вече колко пъти го проверявам, с полиуретанови тампони съм отзад. Оказа се, че всичкото това идва от луфта в диференциала. Имам леко виене заради луфта, кардана като го въртя с ръкйа да проверя луфта се мърда повече от нормалното. В процес на търсене на друг диференциал съм и се надявам потупването да изчезне.


При мен също го има описаното тропане. Имам скъсан тампон на Диференциала и гуменото каре е тръгнало да се къса.
... _______
o/_______\o
(Оo=00=oO)
[]==***==[]

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook