BMW 318i, не пали ВЪОБЩЕ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.11.2022
Пол: Мъж

BMW 318i, не пали ВЪОБЩЕ

Мнение от Mihail99 » 06 Ное 2022, 14:24

Здравейте, маняци , колеги и тн. От скоро съм с книжка , на 22 и като всеки келеш си взех BMW 318i началото на 2004 мисля , 143 конски сили. Вече 2 седмици стана , мислих, умувах, пробвах и се допитвах до кого ли не, но отговор рационален не получих. Затова искам да Ви попитам Вас, тъй като предполагам ще има такива сблъсквали се с моя проблем. Преди 2 седмици , една вечер реших да пътувам до Бургас, към 23:00 се прибирам и всичко е точно, звуци , тракания и нещо от този сорт НЯМА. Сутринта решавам да запаля , но не ще и не ще, тресе колата , мъчи се, мирише яко на бензин , не знам какво й стана. Колата е с нов акумулатор , но и за смяна на сегментни на двигателя. Стартера върти , но двигателя само се мъчи и не иска да запали. Установих и че антифриз няма, а бях сложил преди няма и 2 седмици преди да се случи това. Според Вас от какво може да е
Благодарско предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: BMW 318i, не пали ВЪОБЩЕ

Мнение от DiscontroL » 08 Ное 2022, 23:21

Една диагностика като за начало ще е добре. Като цяло си избрал кола с доста чуплив двигател и няма да е лошо да помислиш да я смениш след като я оправиш.
Race cars is my escape from all bullshit in life...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW 318i, не пали ВЪОБЩЕ

Мнение от The Heartlistener » 09 Ное 2022, 16:07

Кой те излъга за тези сегменти, колега? :) Няма такъв филм при N42. Предполагам че иде реч за харча на масло - на този мотор се сменят гумички на клапаните и заспива в това отношение.
Относно проблема ти - задължително диагностика, няколко неща може да са и не е редно да хвърляме боб. Записваш точно описанията на грешките и ги постваш тук, тогава можем да помогнем. Двигателят си има характерни особености и някои неща трябва да се сменят задължително след определен пробег. Не е лош мотора, но само с каране и липса на известни познания в детайли няма да стане.
И един съвет - не се връзвай на екстремни диагнози от пишман механици които не познават двигателя.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook