Erisin px5 проблем със звука

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 05 Окт 2022, 9:31

Здравейте, става въпрос за навигация Erisin px5 (android 8) , проблема е че след около 30-40 минути свирене звука става ужасен, бръжди ..... като цяло не може да се слуша.
Интересното е че проблема го има при възпроизвеждане от - тубата, карта памет, и от собствената памет, но от диск всичко е точно дори и след часове слушане (окото се е зацапало и трябва 15-20 пъти да поставя диска за да започне да го чете, иначе нямаше да я има темата :mhihi: )

Според вас проблема хардуерен или софтуерен е ? Например някой кондензатор като позагрее да се предава, или пък да има нещо по андроида което не е наред,
https://erisin.bg/fix/
попаднах на това, но съм с различни последни цифри и явно не е за мен този фикс, бих го пробвал но не ми се рискува да се брикне :dunno:

Ако е хардуерно според вас подлежли ли на ремонт, освен това нямам други проблеми с нея навигацията си е супер та не ми се иска да я сменям, но ако се наложи също бих се радвал не препоръка за нещо до 800-1000лв
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от DoesNot » 05 Окт 2022, 13:55

Пробвай да я ресетнеш до factory defaults или през reset отвора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 05 Окт 2022, 14:14

DoesNot написа:Пробвай да я ресетнеш до factory defaults или през reset отвора.


Пробвах фактори ресет, ще пробвам и през ресет отвора да видим ще има ли разлика
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от Lenco » 05 Окт 2022, 20:01

При мен има понякога проблем със заден десен канал, понякога губи преден ляв и трябва да влизаш в настройките. Предната с 2гб забиваше често. Съжалявам за хвърлените пари.
Сега доста фирми предлагат мултимедии, които могат да се вграждат в е46.
http://caraudio.bg/product/1461/alpine-ilx-705dm.html
http://caraudio.bg/product/1451/alpine-ilx-w690d.html
http://caraudio.bg/product/1293/sony-xav-1500.html
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 06 Окт 2022, 6:38

Lenco аз не отрктих нищо в настройките да мога да изключа определен говорител. Но като идея днес ще изключа усилвателя и баса в багажника да видим, добра идея мерси.
А от тези навигации си имал и са ок ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 06 Окт 2022, 21:13

update : Изчистих с почистващ диск окото на диска и вече тръгва веднага, та проблема с музиката е частично решен.

Пробвах като изключа бас касата и усилвателя - нямаше разлика
Пробвах с фабрични отново няма разлика

Интересното е че ако е софтуерен проблем би трябвало да се оправи след ресет -а то не се, а няма как да е хардуерен при положение че с диска го няма този проблем :dunno:

( други ден ще потвърдя на 100% защото ще пътувам над час и ще си проличи)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 13 Окт 2022, 11:54

UPDATE:
Писах на официалните представители на Erisin от които e и закупена навигацията, казаха че предполагат че крайното стъпало си е заминало, изпратих им го и днес ми писаха че е готова.
Цена на ремонта - 50лв, та ако някой има подобен проблем директно да се свърже с тях.

Update 2 : Сменихме стъпалото - проблема продължава, измерихме говорителите всичко е наред с тях, човека каза да опитам едни конкретни настройки от скритото меню, ако не стане или ще му я закарам пак или ще я засиля към някой контейнер :banghead:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от kolov » 16 Окт 2022, 7:22

аз имах подобрен проблем след като сложих нов ъпдейт на мойта навигация. И мойта е Ерисин px5 закупена от китай преди 2 години, но имах един проблем бъгваха ми се приложения и преди 10 дни реших да и пиша и те ми изпратиха нов ъпдейт, който след като го инсталирам и ми се получи това нещо със звука да бръжди. Когато съм на радио няма проблеми, но пусна ли нещо от youtube, или от друг носител звук няма има само една бръждене. и след няколко версии на софтуера с послената, която ми пратиха нещата се оправиха. Ако мислиш че ще мога да ти помогна със ъпдейт ще ти го дам да пробваш.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 16 Окт 2022, 18:59

Благодаря за предложението, мисля че сега проблема изчезна, но ще мога да потвърдя след седмица две ,но 99% се оправи.
Какво направихме, човека продължаваше да твърди че проблема е от крайното стъпало и просто сложихме един вентилатор там, сега 2 часа пътуване с музика и никакви проблеми , та най-вероятно това е проблема, опитай да го смениш със друго и ако не помогне - вентилатор.
Друго което направих е да махна сд-то и без това няма да го ползвам и така се освободи място за по-добро охлаждане.
Ако и това не помогне ми казаха че следващата стъпка е да ползвам външен усилвател за говорителите, но засега всичко е точно. :bchug:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от kolov » 16 Окт 2022, 19:31

супер при мен беше на проблема от софтуера. :)
Изображение

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от Lenco » 18 Окт 2022, 14:09

ivanski_2 написа:.....
Ако и това не помогне ми казаха че следващата стъпка е да ползвам външен усилвател за говорителите, но засега всичко е точно. :bchug:

При мен това не помага, винаги съм я ползвал с външни усилватели и се пукам от яд, че налях хиляди в музика, която "захранвам" с китайска шитня.
Дано при теб се получи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от ivanski_2 » 07 Дек 2022, 8:54

Решението беше временно, не знам какво се промени но в момента след 1 минута свирене ми изключва усилвателя в багажника.
Опитах се да ъпдейтна ( дадоха ми софта точно за моя модел че са 34283434734 варианта)„ но от менюто когато дам "update" нищо не се случва, трябва ли да е на специфично място със специфично име?
Сложил съм архива с име update.zip в /root , но нищо.
Друго, за да проверя дали проблема не е просто в усилвателя се сетих да го закача към друг източник, но идея си нямам към какъв, предполагам телефона или лаптопа няма да свършат работа? :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от Lenco » 07 Дек 2022, 14:54

Можеш да пробваш усилвателя с телефон (който има стерео жак) или лаптоп със стерео кабел жак/RCA-чинчове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Erisin px5 проблем със звука

Мнение от stony1 » 11 Дек 2022, 11:12

Малко късно се включвам по темата, но проблемите с китайските мултимедии са няколко:
1. Кофти кондензатори. На пръв поглед изглеждат добре, но на практика са "умрели" и не вършат никаква работа. Тук визирам само електролитните.
2. ДСП частта на устройството. Това би трябвало да е стандартен ДСП чип, но нали китайците си произвеждат всичко сами, за да развиват тяхната икономика, тази част от хардуера не е от най-читавите. Още по-лошо е, че за да работи, тя се нуждае от софтуер, който колкото и да е добър не винаги се справя с появилите се проблеми в структурата на зиповете, използвани в мултимедията.
3. Софтуерът. Колкот и да са добри в писането на софтуер, Андроидът е доста бъгава операционна система, да не казвам - най-бъгавата и е адски неодходяща за автомобилни приложения. Същото се отнася и за Уиндоуса.

Някъде по-горе прочетох, че сервизните майстори са се произнесли доста "компетентно" относно състоянието на крайното стъпало. Направо не ми се коментира - пълна трагедия и "професионализъм" от най-високо ниво! Не е тайна, че китайците колкотои да се стремят да произвеждат техни собствени електронни компоненети, то в едно отношение са доста прагматични - изпозлването на крайни стъпала Philips в аудио устроствата. Това се дължи на факта, че Philis от години имат изнесено производство в Китай и за някои от по-старите технологии на компанията Китай притежава лиценз за прозводство. На практика почти всички крайни стъпала от серията TDAxxxx се произвецдат в Китай и то с доста добро качесто.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook