Проблем с ламбда сонди и други

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.09.2022
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320I
Детайли за колата: M54B22

Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от Gogo-e46 » 23 Сеп 2022, 11:36

Здравейте ! Някой може ли да ме насочи какво точно да сменя или примерно да проверя. Ламбда сондите напълно ли не работят и кои по точно ? Относно пропуснатите запалвания, наскоро са сменени бобините и свещите, както и гарнитурата на капака на главата, но не съм проверявал скоро дали е пропуснала масло към бобините. Стойностите на ламба сондите са след като пуснах адаптация на тях през Inpa. Като цяло за всички грешки, които излизат питам. Двигателят е M54B22 само бензин с катализатори на него.
Като симптоми при шофиране е че педала на газта по бавно реагира примерно като му подавате на празен ход. При много плавно ускорение и превключване на предавки, като отпусна педала на газта и натисна съединителя(едновременно) все още седи на обороти и дори често ги увеличава. Понякога на първа и втора предавка като му подам леко в ниските оборите придърпва няколко пъти. При шофиране като отпусна педала на газта и е на скорост също доста често не спира напълно горивото към двигателя.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.09.2022
Местоположение: Силистра
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320I
Детайли за колата: M54B22

Re: Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от Gogo-e46 » 03 Окт 2022, 20:30

още снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.01.2022
Местоположение: София/Видин
Пол: Мъж
Кара: е46 330и

Re: Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от Даниел Тодорв » 27 Яну 2023, 19:47

Имам горе-долу същите грешки с моята(M54B30). Като при студен старт след 5-10 секунди работа на място започва да тресе като 3 цилиндър (виждал съм missfire грешки записани също и на 1-ви цилиндър) работи най-неравномерно от 6-те (виждам го през импата) след около 2-3 минути тресенето спира и мотора започва да работи нормално, ако някой колега може да даде компетентно мнение по въпроса, би било супер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от DoesNot » 30 Яну 2023, 15:17

Когато дава богата смес, най-често смуче паразитен въздух който не минава през дебитомера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 13.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 316ti M; BMW E61 525ix
Мечтае да кара: M

Re: Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от volk » 31 Яну 2023, 6:12

Случвало ми се е при смяна на гарнитурата на всмукателния колектор на 4 цилиндров мотор да не е на мястото си. Започна да дърпа въздух от там. Работеше по подобен начин като описания по горе, но не се оправяше нито след 3 мин. нито след 10 мин. Възможно е да смуче паразитен въздух в малко количество и да е трудно забележимо. Проследи последните ремонти дали ти или някой майстор не е забравил да стегне нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 13.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW 316ti M; BMW E61 525ix
Мечтае да кара: M

Re: Проблем с ламбда сонди и други

Мнение от volk » 31 Яну 2023, 8:07

Сондите се взимат предвид от компютъра едва след като загрее мотора.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook