Проблем с М54б30

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Проблем с М54б30

Мнение от Dawidko » 18 Сеп 2022, 7:45

Здравейте колеги имам проблем с м54б30, ако дам газ още с тръгването си върви нормално и няма проблем, но в движение на ниски обороти когато смачкам педала започва да прекъсва и не ускорява добре. На празен ход държи стабилни обороти(гледани на живи данни 780-800), но се усеща как двигателя работи много неравномерно. Най-странното от всичко е че свети чек енджина, но когато я чета на диагностика няма никакви грешки, Колата е със спортен филтър симота, хедърси и ремап. Сменена е картерната вентилация оригинана от БМВ, гофретата от дебитомера, свещи, бобините са проверени, ревизирани ваноси. Съмнява ме че "спортния филтър" тапи малко колата и подпомага проблема, защото като го махнах за тест прекъсването не беше чак така изразено. Сутрин си пали без проблем, започва да притрисва и да прави мизерии когато позагрее малко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Проблем с М54б30

Мнение от DoesNot » 23 Сеп 2022, 13:37

Здравей, няма как да свети чека и да няма записана грешка. Трябва да се закачи с ISTA и да се види какво записва.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с М54б30

Мнение от Dawidko » 23 Сеп 2022, 14:19

Проблема се оказа доста банален... понеже колата е след engine swap, предните ламбда сонди не бяха вързани правилно, разменихме ги и колата заспа, вече няма никакви проблеми, изтрелва си се, не забива муцуна и има доста сила. Но чека продължава да свети, ще се ходи на диагностика да видя какво е записала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с М54б30

Мнение от Denis1903 » 03 Окт 2022, 11:10

Здравей ! Имам идентичен проблем . Откри ли нещо ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook