Третиране на фаровете.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Третиране на фаровете.

Мнение от abracadabra » 04 Сеп 2022, 7:22

На мойта кола са пластмасови (поликарбонатни вероятно). Четох че някой си купували от някакъв "универсален почистващ препарат с активна пяна" и ги пръскали-имало добър ефект.
Аз се съмнявам че има вероятност да помътнеят. Кажета какво мислите?
Последна промяна abracadabra на 17 Сеп 2022, 17:28, променена общо 1 път
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от zvetiko » 04 Сеп 2022, 10:19

Когато фара е матирал, каквато и течност да сложиш ще се просветли. Някои го пръскат с прозрачен лак и след това започва да изглежда по-добре. Ако искаш да го направиш както трябва, бях дал един вариант в Сервизно обслужване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от Don_Diego » 04 Сеп 2022, 12:09

Ако не е ужасно матирал пробвай с паста Peek Polish. Няма абравиз в нея, полира чрез химическа реакция и за фарове и метал върши чудесна работа. Ефекта трае около 2-3 месеца и трябва ново търкане, но хубавото е че е на ръка :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от DoesNot » 04 Сеп 2022, 14:32

На Е46 стъклата на фаровете се сменят много лесно и са евтини. Няма смисъл от третиране с каквото и да било.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от DigitalExile » 04 Сеп 2022, 15:09

DoesNot написа:На Е46 стъклата на фаровете се сменят много лесно и са евтини. Няма смисъл от третиране с каквото и да било.


Точно така.

Иначе това с лака което ти казват горе го забрави. категорично най лошото което може да направиш.
Или го шкуриш и пастираш и после лепиш фолио за фарове или си купуваш 2 нови стъкла.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от ivoaudi » 05 Сеп 2022, 0:01

Най не обичам да опонирам смислени мнения и колеги :D Простете ме, но най-вече зависи от качеството на лака "след". Аз пета година карам след обработката и лакирането и са си нови! Ама нови!

Наистина не оспорвам мненията ви, принципно сте си баш прави, че стъклата са евтини и масата лакове осират, вместо да консервират!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от Lenco » 05 Сеп 2022, 8:04

Новите стъкла (не оригинални) държат 1-2 години ако се ползва безконтактна мивка.
Решението е нови стъкла и фолио. Използвах фолио от тук http://www.bkcommerce.eu/folio-farove/p ... m-ppf-film година по-късно няма никакви ядове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от empar » 05 Сеп 2022, 11:10

Преди точно 3 години без няколко дена закарах колата при едни младежи за пълно рециклиране на фаровете и при демонтажа се оказа, че оригиналните стъкла са критично счупени(така купих колата година по-рано). Митко Рангелов едвам ме разубеди да дам пари за оригинални и ми продаде някакви китайци "от скъпите". Не са мръднали към днешна дата. :dunno:
Тааа си мисля, че при адекватно фолиране дори и неоригиналните стъкла би трябвало да издържат доста.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от DoesNot » 05 Сеп 2022, 14:26

Да, фолиото е задължително за да се запазят като нови дълго време :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 13.03.2011
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI космос
Мечтае да кара: Йемки

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от sysmurdoc » 05 Сеп 2022, 15:08

Аз последно си ги минах първо със шкурка (от 800 до 2000), след което 2 абразивни и една полир паста на 3М. Накрая запечатах със сиълант на Сонакс за фарове и година и половина не са мръднали. Има пакетче от 10лв май беше с което минах двата фара, мигачите и стоповете (е61-ца).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от abracadabra » 05 Сеп 2022, 15:50

А, този почистващ препарат с пяна? Където ставал и за загорели тенджери и тапицерии..... Много го рекламират.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от MMG » 05 Сеп 2022, 15:57

В отговор на коментарите за лака по-горе. На Х3-ката един майстор ми полира фаровете, след което ги запечата с лак. После прочетох, че лака може да пожълтее, да се олюпи и т.н, т.е. препоръчва се фолио. Въпреки това няколко години по-късно не бяха мръднали, явно зависи какво се използва и как се нанася.

Сега се чудя на ГТ-то дали да третирам фаровете. Не са зле, но не изглеждат и напълно прозрачни. Там обаче стълката не се свалят лесно като на Е46. Ако ги полирам, дали няма да падне порърхностият слой, който има UV защита и после да стане по-зле? Или ако се сложи фолио, то играе тази роля и няма да има проблеми?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 13.03.2011
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI космос
Мечтае да кара: Йемки

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от sysmurdoc » 05 Сеп 2022, 19:02

MMG написа:В отговор на коментарите за лака по-горе. На Х3-ката един майстор ми полира фаровете, след което ги запечата с лак. После прочетох, че лака може да пожълтее, да се олюпи и т.н, т.е. препоръчва се фолио. Въпреки това няколко години по-късно не бяха мръднали, явно зависи какво се използва и как се нанася.

Сега се чудя на ГТ-то дали да третирам фаровете. Не са зле, но не изглеждат и напълно прозрачни. Там обаче стълката не се свалят лесно като на Е46. Ако ги полирам, дали няма да падне порърхностият слой, който има UV защита и после да стане по-зле? Или ако се сложи фолио, то играе тази роля и няма да има проблеми?

Фолиото е с UV защита. Другите варианти са сиъланти или керамика

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от Georgi_G » 07 Сеп 2022, 10:30

Don_Diego написа:Ако не е ужасно матирал пробвай с паста Peek Polish. Няма абравиз в нея, полира чрез химическа реакция и за фарове и метал върши чудесна работа. Ефекта трае около 2-3 месеца и трябва ново търкане, но хубавото е че е на ръка :bchug:

Благодарности! :yes:

Ефекта след няма и 2 минути търкане на ръка!

Нямам идея колко ще трае при мен, но за момента съм много доволен :lol: .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 520
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Третиране на фаровете.

Мнение от abracadabra » 11 Сеп 2022, 13:47

Колеги, мисля че всичко което се изчисти, полира дори и с прахообразен препарат за съдове и накрая един спрей с лак става добре. Сега дали е качествен лака, дали ще е като нов - който има опит ще каже.
Има ли материал в който е добре обяснено как може да се подменят стари стъкра на фарове на Е46-ца с нови. И по-скоро дале ще трябва да свалям целите фарове при смяната.
Чудя се дали е лесно и да преценя дали е по моите възможности.
Иначе ще търся специалисти, но не знам къде в София има.
Понеже за 80 лв ми изпаднаха едни и се колебая дали да не ги купя...
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook