Въпрос относно колеги които карат на газ.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Сладур1 » 07 Авг 2022, 13:45

Здравейте, след 15 години каране на Бмв, дойде време да му сложа газ. Просто не се издържа вече с тези горива. Направо на въпроса- какъв газов инжекцион? Преди години се говореше за Обд, било най-добре, сега прочетох, че не е хубав такъв газов инжекцион. Не се спогаждали компютрите, питах един майстор и според него било по-добре без Обд. Общо взето мненията са преди 10 години които намерих. Някой да си е слагал скоро, да сподели, какво,как и колко. Проблеми и плюсове. Колата е 320и, преди фейса.

Изпратено от моят M2012K11AG с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от vladobate » 07 Авг 2022, 19:20

Слагай .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Сладур1 » 07 Авг 2022, 19:39

:) е да де. Ама какво, кое,марка,обд или без, туй-онуй. Кое е плю, кое минус.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Авг 2022, 7:18

Ами БРЦ, от там надолу каквото дойде. Вече има много бюджетни марки, които предлагат отлично капество. Важно е майстора ти какво поддържа заради обслужването. Аз съм сега с една полска марка LPG TECH мисля се казва, няколко години го ползвам на другинколи, топ са. Не се задълбочавай толкова, отивай при майстор, който ще ти каже вариантите. Тоя мотор съм го газифицирал преди 17-18 години, та дори с оная техника нямаше драма. Само искай тръбите за газта от бутилката до изпарителя да са най-големите. Иначе при макс кик даун може да ти минава на бензин. Честно казано не помня за ОБД какво беше защото последно газифицирах БМВ преди 8-9 години. Но пак то казвам, най-добре майстора да ти каже вариантите.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Сладур1 » 08 Авг 2022, 7:29

Да, това се случи при приятел с Мерцедес Е320, не му достигаше газ, и прекъсваше точно от тръбите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от zvetiko » 08 Авг 2022, 9:13

Eто този компютър- https://nagaz.bg/product/lpg-tech-326-obd-6-cyl/# Софтуера е перфектен, картите на горивата ги прави автоматично, ако се налага корекция е елементарно, перфектно управлява при всички режими, OBD- то може да се деактивира.

Като изпарител това- http://catalogue.fobosgas.com/product/2 ... ld-gt.html при всякакви натоварвания ще осигурява необходимото количество газ.

Дюзи- нещо обикновено, на 3 Ом, да кажем VALTEK- разни бързи дюзи не са ти необходими

Тръби- 8мм

Тороидална бутилка, със сонда на BRC за бутилката- трябва да се внимава, има различни варианти и после нивомера може да не работи коректно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Драгослав » 08 Авг 2022, 9:25

Колега, здравей,
Колата ми е с мотор М54 B25. 2014 монтирах газов инжекцион Romano. Като цената тогава беше 1650лв.
Вече съм минал 98 х. км на газ. Колата върви много добре, не намирам разлика в газ/бензин. Кога прехвъря и т.н. не разбирам. Мотора работи перфектно. През годините съм имал до момента една дефектирал дюза, няколко (2-3) датчика за температура, които са подменени по гаранция. Задължително на 8-10х. км посещавам сервиза за смяна на филтри. Прилагам снимка на мотора.
13.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от ivoaudi » 08 Авг 2022, 11:31

С тези цени дори е странно как още не се е запалил форума от дискусии за газ. Старите такива дори и стари са достатъчно показателни и информативни. Карам десетки години вече само бензинови коли и всички бяха първо газифицирани и после се карат. Даже филтри не сменям не за друго, ами си работят и не ми се занимава с излишни глупости. Преди да е подскочил ся някой ужилен да помисли, че после се наложи да го питам кое ще се повреди от някой запушен филтър :mrgreen:

Към колегата, който пита да слага каквато си иска система. Ако иска и най-евтината, истинското значение е в това кой ще монтира и настройва!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от kikko » 09 Авг 2022, 8:16

Няма теми за газ, защото 80% от хората караме дизел. Когато се регистрирах във форума, болшинството хора карахме на газ и имаше повече теми. ;) БРЦ монтирано от кадърен(не се намира лесно) газаджия ще работи прекрасно.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от ivoaudi » 09 Авг 2022, 8:42

Наистина не бях се замислял, прав си.
Ами....не се моткайте повече!! :D Просто губите с всеки изминал ден! :bchug:
Минах преди 3-4 дни Айтоския проход на път за Варна. На цена от 1.12 мисля, че беше с 25 ст надолу излиза, че заредих на 87 стотинки. Кви дизели, кви 5лв?? :mrgreen:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 843
Регистриран на: 21.10.2007
Кара: 320i 1999г.

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от Сладур1 » 09 Авг 2022, 19:01

Така е, нямам много километри, лятно време карам един скутер, жената кара една Корсичка. Общо взето не навъртаме много километри. Двигателя "пее" дето се вика и все си казвах няма смисъл да давам 1500 лв. за една газова. Но, вече не се издържа просто.

Лошото е, че единият майстор ми каза след 10 дена най-рано, другият октомври месец :) .

А още по-лошото е, че смених компресора на климатика с друг и сега нещо грее колата, вдига градуси като работи климатика, нещо което не го е правила последните 15 години...и все ми идват мисли, че ще вляза в някакъв филм и с тея газаджии...

Изпратено от моят M2012K11AG с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос относно колеги които карат на газ.

Мнение от ceco_kd » 09 Авг 2022, 19:27

ivoaudi написа:... Преди да е подскочил ся някой ужилен да помисли, че после се наложи да го питам кое ще се повреди от някой запушен филтър......


На мен обаче понеже едни 25-30К км не бях сменял филтри и не знам как ама парченце някакво беше застанало явно на клапана на изпарителя и жената ми вика, че й смърди на газ и колата много трудно палела, пък аз нищо не одушвам(дефектен нос) и на сутринта вдигам капака и една буца лед на мотора. Изтекла е 24 литра газ и така. Иначе е така, най-много да почне да ти обръща на газ като й подадеш газ....
И аз с някаква полска газова имам 130К км и после баща ми още 30-40К и продължава да се радва на колицата, пък аз се метнах на икономичния М57Д30

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook