Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 11:50

v_p_m написа:с калпави предни гуми, имаш единствено повишена проходимост...

:kuku:

Аудиторията ще си прецени кой пише глупостите. Дай по-сериозно и ти ако искаш да ти обърна внимание и белким научиш нещо.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от v_p_m » 25 Юли 2022, 12:57

ivoaudi написа:
v_p_m написа:с калпави предни гуми, имаш единствено повишена проходимост...

:kuku:

Аудиторията ще си прецени кой пише глупостите. Дай по-сериозно и ти ако искаш да ти обърна внимание и белким научиш нещо.


Не става въпрос за това как кафето е по-хубаво, с 2бр. захарчета или без та да преценява аудиторията. Би ли дефинирал какво за теб значи сигурност ,щото за мен +30% спирачен пък и влошена стабилност в завой (на предницата) не повишават много сигурността.
Само да не излезне че и ти като повечето ВАГ фенове си мислиш че проходимост=сигурност , разбирай една а4-ка 4х4 е много-по сигурна кола зимата от 3-та серия на задно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 14:56

Аз съм го написал, просто не четеш и ти:
Сигурност е как ще спираш, не как ще потегляш! И конкретно при спиране е несравнимо по-важно да останеш в следа! Да не се завъртиш. Дължината на спирачния път беше първостепенна дълго време, ама се опомниха хората, че има по-важно от това. Направи си труда и прочети мненията ми тук в темата от самото начало. Не бързай. Полекичка.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 15:02

v_p_m написа:Само да не излезне че и ти като повечето ВАГ фенове си мислиш че проходимост=сигурност , разбирай една а4-ка 4х4 е много-по сигурна кола зимата от 3-та серия на задно :mhihi:


ВАГовете какво мислят ми е абсолютно през оная работа. Да те зарадвам, че спор няма как тройката на задно е чувствително по-сигурна от А4 4х4, но лошото е, че не знаеш защо е така. Нищо нямам напротив да обясня защо се получава това, но от теб се иска да оправиш тона и да можеш да си слагаш ръка на сърцето когато грешиш. Темата ще е полезна и за други хора.
И да, отлично знам, че говоря абсурдно звучащи неща, но живота се променя. Поумняваме в някои отношения.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от Lenco » 25 Юли 2022, 21:29

ivoaudi написа:....

Дай да го докараме спора донякъде.
Този спор наистина го има последните години, мисля и във форума е мъдрено. Ето клип в подкрепа на твоята теория:

Има обаче доста условности. Същите хора, които правят тестовете с гуми обясняват, че при недозавиване предните гуми трябва да са ТОП, даже да им е точно налягането. В БМВ форум, като цяло е трудно да убедиш някой, че като изтървеш предницата, колата се усеща по-управляема.
На мокро може и да има малка логика, но на сухо при ненормално каране, предните гуми се загряват почти двойно, откъдето следва и по-голямото им натоварване и послушността в завоите.
Не на последно място "старата гума" в България е относително понятие, тя може да е 3-та употреба и ако е на БМВ задна нещата се влошават доста. Вероятността да спукаш по-стара гума при натоварване е много по-голяма и едва ли има някой, който иска това да е предна.
Карал съм и двата варианта и далеч по-сигурен съм като ми се върти задницата, а и някъде от е46 към наши дни се слага ДСЦ.
Почти сигурен съм, че и ти на БМВ-то си монтираш новите гуми отпред :yes: :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 22:50

Имаше преди време един потребител, Краска се казваше от Варна. Преди 2-3 години той пусна бомбата, а аз принципно не се кефех много на истинността на мненията му и аха да за споря с него, но нещо стана и оттече. Та защо се обяснявам. Просто след дни имах възможност да помисля и оттогава Ленко уверявам те, а и държа да ми повярваш, хубавите ми гуми винаги са отзад! Гумаджиите се зверят, ама то можеш ли спори със всички. Непременно ще изгледам клипа и ще отговоря. Просто в момента имам причина и нямам възможност за читав нет.
Последна промяна ivoaudi на 25 Юли 2022, 23:10, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 25 Юли 2022, 23:03

Не знам защо при “промени” нямам възможност за цитат, та ще пиша в друго мнение.

Lenco написа:Има обаче доста условности. Същите хора, които правят тестовете с гуми обясняват, че при недозавиване предните гуми трябва да са ТОП, даже да им е точно налягането. В БМВ форум, като цяло е трудно да убедиш някой, че като изтървеш предницата, колата се усеща по-управляема.


Това с недозавиването съм съгласен, че ще се отрази. Наясно съм и какво значи лагава, непослушна предница особено за карачите(щото си има и действително такива, знаем), но това се случва само при ускорение, предполагам си съгласен, а то пък няма чак такова отношение към сигурността като спирането, предполагам и тук си съгласен? Та, за мен спора има смисъл ако се вземе всичко, ама всичко предвид и забележи, оправят се приоритетите. От там насетне е лесно и нещата стават еднозначни.

ПС Изгледах клипчето, но прекалено общо го дават и нищо конкретно защо, кое, как. Не казвам, че е лошо клипчето или пък, че не съм съгласен с това, което твърдят. Иначе точно това се случи и в клипа, хубавите предни не само излязоха от следа, че дори се завъртя возилото.
Иначе това е сериозен въпрос и очаквах повечко дебат, странно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от v_p_m » 27 Юли 2022, 8:00

ivoaudi написа:Не знам защо при “промени” нямам възможност за цитат, та ще пиша в друго мнение.

Lenco написа:Има обаче доста условности. Същите хора, които правят тестовете с гуми обясняват, че при недозавиване предните гуми трябва да са ТОП, даже да им е точно налягането. В БМВ форум, като цяло е трудно да убедиш някой, че като изтървеш предницата, колата се усеща по-управляема.


Това с недозавиването съм съгласен, че ще се отрази. Наясно съм и какво значи лагава, непослушна предница особено за карачите(щото си има и действително такива, знаем), но това се случва само при ускорение, предполагам си съгласен, а то пък няма чак такова отношение към сигурността като спирането, предполагам и тук си съгласен? Та, за мен спора има смисъл ако се вземе всичко, ама всичко предвид и забележи, оправят се приоритетите. От там насетне е лесно и нещата стават еднозначни.

ПС Изгледах клипчето, но прекалено общо го дават и нищо конкретно защо, кое, как. Не казвам, че е лошо клипчето или пък, че не съм съгласен с това, което твърдят. Иначе точно това се случи и в клипа, хубавите предни не само излязоха от следа, че дори се завъртя возилото.
Иначе това е сериозен въпрос и очаквах повечко дебат, странно.


Без да претентирам каквото и да е ще кажа конкретно защо, кое , как е на клипа:
-Избират модел автомобил който на 100% не е добре балансиран (задницата му е по-лека)
-в първата част му слагаг "добрите" гуми отпред което в комбинация с и без това по леката задница нормално да поднесе с лекота. Само че се вижда как на
https://youtu.be/HdSf0KJie_E?t=78 тази "сцена" изобщо не контират с волана а напротив продължават да навиват волана с цел да завъртят колата :ok:

-СЛед което при "добрите" гуми отзаде обесняват как "ако водача усетил да му поднася предницата просто да намали скороста" :mhihi: ми що не го казват и при първия случай това ,вместо да натискат педала до последно и навиват волана в грешната посока hihi:
Та толкова за тоя измислен клип.

Иначе все още не мога да разбера за какви следи говори колегата при положение че е46-цата освен ДСЦ има и АБС и колата ще се остане в следа с каквито и предни или задни гуми да е, при натискане на спирачка ??? :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от ivoaudi » 27 Юли 2022, 8:38

v_p_m написа:Иначе все още не мога да разбера за какви следи говори колегата при положение че е46-цата освен ДСЦ има и АБС и колата ще се остане в следа с каквито и предни или задни гуми да е, при натискане на спирачка ??? :banghead:


Помисли хубаво върху това. Конкретно върху това. За мен е неразбираемо как действително не искате да помислите и изясните елементарните неща, а се хвърляте презглава да обсъждате по-сложни. Съвсем добронамерено го казвам и никого не обиждам.
“Леката задница” смятам да я подмина снизходително :bchug: давай я по-сериозно, човек.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от swetlioo » 25 Сеп 2022, 7:57

Да разпаля темата :twisted: :twisted: :twisted:
Взех 2 нови зимни гуми, имам и 2 стари от 2015 г, които съм купувал тогава нови и от тогава до сега седят като задни, на 5-6 мм са.
Сега как да наредя гумите на колата, новите отпред или отзад?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Изчетох цялата тема, изгледах много видеа с тестове, карам доста в снежно време(карам ски и редовно катеря планини) и съм си изградил някакво лично мнение, но все пак да си питам и тук :twisted: :twisted: :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 698
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Гуми за е46 седан преди фейс 98г.

Мнение от DoesNot » 25 Сеп 2022, 14:15

swetlioo написа:Да разпаля темата :twisted: :twisted: :twisted:
Взех 2 нови зимни гуми, имам и 2 стари от 2015 г, които съм купувал тогава нови и от тогава до сега седят като задни, на 5-6 мм са.
Сега как да наредя гумите на колата, новите отпред или отзад?
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Изчетох цялата тема, изгледах много видеа с тестове, карам доста в снежно време(карам ски и редовно катеря планини) и съм си изградил някакво лично мнение, но все пак да си питам и тук :twisted: :twisted: :twisted:

Купи си още 2 нови щом караш много на сняг. Само с 2 нови винаги е компромис.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook