Кодиране на KMB, LCM и DME - MS43

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 330ci, Е34 525тдс
Мечтае да кара: 850i
Детайли за колата: космос

Кодиране на KMB, LCM и DME - MS43

Мнение от Shadow^Dancer » 08 Юни 2022, 17:49

Здравейте колеги, имам проблем със смяната на VIN в KMB, LCM и DME и се обръщам към вас с молба за помощ :help: .

Колата ми е Е46 330ци със сменени KMB, LCM и DME и нямам оригиналните, в резултат на което всеки модул е с различен VIN. Единственото място, където намирам оригиналният VIN е във DSC модула, който е MK60. Нямам някакви особени проблеми, по таблото нищо нередно не свети и всички системи изглежда да функционират, с изключение на точката на километража, която свети.

Искам да си програмирам оригиналният VIN във всички модули. Опитах с NCS Expert, INPA, WinKFP и всички начини показани в нета, но все ми излизат някакви грешки и не става. Веднъж нещо започна да се програмира, да премигват фаровете и да се движат нагоре надолу, но даде грешка и спря. Не успявам да стигна по-далеч.

Всички модули по колата работят и комуникират с програмите, изглежда нещо бъркам с програмирането или просто не знам от къде да започна. Свалях разни версии на NCS Expert, INPA, WinFKP но без резултат :banghead: .

Ако някой може да ме насочи какъв е алгоритъма на тая процедура, от къде се започва например, както и работещи NCS Expert, INPA, WinFKP за Е46 ще съм му много благодарен :bowdown: .

Поздрави и безаварийно на всички! :yes: :driving:
Последна промяна Shadow^Dancer на 11 Юни 2022, 12:42, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 330ci, Е34 525тдс
Мечтае да кара: 850i
Детайли за колата: космос

Re: Кодиране на KMB, LCM и DME - MS43

Мнение от Shadow^Dancer » 11 Юни 2022, 12:40

Колеги, успях да сменя VIN-a в DME-то с WinKFP и както го бях подкарал флашнах и новата версия MS430069. Процеса мина нормално и VIN-a в DME и DSC модулите вече съвпада :lalala:. Обаче проблема с Light модула и километража остава. Тях WinKFP не ги чете и не мога да ги ъпдейтна. Когато инициализирам DSC-то от INPA изглежда чете инфото от Light модула, и подозирам че заради това работи като ASC, т.е. не ми работи втората функция на копчето.

До колкото успявам да разбера, трябва да намеря начин да сменя опцията ASC на DSC във лайт модула и в километража, както и да сменя стойностите на KM/ч и на целзии за градусите, защото в момента в ИНПА чете по фаренхайт а показва целзии и резултата е 190 градуса целзии :kuku:

Някой има ли идея как се действа в такава ситуация ?

Поздрави! :bchug:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook