Теч на масло от тръбичка та на картерната вентилация

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.11.2007
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Е46
Мечтае да кара: Совалка
Детайли за колата: Е46 320д 150кончета

Теч на масло от тръбичка та на картерната вентилация

Мнение от kalitko_89 » 30 Мар 2022, 11:01

Здравейте колеги! От 2 години съм собственик на Е46 320д 150 коня(2004г.). Та имам следния проблем. Преди около 3 месеца забелязах 1 2 капки да прокарват от маркуча на картерната вентилация който влиза в пластмасовия маркуч от дебитомер към турбото. В последствие теча започна все повече да се увеличава. Майстора каза да сменя клапана с филтъра на картерната вентилация и го направих. Но проблема остана. Бях на диагностика скоро и друг майстор ми каза че дава грешка 4191 която излиза като късо в Ел. управлението на турбото което водело до пренадуване на турбината и заради това избива от там. Че ще правя търбо ще правя това е ясно но въпроса ми е дали наистина това може да е проблема или е нещо по сериозно. Ако не я настъпва примерно я карам до към 2000 оборота няма ядове но настъпя ли я малко повече почва сериозно да плюе и да капе върху колектора на турбото което води до неприятна миризма а и загуба на масло естествено. На по-горните предавки особено след като я натисна естествено след като не работи търбото забива на 3000 оборота но това налягане наистина може ли да доведе до това плюене на масло от въпросното място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Теч на масло от тръбичка та на картерната вентилация

Мнение от kolov » 18 Авг 2022, 22:32

аз имам подобен проблем с миризмата на масло в купето след като наъвам. но пък нямам проблем със забиването. а колата с ел. управление на турбото ли е. утре ще разкача да видя и съм си взел гумения семеринг който се слага на търбото и влиза в пластмасовата тръба да видя дали ще има подобрение, ако няма ще се разровя по на дълбоко като ми остане време.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook