Няма задна светлина

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Няма задна светлина

Мнение от PaLMaL » 05 Мар 2022, 19:02

Здравейте , имам проблем със светлината на заден ход/парктроника - не работят. Също имам и камера с мултимедия ако е от значение.
Историята -
С моя сензор когато е студено времето нямам светлини , като се стопли понякога има.
Смених сензора на кутията с друг оригинален , гарантирано проверен и когато включа на задна с него директно ми гори бушона.
Давам на късо буксата към сензора и всичко си работи отлично.

Нямам реле при ЕКУ-то. Единственото непроверено нещо са кабелите в снопа за багажника , но дръпна маншона няма никъде скъсано. Колата е комби.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Няма задна светлина

Мнение от ivoaudi » 05 Мар 2022, 19:40

Ако под сензор разбираш ключа в скоростната кутия, и ако си абсолютно сигурен, че никъде в нищо не грешиш в описанието, този "проверения" сензор нещо се е преебал при ваденето.

Слагай един друг, не толкова "проверен" и всичко ще тръгне :ok:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Няма задна светлина

Мнение от PaLMaL » 05 Мар 2022, 21:21

ivoaudi написа:Ако под сензор разбираш ключа в скоростната кутия, и ако си абсолютно сигурен, че никъде в нищо не грешиш в описанието, този "проверения" сензор нещо се е преебал при ваденето.

Слагай един друг, не толкова "проверен" и всичко ще тръгне :ok:


Ами проблема е някъде по-задълбочен.. :D Пробвах и преди време с друга скоростна кутия - ефект нула.

Следващата стъпка е да разкача мултимедията. А дали минава през накакъв модул тоя сигнал за задната ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Няма задна светлина

Мнение от ivoaudi » 05 Мар 2022, 23:03

До ключа би трябвало да идва плюс през бушон и като включиш задна той да подава този плюс към парктроник, светлини задна и камерата, тоест, просто ги захранва. Аз изобщо не съм бърникал в тази част на инсталацията и ако греша нека някой колега ме поправи. А самия факт, че като окъсиш буксата и всичко си работи говори, че проблема е само в този ключ. Естествено вариант има и да съществува и друг проблем, който не се е проявил когато си окъсявал буксата. Аз бих повторил окъсяването отново.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Няма задна светлина

Мнение от PaLMaL » 05 Мар 2022, 23:34

ivoaudi написа:До ключа би трябвало да идва плюс през бушон и като включиш задна той да подава този плюс към парктроник, светлини задна и камерата, тоест, просто ги захранва. Аз изобщо не съм бърникал в тази част на инсталацията и ако греша нека някой колега ме поправи. А самия факт, че като окъсиш буксата и всичко си работи говори, че проблема е само в този ключ. Естествено вариант има и да съществува и друг проблем, който не се е проявил когато си окъсявал буксата. Аз бих повторил окъсяването отново.



Чисто механично и двата ключа си работят нормално когато ги тествам, уви някъде се губи уловката...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Няма задна светлина

Мнение от ivoaudi » 06 Мар 2022, 0:21

Аз за съжаление отсам монитора не мога да кажа повече и се надявам да не съм те подвел. Може някой друг колега да осветли?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Няма задна светлина

Мнение от Ивайло Димов » 06 Мар 2022, 20:04

Проверявал ли си самия цокъл на крушката дали не е окислен :) Шом гори бушон някъде по веригата има проблем ,парктроника и задната светлина би следвало да са свързани и да работят в синхрон и ако едното не работи следва и другото да не функционира .Можеш да "прозвъниш" кабела от кутията до лампата за задна светлина ,за да изключиш проблемен кабел .Даваш на късо изводите в буксата и с мултицет проверяваш при лампата - без колата да е на контакт естествено .Дано съм дал някакви насоки :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Няма задна светлина

Мнение от ivoaudi » 06 Мар 2022, 20:50

Той си го казва, че светлините заедно с Парктроника светват/не светват, тоест проблема не е в окислен цокъл. Проблема си е в ключа, ама иска да ни изпита колко знаем и нарочно не си прави колата! :ok:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Няма задна светлина

Мнение от PaLMaL » 07 Мар 2022, 19:21

ivoaudi написа:Той си го казва, че светлините заедно с Парктроника светват/не светват, тоест проблема не е в окислен цокъл. Проблема си е в ключа, ама иска да ни изпита колко знаем и нарочно не си прави колата! :ok:


Ще направя анкета с възможни предположения :D

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook