Проблем с М54B22

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Проблем с М54B22

Мнение от Dawidko » 17 Фев 2022, 20:20

Здравейте колеги, имам проблем с м54б22, при студен старт(не винаги един път на 5-10 паления, проблема се проявява когато си иска, случва се на -10 да работи като пушка, случва се и на 2 градуса да прави мизерии) играят оброти, заглъхва, не може да се изфорсирва, прави мисфаяри на различни цилиндри и не върви както трябва, оправя се като загася и запаля отново, а понякога чак когато загрее и излезе малко след синята зона. Сменени са
-Ревизирани ваноси
-Датчик на температурата на входящ въздух
-дебитомер
-гофретата за дебитомера
-картерна вентилация
-нов стъпков мотор
-нова бензинова помпа
-чистена диса клапа
На диагностика излизат грешки за дебитомер и за ламбда сонда банка 1 и 2 за богата смес. В задънена улица съм, почти съм сигурен че не смуче въздух, защото майстора ми, последният път каза че е огледал навсякъде и е изпръскал 2 обезмаслителя и не е открил от къде прави мизерии. Започвам да се чудя дали не е от скапан софт макар че уж е гледан (когато закупих колата и трябваше да изолирам задните сонди ми казаха че на колата и е даван "лек аванс".), възможно ли е също да прави проблемен старт от слаб акумулатор, защото веднъж ми беше записало грешка за слаб акумулатор.
Проблема адски много ме дразни, а съм в задъдена улица. :banghead: :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем с М54B22

Мнение от ivoaudi » 18 Фев 2022, 1:44

По-скоро описаните симптоми перфектно отговарят на бедна смес, не богата.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с М54B22

Мнение от Dawidko » 19 Фев 2022, 14:33

Грешките от диганостиката които показава са
- Oxygen sensor control bank 1, control limit mixture limit rich
- Oxygen sensor control bank 2, control limit mixture limit rich
Като цяло има развитие по проблема, смених бобините на 2та цилиндъра на които даваше misfire и изичстих грешките, за сега колата не е правила пак проблема, даже сутрин на студен старт при палене имаше едно тресене докато падат високите обороти и при форсиране когато падат оборите запецваше на около 1100 оборота и мислеше 1-2сек, а за сега изчезнаха тези проблеми. Обаче отново запишва грешка за ламбда сонда банка 2 за богата смес, възможно ли е това да е от софтурера понеже е давано аванс или да търся проблем. Колата е без катализатори и с изключени задни сонди, без газ само бензин ако е от значение :lol:
Последна промяна Dawidko на 19 Фев 2022, 14:47, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с М54B22

Мнение от Dawidko » 25 Фев 2022, 15:16

Колеги, никой ли няма идея :D

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 14.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46
Детайли за колата: 2.2i 170hp, 2003год.

Re: Проблем с М54B22

Мнение от valdes4yyy » 25 Фев 2022, 15:17

Имах го същия проблем, погледни моята тема, проблема е решен !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Проблем с М54B22

Мнение от The Heartlistener » 25 Фев 2022, 16:57

Dawidko написа:Грешките от диганостиката които показава са
- Oxygen sensor control bank 1, control limit mixture limit rich
- Oxygen sensor control bank 2, control limit mixture limit rich
Като цяло има развитие по проблема, смених бобините на 2та цилиндъра на които даваше misfire и изичстих грешките, за сега колата не е правила пак проблема, даже сутрин на студен старт при палене имаше едно тресене докато падат високите обороти и при форсиране когато падат оборите запецваше на около 1100 оборота и мислеше 1-2сек, а за сега изчезнаха тези проблеми. Обаче отново запишва грешка за ламбда сонда банка 2 за богата смес, възможно ли е това да е от софтурера понеже е давано аванс или да търся проблем. Колата е без катализатори и с изключени задни сонди, без газ само бензин ако е от значение :lol:

Ако са правени разни алабалистики с програматори, горещо препоръчвам да си инсталираш заводския софтуер за Евро 2, а именно - 7545418.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook