Смяна табло километраж от 2-1

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от Моджо » 17 Яну 2022, 20:46

Здравейте.
Понеже ми изгоря подсветката /само на темп/ си поръчах ново табло н-та употреба)). Имам проблем обаче. Има нещо мацнато от вътрешната част на "стъклото", мисля че една от врътките е счупена и едната стрелка леко ми жълтее. Моето си табло е като ново.
Ся питането е може ли от новото старо да се вземе само "вътрешното", а всичко останало да си остане мойто си. Вкл и стрелките?
Иначе си оставам с моето си.
То майсторо знае ма аз да си питам предварително.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от AvoyzeN » 17 Яну 2022, 23:56

Може, лесно се разглабя, само не знам защо първо не отвори твоето да видиш какъв е проблема. Лед крушките лесно се подменят, само да може да боравиш с поялника, ето ти едно клипче, всичко е показано https://www.youtube.com/watch?v=UAP589PZqcc
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от Моджо » 18 Яну 2022, 6:59

Благодаря. Поялника не е моето нещо )) А и такива оранжеви диодчета...ни ги знам какви са , ни къде се продават.
Ако знаеш някой да има да се спраи...? Ще ми спести едно кодиране :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от stefan_suny » 18 Яну 2022, 8:08

Шанса да е от диодите е доста малък, работят в не особено натоварен режим, а и шанса да проявят фабричен проблем след 20г клони към нула. По скоро някое съпротивление към тях, или лоша спойка, или прекъснала писта... така или иначе най вероятно може лесно да се оправи наистина. А иначе диоди има по магазините всякакви, на мен даже ми се търкалят едни "оригинални БМВ" след последната смяна на подсветка наскоро, ама то и колегата си има оригинални от резервното табло, така че ремонта едва ли е мираж.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от Kroki » 18 Яну 2022, 18:09

Имам човек, който може да ти го оправи.. С това се занимава и е доста педантичен в работата си. Давал съм му доста скъпо табло(е30 м3) за ревизия и се справи перфектно.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от Моджо » 18 Яну 2022, 20:04

Ми дай контакт де.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от stean » 19 Яну 2022, 22:14

Да използвам темата..
Като най-големият глупак, почнах да сверявам часовника в движение с ръка между спиците на волана. Обаче дойде завой и как точно се усуках, без да искам напънах врътката и сега не реагира на въртене. По принцип имам всякакви инструменти, но мога ли да направя нещо, без нова врътка?

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от stean » 03 Фев 2022, 11:04

Разбрах какво ми се е почупило в таблото и не е врътката, както си мислех.

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=dvzb3VyHCto
Тук, един пич поставя няква джаджа за 10$ от ebay. Не знаех има ли я въобще някъде в България и не ми се занимаваше да поръчвам и да чакам, затова набързо си спретнах една месингова пластинка и резултатът е това.

Изображение

Сега работи много мазно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от PaLMaL » 26 Фев 2022, 21:50

stean написа:Разбрах какво ми се е почупило в таблото и не е врътката, както си мислех.

Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=dvzb3VyHCto
Тук, един пич поставя няква джаджа за 10$ от ebay. Не знаех има ли я въобще някъде в България и не ми се занимаваше да поръчвам и да чакам, затова набързо си спретнах една месингова пластинка и резултатът е това.

Изображение

Сега работи много мазно.



Из сайтовете , а също и фейсбук се продават едни 3д принтирани джаджи ,които вършат идеална работа и са на символична цена.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от stean » 27 Фев 2022, 13:05

Аз фейсбук нямам, но иначе видях че са едни такива грубовати от 3Д принтера, а също видях и една друга "символична" цена.
https://www.germanaudiotech.com/product ... nt-cluster

Но ако си видял нещо конкретно и достъпно, дай линк и за други колеги с този проблем.

Аз моя го реших по трудния начин, понеже се наложи да извадя и стрелките и когато ги набивах обратно, вероятно съм прекалил с натиска и сега някои от тях, при по-топло време затягат в циферблата, та ще се наложи второ сваляне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Смяна табло километраж от 2-1

Мнение от PaLMaL » 27 Фев 2022, 13:21

stean написа:Аз фейсбук нямам, но иначе видях че са едни такива грубовати от 3Д принтера, а също видях и една друга "символична" цена.
https://www.germanaudiotech.com/product ... nt-cluster

Но ако си видял нещо конкретно и достъпно, дай линк и за други колеги с този проблем.

Аз моя го реших по трудния начин, понеже се наложи да извадя и стрелките и когато ги набивах обратно, вероятно съм прекалил с натиска и сега някои от тях, при по-топло време затягат в циферблата, та ще се наложи второ сваляне.



Виж лс

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook