Въпрос относно алтернатор

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.12.2021
Пол: Мъж

Въпрос относно алтернатор

Мнение от Daniel Becker » 05 Яну 2022, 3:22

Здравейте, добри хора! Моля подскажете, алтернаторите строго разпределени ли са по модели, или на моя е46 дизел 2004 мога да сложа от друга серия? Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос относно алтернатор

Мнение от empar » 06 Яну 2022, 11:03

Daniel Becker написа:Здравейте, добри хора! Моля подскажете, алтернаторите строго разпределени ли са по модели, или на моя е46 дизел 2004 мога да сложа от друга серия? Благодаря предварително!


M57 или M47 имаш? Дай малко повече инфо.
При бензиновото семейство(М52, М54 и всиките им производни) са напълно съвместими помежду си от всички серии.
Аз смених фабричния Бош на М54 с такъв от M52 от E38.
За дизелите не съм сигурен, но се съмнявам да е различно там. Все пак при разработката на автомобили взаимозаменяемостта на компонентите е ключов фактор за по-добри печалби.

С малко повече ровене в realoem ще намериш нужната информация със сигурност. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Въпрос относно алтернатор

Мнение от stefan_suny » 06 Яну 2022, 11:11

Не знам какво му е на твоя, ама защо не го оправиш? Да търсиш втора ръка... ами ти такъв си имаш вече и очевидно работата не е ок. Има части които се амортизират вътре - лагери, четки, колектор. А те не са златни да се сменят. Ако твоя не е запален и смяташ да си караш колата, съвета ми е да си го направиш :) едва ли ще ти излезе по евтино втора ръка и да те вият чакалите като закъсаш някъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Въпрос относно алтернатор

Мнение от gromovich » 06 Яну 2022, 12:53

на моята М47 като свалях алтернатора помня че пишеше 150А. Занесох го на ремонт на Франсизкуп, доволен съм. За цена не помня.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook