Сериозен Проблем с електричесвото

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.12.2021
Пол: Мъж

Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от Daniel Becker » 19 Дек 2021, 20:21

Здравейте, приятели!
Имам бмв 320d / 2004 / автомат. С колата всичко беше наред. Лимка. Неотдавна започна да прави проблеми. Започна с това че докато карах изведнъж всичко премигваше за миг в купето. Реших да отложа с ремонта тъй като наистина нямах време и сега патя. Много патя. В момента колата прави следното. Започвам да карам, без никакви проблеми при палене дори в студ, пали и тръгва като по масло. При каране, достигна ли 2000 оборота, рязко колата подскача (изглежда излиза и влиза пак в скорост) , в купето всичко премигва за секунда и когато започне да свети пак, всичките лампи по таблото дават аларма, и запича на която скорост съм и не я сменя. Пускат се чистачките и фаровете ако са включени започват да мигат. Това всичко именно рязко след 2000 оборота. Като по часовник. Забелязал съм че дори да карам с 1950 оборота вс е 6. Достигна ли 2000 колата подскача, вьтре премигва за секунда и отново всичките лампи вече светят, скоростите не се превключват каквото и да правя, чистачките вървят (и не спират дори да ги изключвам ръчно) а фаровете мигат. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
П.с. не знам има ли връзка но преди 6 месеца бях паркирал в центьра и слушах музика и после не искаше да запали. Беше се изтощил акумолатора. Но извиках пътна, дадоха ми ток , запалих и докато се прибрах той се зареди и не ми се е случвало повече. Но и музика не слушам когато съм паркирал за да не стане пак така.
Благодаря предварително на всички помогнали с подсказка. :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от Kroki » 20 Дек 2021, 11:44

Провери дали ти зарежда алтернатора..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от zvetiko » 20 Дек 2021, 12:08

Daniel Becker написа:Здравейте, приятели!
Имам бмв 320d / 2004 / автомат. С колата всичко беше наред. Лимка. Неотдавна започна да прави проблеми. Започна с това че докато карах изведнъж всичко премигваше за миг в купето. Реших да отложа с ремонта тъй като наистина нямах време и сега патя. Много патя. В момента колата прави следното. Започвам да карам, без никакви проблеми при палене дори в студ, пали и тръгва като по масло. При каране, достигна ли 2000 оборота, рязко колата подскача (изглежда излиза и влиза пак в скорост) , в купето всичко премигва за секунда и когато започне да свети пак, всичките лампи по таблото дават аларма, и запича на която скорост съм и не я сменя. Пускат се чистачките и фаровете ако са включени започват да мигат. Това всичко именно рязко след 2000 оборота. Като по часовник. Забелязал съм че дори да карам с 1950 оборота вс е 6. Достигна ли 2000 колата подскача, вьтре премигва за секунда и отново всичките лампи вече светят, скоростите не се превключват каквото и да правя, чистачките вървят (и не спират дори да ги изключвам ръчно) а фаровете мигат. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
П.с. не знам има ли връзка но преди 6 месеца бях паркирал в центьра и слушах музика и после не искаше да запали. Беше се изтощил акумолатора. Но извиках пътна, дадоха ми ток , запалих и докато се прибрах той се зареди и не ми се е случвало повече. Но и музика не слушам когато съм паркирал за да не стане пак така.
Благодаря предварително на всички помогнали с подсказка. :)


Изправен акумулатор се зарежда за около 12часа, а не до в къщи.Виж състоянието на акумулатора, както казва колегата зареждането, може да губи някъде маса...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.12.2021
Пол: Мъж

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от Daniel Becker » 20 Дек 2021, 16:48

Благодаря, момчета, непременно ще направя това което сте росъветвали. И мжд др ако някой още има идеи, нека споделт! Чета всички комментари.
Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от stormrider » 21 Дек 2021, 7:29

Kroki написа:Провери дали ти зарежда алтернатора..


Тук е проблема, гаранция. Имах същия проблем преди два дни. Смених релето с четките и за сега, всичко е наред.
С много любов към децата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от ID A » 21 Дек 2021, 9:49

Обикновено принудително включване на чистачки и фарове е свързано с отказ на екуто. Би трябвало и преките на радиатора да тръгнат. Пропадане на напрежението под определен волтаж също може да го изключи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Сериозен Проблем с електричесвото

Мнение от luizov » 22 Дек 2021, 22:55

Може да звучи смешно, но не се шегувам. Отвори си плафона на задните леви светлини и виж на самата букса дали масата не ти е опушена. Ако е опушена срежи кабела от буксата и го запои директно на маса на плафона. Пробвай след това дали ще имаш проблеми. За това говоря https://www.e46fanatics.com/cdn-cgi/ima ... pg.914898/
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook