Ксенона спря

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 13 Дек 2021, 19:43

Здравейте колеги! Днес десния ми фар започна да трепти и спря . Така тая крушка (мисля че е D2S) никъде не я открих . Сега мисля да поръчам Филипс или Осрам от скъпите , струват някъде около 100-120 евро . Дотук добре , но дали според вас е от крушките или има нещо друго ? Фара си премигва отначало само и дотам . Махнах клемата за фара и пак същото . Какво мислите и дали си заслужава да купя от тези крушки или нещо по евтино ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ксенона спря

Мнение от empar » 13 Дек 2021, 19:52

Хубави крушки винаги си струват!
Ето това са ти крушките. Не знам кой иска да те бръсне 120 евро, но това е може би най-доброто D2S на пазара в момента и струва 80.
Вече 2 години и половина и около 40к км карам с такива и нямам никакви драми!
Първо провери дали е от крушката обаче. Размени крушките и виж дали премигването няма да отиде от другата страна.
Ако остане от същата търси другаде проблема - баласти, запалки и т.н. Има доста изписано във форума по темата! :bchug:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ксенона спря

Мнение от c04 » 14 Дек 2021, 10:37

empar написа:Вече 2 години и половина и около 40к км карам с такива и нямам никакви драми!:

А колко изкарват? Сиреч за това време колко крушки смени :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Ксенона спря

Мнение от empar » 14 Дек 2021, 10:49

Много силна шега! Направо изби рибата! :kuku:

Крушките работят безотказно откакто съм ги сложил преди упоменатите километри и време, в случай че не е достатъчно ясно!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ксенона спря

Мнение от c04 » 14 Дек 2021, 11:02

Де да беше шега. При мен едни H7-ци на халоген не изкараха много, може при d2s да е по-добре . :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Ксенона спря

Мнение от NGneer4eto » 15 Дек 2021, 14:30

Denis1903 написа:Здравейте колеги! Днес десния ми фар започна да трепти и спря . Така тая крушка (мисля че е D2S) никъде не я открих . Сега мисля да поръчам Филипс или Осрам от скъпите , струват някъде около 100-120 евро . Дотук добре , но дали според вас е от крушките или има нещо друго ? Фара си премигва отначало само и дотам . Махнах клемата за фара и пак същото . Какво мислите и дали си заслужава да купя от тези крушки или нещо по евтино ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Колега има няколко неща които да направиш или да вземеш под внимание:
1. Може да размениш лявата и дясната крушка, за да си сигурен, че е от крушката. Всъщност моли се да е от крушката, защото другите варианти те изстрелват към сериозни суми!
2. Ако е крушка обезателно вземи скъпа, демек над 70-80 лв.! Евтините крушки скапват лупите и рефлекторите. Да не говорим, че и други проблеми могат да направят.
3. Гледай внимателно колко К крушка взимаш! Оригиналните са 4300К. Не се лъжи да слагаш бели (5000К), сини и т.н! Няма да виждаш нищо нощно време.
4. Новата крушка ще свети по-силно от по-старата. Нормално е като остареят и отслабват. Ако мислиш, че това ще те дразни, подготви се психически за две нови крушки!
5. За нищо на света не ги пипай с пръсти. Обикновено имат едно като хартиено цилиндъче, с което са опаковани. Дръж я за него докато я монтираш на сокета и после го махни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 15 Дек 2021, 18:45

NGneer4eto написа:
Denis1903 написа:Здравейте колеги! Днес десния ми фар започна да трепти и спря . Така тая крушка (мисля че е D2S) никъде не я открих . Сега мисля да поръчам Филипс или Осрам от скъпите , струват някъде около 100-120 евро . Дотук добре , но дали според вас е от крушките или има нещо друго ? Фара си премигва отначало само и дотам . Махнах клемата за фара и пак същото . Какво мислите и дали си заслужава да купя от тези крушки или нещо по евтино ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Колега има няколко неща които да направиш или да вземеш под внимание:
1. Може да размениш лявата и дясната крушка, за да си сигурен, че е от крушката. Всъщност моли се да е от крушката, защото другите варианти те изстрелват към сериозни суми!
2. Ако е крушка обезателно вземи скъпа, демек над 70-80 лв.! Евтините крушки скапват лупите и рефлекторите. Да не говорим, че и други проблеми могат да направят.
3. Гледай внимателно колко К крушка взимаш! Оригиналните са 4300К. Не се лъжи да слагаш бели (5000К), сини и т.н! Няма да виждаш нищо нощно време.
4. Новата крушка ще свети по-силно от по-старата. Нормално е като остареят и отслабват. Ако мислиш, че това ще те дразни, подготви се психически за две нови крушки!
5. За нищо на света не ги пипай с пръсти. Обикновено имат едно като хартиено цилиндъче, с което са опаковани. Дръж я за него докато я монтираш на сокета и после го махни!
Благодаря за съвета колега ! Утре ще пристигнат крушките . На Осрам 6000к . Не съм сигурен дали е от тях . Не съм разменил местата им , но така или иначе автомобила е в мен от 4 ,5 години и не съм ги барал, следователно си бяха за смяна . Стискам палци утре като ги сменя да се реши проблема , ако не се реши ще вляза в някакви филми сигурно . Ще пиша утре какво се случва .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Ксенона спря

Мнение от NGneer4eto » 15 Дек 2021, 21:56

Denis1903 написа: ... На Осрам 6000к ...

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Ужас! Сини крушки. Направо ще си като слепец нощно време, но ти си си ги избрал. След 100км шофиране на тъмно ще ти се иска да се гръмнеш. Дано поне да изглежда добре!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Ксенона спря

Мнение от top » 15 Дек 2021, 22:17

В днешно време не мисля че си заслужава скъпи ксенон крушки. През няколко години като ми изгори крушка и отивам направо да си сменя и двете, в софия има един сервиз ксенонбг и средно качество 4300-5000к са около 80-100лв двете с гаранция.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 15 Дек 2021, 22:48

NGneer4eto написа:
Denis1903 написа: ... На Осрам 6000к ...

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Ужас! Сини крушки. Направо ще си като слепец нощно време, но ти си си ги избрал. След 100км шофиране на тъмно ще ти се иска да се гръмнеш. Дано поне да изглежда добре!
Еми то и аз не карам много . Ходя до работа с нея и обратно 10-15км на ден . През другото време с трамвая , че с тия паркоместа и трафика е по-удобно с трамвая . А и чак сега разбрах , че са сини . Ако не ми харесват ще ги сменя с някои по - евтини . Гледам в Амазон сега някакви немски за по 15-20 евро и се чудя дали да не бях поръчал тях , но 20-30 евро разлика не е кой знае какво .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 18 Дек 2021, 16:36

Проблема се оказа от крушката . На снимката е старата и новата крушка . Разликата е огромна , харесва ми . Само жълтия габарит ме дразни , а тези белите габарити съм ги пробвал и изгарят много бързо . Благодаря на отзовалите се ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 20 Дек 2021, 21:05

Колеги тези жълти габарити сега ме дразнят така да го кажа . По принцип държа да запазя оригиналния вид на автомобила , но реших да сложа ангелски очи . Разрових се в немския бмв форум и разбрах , че са забранени в Германия . Та реших да сложа някакви бели габарити . От опит знам , че китайските габарити не издържат дълго . Една две седмици и дотам . Предложете някакви надеждни бели габарити , където няма да ми се налага постоянно да отварям капака за смяната им . Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Ксенона спря

Мнение от pivanov » 20 Дек 2021, 21:36

Изображение

Не съм ги пробвал, но трябва да са по добре от китайците

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Ксенона спря

Мнение от Denis1903 » 20 Дек 2021, 22:28

Благодаря ! Сега ще погледна в Ютуб как стои

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Ксенона спря

Мнение от NGneer4eto » 21 Дек 2021, 8:06

Denis1903 написа:Колеги тези жълти габарити сега ме дразнят така да го кажа . По принцип държа да запазя оригиналния вид на автомобила , но реших да сложа ангелски очи . Разрових се в немския бмв форум и разбрах , че са забранени в Германия . Та реших да сложа някакви бели габарити . От опит знам , че китайските габарити не издържат дълго . Една две седмици и дотам . Предложете някакви надеждни бели габарити , където няма да ми се налага постоянно да отварям капака за смяната им . Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Ти провери и дали сините фарове също не са забранени в Германия! Защото фарове, които ти дават 30-40% осветеност не вярвам да са много на почит там.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Biogame

Последни теми
Facebook