5HP19 изключва на неутрална.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 7.12.2019
Пол: Мъж

5HP19 изключва на неутрална.

Мнение от andreevE60 » 08 Дек 2021, 10:02

Здравейте. Имам Е46 320i 150кс с газ. Сменихме кутията, заради хвърлило хидро на старата кутия. Сега е перфектна кутията и няма чукане, тресене и т.н. Обаче това ми направи впечатление и при старата кутия - движа се с някква скорост, пускам газта и все едно изключва от скорост. Датчика за антифриза ми е заминал, споменавам защото видях в една тема ,че се е оправило от това. Сменено насло и филтър на кутията.
Имам Е61 с 6hp28 и там не прави така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: 5HP19 изключва на неутрална.

Мнение от Stanimir330 » 14 Яну 2022, 16:23

Като пуснеш газта, оборотите падат на под 1000, защото хидрото не заключва. Моята е дизел и е същата. Заключва хидрото чак след 100 и ме дразни много. Пробвай след 100 да пуснеш газта и виж дали пак падат така оборотите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: 5HP19 изключва на неутрална.

Мнение от AvoyzeN » 17 Яну 2022, 20:30

При хидрото има приплъзване и заключва при каране с постоянна скорост, което ще каже че оборотите от двигателя предавани към автомата са едни и същи, при заключване оборотите падат с около 200, се едно минава на друга предавна, при подаване на газта, примерно да изпреварваш, торка отключва, даже може да свали предавна. При мен е същото, автомата е zf 5hp19, софтуера на EGS(компютъра на автомата) съм го ъпдейтнал до последната версия и махна ли крака от газта, след като понамали малко скоростта автомата изключва от скорост и оборотите падат на празен ход, се едно е на свободна, след като натисна газта автомата включва, карах 320i преди фейса, но с фейсовия мотор 170 коня, при него се вижда как връща предавките, от версията на софтура на компютъра на автомата е, което ме набеждава към мисълта, че е направено като един вид икономия, когато я пускаш по надолнище да минава на своводна при опредена скорост и натиснеш ли спирачката 2 пъти автомата включва на скорост да спомогне за намалянето на скоротта, което е нормално и няма общо с кутията. Ако това не ти харесва, може да ъпдейтнеш софтуера на компютъра на автомата с по-стара версия, при която сваля предавките.
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook