Няколко проблема с 136 к.с. дизел

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.10.2021
Пол: Мъж
Кара: e46 320d

Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от BMW KDGANCHEV » 12 Окт 2021, 14:56

1.Колата е с нов съединител LUK и демпферен маховик LUK, но преди и след смяната на съединитела, проблема който не беше причИна за смяната си остана, трудно влизат 1ва, 2ра и задна скорост при определени моменти и то най-вече като е студена колата, когато е загряла няма проблем. Тампоните на двигателя са сменяни преди няма и година с LMI, тампоните на скоростната кутия ги смених преди 2 3 часа пак с LMI, "успокоителния" тампона на диференциала е сменен преди месец с нов Swag... възможно ли е да има проблем с някоя от помпите дали горната или долната, а може би лостовия механизам с втулките, или самата скоростна кутия сихронизаторите вече са за подмяна. Маслото на скоростите не е сменяно никога.

2.Другия странен проблем, който се прояви от 10-тина дена, е че има вибрации в волана около 1200-1300 rpm на 1ва, 2ра, 3та скорост, на 4та и 5та не се усещат и това е при ускорение, при поддържане на скороста не толкова и по инерция няма изобщо. Наскоро са сменени предните носачи с нови, компект с тампоните на Swag, преди около подмених 4-те амортисьора пълен комплект, като запазих пружините, преди 2 години бяха сменени както предни биалети, така и тампоните на стаб. щангата.

3.Третия проблем е че при спиране на свободна скорост двигателя започва да се тресе, все едно ще гасне, но този проблем е от както имам колата и никой не откри тогава от какво е и продължих да я карам така, докато наскоро вече не започна да се втвърдява педала наспирачката когато колата е загасена, но в момента в който стартира двигателя той омеква както трябва да е. Колата спира равномерно, апаратите не задържат.

P.S. С нова регистрация съм, тъй като старата не знам поради каква причина, не успявах да вляза доста пъти вече...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от Kroki » 14 Окт 2021, 8:44

Можеш да пишеш на админ да ти даде нова парола на старият профил. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от ildivvy » 14 Окт 2021, 12:21

По първия проблем - смени маслото на скоростите! Ползва се atf II ако изрично не пише друго на кутията! Наливаш докато протече от пробката! Ако не помогне, със сигурност няма да попречи! Мисля, че ще помогне...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 12.10.2021
Пол: Мъж
Кара: e46 320d

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от BMW KDGANCHEV » 15 Окт 2021, 6:58

ildivvy написа:По първия проблем - смени маслото на скоростите! Ползва се atf II ако изрично не пише друго на кутията! Наливаш докато протече от пробката! Ако не помогне, със сигурност няма да попречи! Мисля, че ще помогне...

Ще изчакам и други мнения от други съфорумници, защото напоследък само купувам и сменям части и се оправя едно друго се разваля... явно си връща за това че 5 години не правеше проблеми и сега последните 2 години направо ме разсипа :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от ildivvy » 16 Окт 2021, 12:40

Разбира се :yes: ! Това е твое право! Но тук не говорим за части , а за масло на ск.кутия, което не е сменяно никога! Събира 1,1лтр, маслото е съвсем обикновено и съответно и цената му е смешна... Най-малкото, гарантирано няма да повреди нещо друго след смяната! Но, нека и други споделят мнение...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от Moni_BMW » 05 Ное 2021, 10:52

За третия проблем си провери сервото да не е спукано. При моето е46 само, че бензиново ми беше спукано сервото и при изключване от скорост падаха оборотите, педала на спирачката беше много мек като колата работи и е в движение, а като я угасех за секунда го вкоравяваше и като зяпаля си станаше мек и съскаше много яко въздух. Сервото е 30тина лв става от всички модели е46, но се сменя много трудно, свалят се доста работи.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 24.04.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Няколко проблема с 136 к.с. дизел

Мнение от ESA » 26 Дек 2021, 9:35

Колеги и аз имам третия проблем.Автомобила ми е Е46 320d 136кс.При натиснат съединител тресенето почти не се усеща,но почти проверени са вакумните пътища и всичко е наред,проблема се появи след ремонт на ГНПто по точно електрониката на ГНПто.Не зная какво точно са пипали майсторите но отричат проблема да е в следствие на тяхната намеса и че с съвпадение .Мн ще се радвам ако някой знае решение на проблема да сподели че понякога имам чувството че мотора ще падне.Ходих при трима майстора на които имам доверие и хабер си нямат от какво е.Всичко и е наред само този проблем имам я от 15год. и много я харесвам.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook