парно само в движение

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: парно само в движение

Мнение от stefan_suny » 28 Окт 2021, 10:11

Драгослав написа:При мен проблемът се реши със смяна на водна помпа и термостат.


Колега от помпата ли беше проблема или от термостата? И аз съм с такава помпа вече сигурно почти 100к и мисля нямам проблем засега, а доколкото знам и това е един от най сполучливите варианти, но ако твоята за 30к има проблем това е много малко за водна помпа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: парно само в движение

Мнение от Драгослав » 28 Окт 2021, 12:27

Оказа се водната помпа. Оставих колата в сервиз, който ми е най-удобен. Не ми показаха старата помпата, но казаха, че е заминала. Аз бях сигурен, че е помпата, защото парно имаше само на обороти и при работещ двигател отворих капачката на разширителния съд и не течеше вода в горната част на казанчето. Пробвах с газ и пак нямаше вода. Пазя си всички фактури и документи и помпата е сменявана точно преди 43х. км. Според мен също е малко, но все пак дали не е прехвалена тази марка hepu. Оригиналната помпа я смених превантивно на 220х.км. и вероятно има още живот в нея(преди мен дали е сменявана не знам). Определно съжалявам, че не си купих помпа от БМВ. То и тези в сервиза ми взеха почти като за оригинална и като сметна предната помпа идва по-скъпо от оригинална помпа.

Термостата не знам дали е бил за смяна, но са го сменили. В момента парно има, колата държи градуси около 90-97 в движение, но на място вдига до 104 градуса. Сега имам съмнения в перката при радиатора. Май не я чувам да работи. Климатика работи перфектно и в жегите прави мраз, но не мога да разбера перката включва ли или не. Много има изписано за неработеща перка.
Ще закачим колата на диагностика и ще направим тест за скоростите на перката и дали въобще работи. https://www.youtube.com/watch?v=k1OUuyf41O0&t=6s

Аз тази перка май не съм я чувал да работи, а карам колата от много време. Не че и до вчера съм я следял дали работи или не ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: парно само в движение

Мнение от Драгослав » 29 Окт 2021, 8:34

Перката работи. При температура на антифриза от 98 градуса перката върти. Дали степените работят адекватно предстои да разбера с диагностика. Вчера и днес следя температурата на антифриза от скритото меню и не е минавала 98грауса и на място, като я оставих над 20 минути да работи. Защо след като я взех от сервиз достигна до 104 градуса не мога да знам, но мисля, че може да е имало въздух в системата.

Това, че водната помпа (hepu) сдаде багажа за 40х.км. е притеснително. Както е писано водната помпа е консуматив, който трябва да се купи оригинален. При някакво следващо обслужване слагам оригинална помпа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: парно само в движение

Мнение от sente99 » 29 Окт 2021, 10:30

Марката hepu е със свалено качество от известно време. Посъветваха ме да сложа Ина, когато сменях.
Смених цялата охладителна система с изключение на радиатора. Вдигаше до 104 градуса с климатик и 35 градуса външна. Радиатора гръмна след седмица. Смених го с nissens и температурата не се покачи повече от 97. Стария си беше и мръсен, но не го разглабях да прегледам в какво състояние е.
Перката не е лошо да се тества с Инпа.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: парно само в движение

Мнение от kichuka » 31 Окт 2021, 16:54

Проблема при мен се оказа, че и двете водни съединения, които влизат в главата са за смяна. В предвид лошото време и мястото им под колектора не съм успял да ги видя. Вече всичко е нормално, надявам се окончателно. Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: парно само в движение

Мнение от ildivvy » 01 Ное 2021, 11:22

Били са запушени или какво?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: парно само в движение

Мнение от kichuka » 04 Ное 2021, 11:49

ildivvy написа:Били са запушени или какво?

Не бяха спукани. Материала им беше много амортизиран и като го стиснеш се пукаше. Не е уплътнявал добре към главата или е имал някакви пукнатини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: парно само в движение

Мнение от Драгослав » 22 Ное 2021, 10:27

Здравейте,
Малко ъпдейт по въпроса с перката, за която се говори и в тази тема. Има много писано за управлението на перките и дали работят всички скорости. При мен се оказа, че работи първа степен, но не винаги и максималната. Лошото е, че на няколко пъти перката се включва на максимална степен 20 минути след като съм загасил колата. От скритото меню температурата е 80 градуса, а перката върти на макс и изтощи акумулатора. Има една тема, в която се казва, че при така работеща перка се е стигало и до пожарогсител.
Купих си нова перка на много прилична цена на марка MAHLE. Няма наблюдение върху тази марка. Към момента перката работи и в града температурата на охлдителната течност е 97-98гр. Ще видим как ще е в жегите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: парно само в движение

Мнение от g0dkratos » 23 Дек 2021, 16:10

Аз лятото загубих климатика. Включваше се като загрее колата и то след определено време при вече загряла. Сега и парното го има само в обороти. Прави ми впечатление, че се включва перката на макс веднага като запаля на студен автомобил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: парно само в движение

Мнение от Biogame » 25 Дек 2021, 19:53

g0dkratos написа:Аз лятото загубих климатика. Включваше се като загрее колата и то след определено време при вече загряла. Сега и парното го има само в обороти. Прави ми впечатление, че се включва перката на макс веднага като запаля на студен автомобил.

Относно парното в обороти,водна помпа. Най лесно развий капачката на разширителния съд ,и както работи на обороти колата,няма ли я струята,нямаш и парно.
При мен това се оказа проблема. В момента на 25 градуса не се стои в колата,въпреки че е кабрио.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: парно само в движение

Мнение от g0dkratos » 13 Яну 2022, 2:39

Biogame написа:
g0dkratos написа:Аз лятото загубих климатика. Включваше се като загрее колата и то след определено време при вече загряла. Сега и парното го има само в обороти. Прави ми впечатление, че се включва перката на макс веднага като запаля на студен автомобил.

Относно парното в обороти,водна помпа. Най лесно развий капачката на разширителния съд ,и както работи на обороти колата,няма ли я струята,нямаш и парно.
При мен това се оказа проблема. В момента на 25 градуса не се стои в колата,въпреки че е кабрио.

Ако е водна помпа ме трябва ли да има проблем със загряването на автомобила, което при мен го няма?
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook