Автоматик . Странен шум

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от AvoyzeN » 07 Окт 2021, 16:32

Забравих да допълня, само при смяна или постоянно се чува шума.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от Denis1903 » 07 Окт 2021, 17:43

AvoyzeN написа:Забравих да допълня, само при смяна или постоянно се чува шума.
Значи при шофиране абсолютно нищо. Сменя си предавките нищо не се чува , колата си върви както трябва . Стои на място и чувам леко "тракане" то не е и баш тракане . Давам на R и звука се усилва. На другите режими като си стои на място се чува много леко . Подам ли малко газ със 100 200 оборота отгоре примерно звука изчезва

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от AvoyzeN » 08 Окт 2021, 22:05

Няма ли къде да я качиш на канал или на подемник и да огледаш от къде идва точно шума.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от Denis1903 » 08 Окт 2021, 22:47

AvoyzeN написа:Няма ли къде да я качиш на канал или на подемник и да огледаш от къде идва точно шума.
Принципно не съм много на "ти" с тези неща , а и тук изобщо си нямам на идея къде мога да я закарам на канал или подемник . Чувал съм , че има гаражи под наем където можеш да си направиш сам някой малък ремонт , защото тук навън можеш само да си смениш габарита и да доливаш някаква течност . Всичко е забранено . Щом в сервиза хората 3 дни не откриха откъде е проблема , аз не ми се вярва да го открия сам . Общо взето няма изход от тази нелепа ситуация . Не ми се ще вече и да я карам на други сервизи . Тук сервизите ти дават някакъв термин след две три седмици и само за един оглед ти взимат минимум 70 евро . В предвид , че в рамките на 3 месеца похарчих над 3к за ремонти и много нерви се предавам . Карам я докато спре и толкова . Интересното е , че докато карах автомобила в България за три години не съм пипал нищо по него освен една помпа . След една година престой в България , взех я тук и се започнаха такива ремонти , че свят ми се зави . Всеки месец се чупи нещо . Преди три месеца бях с нея в България и съм дал 2000 лева за ремонти . Смених куп неща . Идвам тука и продължавам да сменям . Е това не е никак нормално . Мисля да я карам зимата и пролетта да я продавам

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от AvoyzeN » 09 Окт 2021, 19:38

Като я качат на подемника или на канала, може единия да даде лоста на позиция D или R(при задна мисля че съпротивлението е по-голямо и затова се чува повече) оборотите леко падат, защото си е напън, се едно да държиш колата на полусъединител и тогава другия отдолу да огледа от къде идва шума, защото при ниските обороти двигателя има повече вибрации и може нещо да тропа като счупен катализатор или генерация да опира или нещо дребно, което го има само при ниски обороти. Карай я така докато не си дойдеш в България, не мисля че ще стане нещо и тогава я огледайте обстойно, защото накрая може да се окаже нещо дребно. Така е, ако не е поддръжана, а само карана, нормално да има работи за смяна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Автоматик . Странен шум

Мнение от Denis1903 » 10 Окт 2021, 22:01

Точно колега ! Точно както си го описал го направиха и казаха , че се съмняват да няма парче катализатор някъде . Ще видим занапред какво ще се случи

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook