Съвет за продан и замяна.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.08.2021
Пол: Мъж

Съвет за продан и замяна.

Мнение от KKirilow » 23 Авг 2021, 19:08

Здравейте колеги. Това е първият ми пост в този сайт, надявам се да се смилите над моите слаби познания, още съм нов в колите и тепърва навлизам в нещата. Та случаят е следния - Реших да сменявам 46-цата с е60ка и имам нужда от помощ покрай продаването, тъй като не са ми ясни някои от нещата.

Колата е 2001 година , 2.2 бензин ( facelift ). Докараха я уж "приятели" от Италия 2019-та година на много изгодна оферта, но имайки предвид колко неща се наложи да сменим в крайна сметка излезе златна ( около 11000 с всички ремонти и DIY-та ). Сложихме и газ миналата година, някаква италианска за 1800 лева ( не помня марката..). Проблема с колата е, че няма седмица в която да не се налага да сменя нещо, видях се в чудо ( то бяха дебитомери, гарнитури, амортесьори, предница, тампони, полуоски... а бе какво ли не съм сменил ). Говорих с бащата ( на 21 год. съм, студент съм и решенията спрямо колата ги взимам с него. ), решихме да я продадеме и да я сменим с е60ка. Проблема е, че не знам какви пари ще мога да и взема, тъй като точно този модел е доста оскъден в сайтовете за продан. Има мулти волан, сложих angel eyes, aftermarket навигация( 9" мултимедия), има и парктроник. Леки външни забележки, нормални за годините си, като от онези дни покрай некадърност я закачих леко и одрасках задница :banghead: , та това ще ми скрои лош номер. По долните прагове ( под шофьорската врата ) има малко ръжда , както и на бронята точно над левия заден калник. Ходовата част е абсолютно перфектна, няма забележка. Въпроса е, дали в обявата която ще кача да опиша всичко което съм сменил ( дали пък няма да си кажат хората гледай колко глупости са сменили, тая е проблемна и се опитват да се отърват от нея :kuku: ) ? Нямам снимки в момента, но ако кажете ще наснимам и ще кача :lol:

Другото, което ме интересува е, кой двигател на е60 да гледам. Съдейки по обявите 95% от тези коли са под сякаква критика, а на мен ми се иска да се вместя в бюджет от около 7-8000 лева МАКС. В най - добрия случай искам да взема 530D (2005-2007 година) , но ако изпадне запазена 525D мисля да не я чакам.. Надявам се четивото да не е дълго, ще се радвам да получа мнения от към тези въпроси. Благодаря :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от madafaka_donkele » 24 Авг 2021, 11:35

Ако си мислиш, че с Е60-ката няма да правиш нещо всяка седмица/месец жестоко се лъжеш. И то не защото колите са калпави, просто са си на години и си искат своето. Отделно, че пътищата и горивата ни са под всякаква критика, а тва си оказва сериозно влияние на колата. Просто ханс не ги е правил навремето като за лунен пейзаж и бензин А80 примерно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от DiscontroL » 24 Авг 2021, 11:41

За тея пари тва Е60 ще е по-зле и от Е46-цата.. Така и така си налял сумати пари в тая кола, карай си я докато има живот в нея, пък после ще му мислиш :)
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от streetz » 24 Авг 2021, 11:42

Значи си вкарал прилична сума пари в Е46-цата, отстранил си доста проблеми и накрая искаш да я продадеш, за да вземеш убита Е60-тка и да започнеш тепърва пак да наливаш пари в нея. Или си някакъв алтруист, или логиката ти бяга :)
С ръждата и надраната броня ми се струва, че трудно ще ѝ вземеш повече от 4000 лв. Много зависи дали наистина технически е изрядна, какви екстри има и доколко е "уморена" външно и вътрешно.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от ivoaudi » 24 Авг 2021, 12:05

Подкрепям и трите мнения над мен.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от ivanski_2 » 24 Авг 2021, 12:17

DiscontroL написа:За тея пари тва Е60 ще е по-зле и от Е46-цата.. Така и така си налял сумати пари в тая кола, карай си я докато има живот в нея, пък после ще му мислиш :)



Това е най-добрия съвет според мен, а наистина за тези пари е60 ще е трагедия, меко казано...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от empar » 24 Авг 2021, 12:38

Ако с Е46, в която си сменил вече доста неща, не минава и седмица, в която да не правиш нещо, то с Е60 за 7-8к трудно ще минава и ДЕН, в който да не си проклинаш дните!

Това, че си сменил куп неща не е лошо, а скъпо и времеемко! Лошо е когато смениш нещо повече от веднъж, т.е. без да е достигнало разумните граници на технологичния си живот! Това прави един автомобил ненадежден, проблемен, проклет и т.н.!

Нито си първия, нито последния, който си е взел супер уморен автомобил в изблик на младежки ентусиазъм и после надава вой до небесата и задрасква автопроизводителя Х от живота си!
"Приятели", италия, изгодна оферта, под капака погром, ама ние слагаме части само от Евро07, газ за една шапка пари, навигацията е с андрошит версия ЕР-ГОЛЯМ, с 99 инча дисплей и 88 ядрен процесор, че и ангелски очи от хасан-експрес! ! УААААУ! Тая история не се ли изтърка вече??? :mhihi:

Дори и половината пари, които си нялал няма да можеш да си избиеш, така че скачайки на следващия пробит кокошарник само по-зле ще направиш!
Ако наливането на 11к за 2 години ти се струва много за да имаш Е46 в днешни дни - продавай и залягай над учебниците! После нещо от магазина с гаранция!

пп1. Петицата без значение дали е на 1,2 или 15 години не е кола за студент(изключение е само ако учиш ДВГ + работиш в сервиз + мама и тате помагат сериозно :mhihi: )!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от barty » 24 Авг 2021, 13:35

Карай си Е46-цата и не се занимавай с уморени Е60.
Натискай ученето, там е бъдещето :yes:
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от terorero » 24 Авг 2021, 14:06

С тая 60-тка ще си го наденеш по-лошо, отколкото с 46-цата. Въобще не се занимавай.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от Kroki » 24 Авг 2021, 14:12

Запази си 46-цата.
Е60 за такива пари ще е тотален гроб, а там нещата са по-сложни и скъпи и т.н.

Сумата налята в нея е окей и малко по малко почват да намаляват компонентите, които остават да се сменяват. Имай го предвид, че съвсем скоро те чака само каране и масла с филтри. ;)

Реалната ти цена на 3-ката е макс 4000лв, за които пари ще направиш подарък на някого.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от r19 » 24 Авг 2021, 15:36

Никой не може да ти каже колко пари да искаш на колата, но все пак е пълно с обяви и може да се ориентираш горе-долу колко пари можеш да вземеш на своята кола.
Колегите са прави, че можеш много сериозно да се прекараш с Е60 на незнайни км дизел а там ремонтите са доста по-скъпи от на Е46. Също така разхода на гориво в пари ще ти се стори огромен спрямо Е46 на газ.
Ако си мислиш, че ти е излезнала златна познавам доста хора(включая и мен), които сме вкарали по толкова пари в Е36 :mhihi: и продължаваме. Е не в ремонти, но все пак. :yes:
Все пак направи както сметнеш за добре, но не си мисли че като смениш колата няма да се дават пак пари.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от Moni_BMW » 24 Авг 2021, 17:51

За тия пари Е60 ще е по зле от към ремонти спрямо 46цата повярвай ми. Поне си я стегнал сега 46цата, кой знае за 7000лв какъв батал ще вземеш тепърва да го правиш. Само за информация от 7500 нагоре струва читаво 320д Е90 та да не говорим за Е60, мойто Е90 го взех и аз за без пари и се видях в чудесен филм, добре че не си махнах 46ците
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.08.2021
Пол: Мъж

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от KKirilow » 24 Авг 2021, 18:37

Kroki написа:Запази си 46-цата.
Е60 за такива пари ще е тотален гроб, а там нещата са по-сложни и скъпи и т.н.

Сумата налята в нея е окей и малко по малко почват да намаляват компонентите, които остават да се сменяват. Имай го предвид, че съвсем скоро те чака само каране и масла с филтри. ;)

Реалната ти цена на 3-ката е макс 4000лв, за които пари ще направиш подарък на някого.



Оценявам съветите колеги, просто ще я карам до откат, пък след години с лекарската заплата ( уча в Медицинския в София :smoke: ) ще взема нещо от магазина и няма да се занимавам с глупости :mhihi: 8) . Живи и здрави! :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от NGneer4eto » 24 Авг 2021, 19:27

KKirilow написа:Здравейте колеги. Това е първият ми пост в този сайт, ... Надявам се четивото да не е дълго, ще се радвам да получа мнения от към тези въпроси. Благодаря :lol:


Все едно слушам моята история в променен вариант. Взех Е46-цата, налях в нея още горе-долу за колкото я взех. Почти всеки месец правих по няколко неща, обаче накрая се закрепи. Свикнах с нещата, които са прекалено скъпи за оправяне. И така имаше периоди по 3-4 месеца, в който не виждах майстора. Естествено колата ти омръзва и си искаш нещо по-ново и да върви повече и да излъчва повече имидж. Та взех Е90-ката. Пак същата история - смени съединителя, смени подгревни всещи, полуоски, амортисьори, спирачни дискове и се налива здраво. Красотата на нещата е, че при Е90 всички части са с минимум 50% по- скъпи от аналогичните на Е46. Дори и тези, които са почти еднакви. Хубавото е, че има една заветна точка в която просто изчистваш кусурите на колата и спира да се разваля за известен период и можеш да и се накефиш. Това обаче пич е 3-та серия, която е с почти базово оборудване на БМВ.
Проблемът е, че ти се целиш в Е60, която е далеч по-накачулена с простотии, които съответно се развалят повече. И там работата е, че заветната точка на оправената кола може да те завари или с празен портфейл или с равносметката, че вече си дал маса пари за глупости и не си струва вече. Та съвет, ако ще купуваш Е60, само от познат и да знаеш историята на колата и си сигурен, че я е поддържал добре. Лошото е, че като ти гледам бюджета, си обречен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Съвет за продан и замяна.

Мнение от Stanimir330 » 25 Авг 2021, 15:10

Я, все едно виждам себе си преди 6 години. :mhihi:
И аз минах по - подобен път. Вярно, моята си има екстри, а и е 3-ка дизел, не беше толкова уморена, колкото твоята, но бях 19 годишен дриШльо с 330д, карах я малко и исках нещо по - ново и икономично, Е90 320д примерно, че това направо ме изяждаше, но и дъртия все ми викаше луд ли си от кон на магаре да слизаш :lol: 6 години и вече над 120 000км, все още съм си с тази кола, карам си я, кефя й се и хич не мисля да я сменям в близките години.
Та така, карай си колата и не мисли за Е60 и Е90, че там така можеш да се прецакаш, че ще плачеш за 46-цата.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook