Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

Мнение от feldo » 30 Юли 2021, 16:05

Здравейте, колата е Е46 320 бензин M52, имам я от доста години вече и проблема се появи последната година.
Та как започна всичко:
Светна ми съвсем неочаквано чек енджина - колата няма проблем, върви и няма загуба на мощност.
Спирам на паркинга - пазарувам, връщаме се завъртам ключа и колата се мъчи и след няколко секунди кашляне запалва (почва да ме лови срам... все едно съм в москвич).
Тръгвам - оборотите играят, колата тресе все едно я кара някой който за пръв път се качва в кола. Гася и паля от ново - няма проблем.
С приятел трием грешката (P0340 Camshaft position sensor "A" Circuit).
След няколко седмици историята се повтаря напълно.
Отивам в сервиза в който обикновенно си обслужвам колата или правя ремонти (няма да споменавам имена - в София е и се занимават само с БМВ-та)
Казват датчик разпределителен вал - всмукател. Казвам им сменяйте го - предлагат ми най добиря не оригинален защото "оригиналния струва много и не си заслужава" - казвам ок.
Вземам колата на следващия ден - всичко топ.
След няколко седмици - същата грешка придружена с чек енджин. Зачистихме я с приятел.
От тогава вече 3 месеца не е светвал чека, няма я и грешката но проблема си остава. Мине се някакво време и колата почва да кашля и не може да запали така както пали обикновенно.
Направили го това следва една мудност - първа скорост ми е втора, втора ми е като трета и така нагоре. Като изгася и запаля отново се оправят нещата
Ходих в сервиза, гледаха я, няма грешки (освен за богата смес която я има от както колата е в мен и никога не съм имал проблем), вдигат рамене и не знаят от какво е.
Проблема не съм забелязал да се влия е от това дали е топл или студена
Ако някой има идеи, съвети, предположения дори, майстори или сервизи които ще се наемат съм отворен за предложения

ПП: И още един въпрос като съм почнал - рециклиран алтернатор започва да вие когато се пусне климатика и оборотите се вдигнат над 3000. Колко зле е това? До какво може да доведе?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

Мнение от zvetiko » 30 Юли 2021, 22:11

Колега, датчика се сменя само с оригинален. Дали работи коректно, може да се види на живи дани. Но неоригиналните имат качеството понякога да работят коректно, понякога не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

Мнение от Biogame » 01 Авг 2021, 16:44

Наскоро приятел имаше същия проблем,мудна,гасне от време на време.
Като грешки даваше дебитомер и датчик на колянов и разпределителен вал.
В крайна сметка случайно видяхме че алтернатора зарежда на 12.5-12.8,а с подаване на газ падаше и до 12 волта.
Оправи го и вече повече от 2 седмици няма никакъв проблем с колата.
Погледни си все пак как зарежда.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

Мнение от feldo » 02 Авг 2021, 21:13

Това с алтернатора го четох в някакъв чуждестранен форум когато за първи път потърсих инфорамция за грешката кояти ми излиза.
Истината е че проблема почна малко след като ми рециклираха алтернатора. Споредлих притесненията с пичовете от сервиза и уш ме увериха че са го мерили, работел е добре и не е имало проблеми с него.
Чудя се дали е възможно от време на време да дава някакви проблеми при запалване и след това да се оправя с ново запалване. Доста кофти ще е да го нацелия момента когато ми го направи и имам време да ходя в някой сервиз да го замерим

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем с Е46 - пали трудно и е мудна

Мнение от Biogame » 04 Авг 2021, 7:42

feldo написа:Това с алтернатора го четох в някакъв чуждестранен форум когато за първи път потърсих инфорамция за грешката кояти ми излиза.
Истината е че проблема почна малко след като ми рециклираха алтернатора. Споредлих притесненията с пичовете от сервиза и уш ме увериха че са го мерили, работел е добре и не е имало проблеми с него.
Чудя се дали е възможно от време на време да дава някакви проблеми при запалване и след това да се оправя с ново запалване. Доста кофти ще е да го нацелия момента когато ми го направи и имам време да ходя в някой сервиз да го замерим

Замери с мултицед на пуснати фарове,климатик на възможно повече консуматори как зарежда.
:driving: :dunno: :driving:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook