Автоматична скоростна кутия

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Автоматична скоростна кутия

Мнение от Stanimir330 » 26 Юли 2021, 12:11

Здравейте, така нека започна от това, че реших да си сменя маслото на кутията, защото минах доста километри за почти 6 години. Някой специалист преди мен е прецакал няколко от болтовете на картера. Сега не се затягат и превъртат, следователно като изгася колата почва да тече масло между картера и кутията. Има ли вариант прецаканите резби на кутията да се оправят, защото сега го направих по най - левашкия начин с черен силикон от външната страна между кутията и картера. Спря да капе, но някак си не искам да има черен силикон баш на кутията.
Кутията си превключва чудесно след смяната на маслото, но ако няма оправия този проблем с превъртането на болтовете, най - много ръчка да я направя и да не я мисля повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Автоматична скоростна кутия

Мнение от inspite » 26 Юли 2021, 14:33

Болтовете на картера на кутията са М6X22. Нарязваш за М7, и слагаш няколко нови болта М7x20. Маслото си го сложи същото, сложи само нова гарнитура.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автоматична скоростна кутия

Мнение от Stanimir330 » 26 Юли 2021, 15:30

Сложил съм 6 литра ново масло, нов филтър, нова гарнитура и нови болтове, но 5-7 болта превъртат. Не знам кой умник е затягал до откат, но сега трябва да си играя да слагам по големи болтове. Под нарязваш, имаш предвид да уголемя отвора или директно с ам7х20, че не съм запознат с тази материя. Знам, че имаше някакъв инструмент за резби, но не разполагам с такъв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Автоматична скоростна кутия

Мнение от inspite » 27 Юли 2021, 12:26

Stanimir330 написа:Сложил съм 6 литра ново масло, нов филтър, нова гарнитура и нови болтове, но 5-7 болта превъртат. Не знам кой умник е затягал до откат, но сега трябва да си играя да слагам по големи болтове. Под нарязваш, имаш предвид да уголемя отвора или директно с ам7х20, че не съм запознат с тази материя. Знам, че имаше някакъв инструмент за резби, но не разполагам с такъв.

Да, имам предвид да уголемиш отвора. Инструмента се нарича метчик, не са толкова скъпи комплектите. С него правиш по-голям отвор. Гледаш да е идеално право по оста на отвора, слагаш малко масълце и въртиш бавно на ръка, като отвреме на време връщаш. Виж в интернет още информация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Автоматична скоростна кутия

Мнение от Stanimir330 » 27 Юли 2021, 14:15

Благодаря много, ще си взема един такъв комплект и ще пробвам. :yes:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook