Памет огледала

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.05.2020
Пол: Мъж
Кара: E46 330Ci

Памет огледала

Мнение от _xInvisiblEx_ » 07 Юни 2021, 14:58

Здравейте колеги , имам следния проблем.Колата е е46 330ci 01г. оригинално с ел кожен салон с памет, понеже не ми харесваше , а и беше захабен го смених със същият ,но рекаро отново с мемори и всичките работи. Преди смяната на салона паметта на огледалата си работеше без проблем , но от както сложих салона спря да работи , отново като дам на задна пасажерското огледало се смъква и след това се връща като дам на друга скорост , но до там... когато натисна някое от копчетата за памет седалката си отива в дадената позиция ,но огледалата не мърдат... Четох че това с паметта на огледалата било въведено след 00г. ,но колко е вярно нямам идея ("новите" седалки на колата са от кола 99г.) и не знам дали не е от това. Та въпроса ми е къде може да е проблема ? И дали ако е вярно това ,че преди 00г. нямат памет , какво има в седалките на след 00г. и мога ли да го прехвърля от старият салон на "новият".
Благодаря предварително. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.05.2020
Пол: Мъж
Кара: E46 330Ci

Re: Памет огледала

Мнение от _xInvisiblEx_ » 07 Юни 2021, 22:21

Нямам идея колега , но благодаря за мнението... Човекът от който го купих просто ми каза че е от кола 99 и когато го взех не ми направи впечатление ,защото не знаех това за огледалата ... Та когато го сложих на колата забелязах ,че паметта на огледата спря да работи ,но си мислех ,че просто съм забравил някоя букса... , беше студено и не ми се занимваше като цяло... Сега като стана малко по-топло реших да махна седалките и да видя буксите и всички излеждаха наред , затова се зачетох в нета и стигнах до това което съм написал ,че "99г нямат памет на огледалата" и сега имам този проблем :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Памет огледала

Мнение от NGneer4eto » 08 Юни 2021, 19:10

Колега, питал ли си се, ако си взел седалки от кола 99г., дали тя е била родена с това Рекаро или е възможно някой като тебе да ги е сменил преди няколко години с такива от фейслифтова примерно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Памет огледала

Мнение от AvoyzeN » 12 Юни 2021, 20:41

Добре де, не може ли да прехвърлиш модула от твоята стара седалка на новата, би трябвало инсталацията да е същата и всичко трябва да си дойде на мястото, просто самия модул е по-стара версия най-вероятно и я няма като екстра.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.05.2020
Пол: Мъж
Кара: E46 330Ci

Re: Памет огледала

Мнение от _xInvisiblEx_ » 16 Юни 2021, 22:15

Не , самите модули на рекарото и на обикновенните седалки са различни. копчето за мърдане напред и назад са различни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Памет огледала

Мнение от AvoyzeN » 23 Юни 2021, 22:54

Другия вариант e да се прочете паметта на седалката(SM – Seat Memory) с ncs expert и след това да се види с ncs dummy дали я има като опция.


Последно избутване _xInvisiblEx_ от 23 Юни 2021, 22:54
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook