Грешка в ABS Модула - 5DF5 Internal Fault

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 16.08.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 M43
Мечтае да кара: Подводница :)

Грешка в ABS Модула - 5DF5 Internal Fault

Мнение от иван лефтеров » 30 Май 2021, 9:10

Здравейте колеги, от известно време имам проблем с ABS модула на Е46, 1.9, 118кс.
Казуса е следния: в началото се появиха трите лампички (trifecta lights), които светеха в жълт цвят. При закачане на диагностика излезе грешка в преден ляв датчик на ABS. Смених го с чисто нов, неоригинлен(той също ми е потенциален вариант за проблема), изчистих грешката и още на същия ден лампите светнаха отново, този път лампичката на ръчната светеше в червен цвят.
След закачане на диагностика излезе въпросната грешка 5DF5 - Internal Fault, иначе казано грешка в модула.

Доста четене из интернет ме запозна със следващите стъпки - съответно ремонт на този модул или закупуване на друг, със същият парт. номер.

Купих си друг модул, смених го, обезвъздуших спирачната система, смених спирачна течност и т.н. и всичко заработи... но не за дълго.

На същият или следващият ден отново светнаха лампите със същата грешка - 5DF5. И от тогава няма отърване...

Разликата след смяната на модула е, че с предишният модул, в момента, в който включа контакт - грешката излиза веднага.

Докато с този, с който съм в момента - може и 2 дни да карам и да не излезе грешката. Също така, ако излезе грешката, изгася колата и запаля отново - няма проблем.
Закачах отново на диагностика с ИНПА, единствено тази грешка ми дава, нищо друго.
- Превантивно смених и заден АБС датчик, понеже си мислех, че може да е от него.
- Спирачната течност е на макс.
- Смятам, че системата е обезвъздушена както трябва.

Та въпросите ми към вас са: имал ли е някой подобен казус и можете ли да ме насочите къде да се търси проблема? Дали не е от АБС датчик, който отвреме на време да не прави контакт и за това да дава грешка? Дали пък този преден ляв, който смених първо не е проблема, понеже не е оригинален? Толкова ли да е капризен модула...?

Видях, че има и вариант ринга на главината (мисля, че се води) да дава грешка от него също. (На английски е ABS Ring).
Дали пък наистина не се е прецакал и този модул?

И най-важният въпрос - към кого бихте ме насочили да се обърна? В момента се намирам в Пловдив, но мога да изпратя старият модул по куриер на човек, който ми препоръчате и се занимава с ремонт на АБС модули.
Или да ми кажете човек или сервиз в Пловдив, към който да се обърна.
Ще бъда благодарен на всички отзовали се.
Лек и успешен ден. :))

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.05.2021
Пол: Мъж

Re: Грешка в ABS Модула - 5DF5 Internal Fault

Мнение от Nasko32 » 29 Юни 2021, 23:23

Здравей колега и аз бях се сблъскал с същия проблем. 3 те лампи ми светваха и огасваха,но не винаги ами от време на време. Дойде момент в който почнаха да светят постоянно и грешката беше 5DF5 Internal Fault. Купих си нов (втора ръка) АБС модул с същия номер и го смених и програмирах. след това грешката изчезна,но не за дълго. Закачих инпата и сравних датчиците за скорост и всички показваха еднакво. Сканирах колата с БМВ скенер и ми даде грешка pepressure sensor 1 electrical fault , pepressure sensor 2 electrical fault след смяната и на двата датчика проблемът беше решен.


Последно избутване иван лефтеров от 29 Юни 2021, 23:23

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook