Смяна на двигател

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.10.2018
Пол: Мъж

Смяна на двигател

Мнение от kriss0 » 18 Май 2021, 20:45

Здравейте , не знам дали е правилното място за пускане ма този тип тема , както и ако вече има такава друга съществуваща , моля да ме извините . Та въпросите са ми няколко . Имам е46 330i ( леко чукнато :D :D ), и съм напът да купя друга 46ца с различен мотор , като към момента гледам едно 320d автомат което ме устройва като цена . И искам да си сложа моя мотор (3.0i ) на 2.0d ( имам собствен сервиз и няма да е проблем за хората които ще кажат , че няма смисъл) Предполагам , че инсталацията ще трябва да се смени и въпроса ми е дали трябва да се сваля таблото за тази операция. Обмислям и да си озаконя колата и да мина евентуално техно тест , като тук идва и вторият ли въпрос , моето бмв по талон е евро 3 а на дизела е евро 4 това дали ще бъде евентуален проблем или не . Желая ви лека вечер и благодаря предварително на всички които искат да ми помогнат , а на тези които ще ми обесняват , че няма смисъл ... имам пари огаждам си :D :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Смяна на двигател

Мнение от awful » 19 Май 2021, 19:47

По лесно е да е бензинов мотор от колкото дизелов, когато ги сменяш, аз бих търсил 318и че е по евтин.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Смяна на двигател

Мнение от r19 » 20 Май 2021, 0:52

Доколкото знам и съм търсил в "Технотест", не може да се прави понижаване на еврокатегорията на автомобила, тоест не може двигателя на колата донор да е с по-ниска еврокатегория от сегашният двигател на колата. :yes:
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook