Спирачни апарати

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.04.2021

Спирачни апарати

Мнение от Yodaa » 19 Апр 2021, 19:19

Здравейте колеги . Колата е е46 325 , от скоро съм се надъхал за ъпгрейд на спирачките , та въпроса ми е : някой дали се е занивамал да монтира спирачни апарати брембо 4 или 6 бутални , с какви джанти джанти кара . Имам предвид ет-то , като цяло ако го е правил някой ще се радвам да сподели
П.с - карам само с 18ки , но летните са с борд и може би няма да влязат

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Спирачни апарати

Мнение от empar » 20 Апр 2021, 14:30

Тук може да намериш доста по темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 11.08.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: M3

Re: Спирачни апарати

Мнение от kpa » 20 Апр 2021, 23:41

Ако колата е стокова, не ти трябват по-големи спирачки от тези от 330 бензин/дизел. Сложи хубави дискове и накладки, ревизирай апаратите и ще спира адекватно както и където и да караш. Другия плюс е, че запълваш джантите и дисковете не малеят дори на 18ки. Естествено забравяш за 16ки през зимата. Единственото, с което трябва да се заиграеш в този вариант е ръчната заради диематъра на челюстите.

4 бутално брембо от е39 отпред беше някакъв приемлив и сравнително бюджетен вариант, но не съм го играл този филм.

Предни и задни от е46 м3 стават с малко играчка, но се примиряваш, че ще купуваш скъпи дискове. Могат са се карат и със 17ки.

6 бутални 18Z отпред и 4 бутални отзад от Cayenne / Touareg V10 / Q7 и др от VAG групата. Трябват ти планки и някой да ти разпробие апаратите. 18Z влиза спокойно на 8.5J ET35 с поне 2 см от спиците.

Как ще паснат на ЕТ-то на джантите зависи от това какви дискове ще сложиш, защото апаратите се напасват спрямо тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.04.2021

Re: Спирачни апарати

Мнение от Yodaa » 21 Апр 2021, 11:10

Мерси колеги , ще си преценя дали си струва играчката . Живи и здрави!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook