Температура на антифриза e46 318 1.9i.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 15 Апр 2021, 15:55

Варианта с въздуха с безкрайна сигурност, няма как! Нека да си повтарят хората мантрите колкото си искат.
Гарнитурата не че я изключвам, даже хич, ама направи тест за изгорели газове. А друг, още по-лесен и сигурен начин:

По ръба на разширителното казанче горе имаш канал, той не е случаен. Сигурно и е леко оцветен с цвета на антифриза ти, изплакни го. Карай си колата и хвърляй поглед. Ако пак се оцвети с цвета на застхнал антифриз е тревожно
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 15 Апр 2021, 17:03

ivoaudi написа:Варианта с въздуха с безкрайна сигурност, няма как! Нека да си повтарят хората мантрите колкото си искат.
Гарнитурата не че я изключвам, даже хич, ама направи тест за изгорели газове. А друг, още по-лесен и сигурен начин:

По ръба на разширителното казанче горе имаш канал, той не е случаен. Сигурно и е леко оцветен с цвета на антифриза ти, изплакни го. Карай си колата и хвърляй поглед. Ако пак се оцвети с цвета на застхнал антифриз е тревожно


Някъде отвънка се намира този ръб така ли , ще погледна и ще го зачистя и обезмасля и после какво да гледам ако се оцвети пак от какво може би е .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 15 Апр 2021, 20:29

То не е точно ръб, а канал. Намира се в горния край по периферията на разширителния съд. Под капачката. Ако ти изпуска гарнитурата и ремонта не е успешен, непременно ще вкара газ в системата. От това следва, че нивото и налягането ще се повишат бързо и от един от клапаните в капачката ще изтече антифриз. Той пък ще потече именно във въпросния канал.
Просто карай колата и наблюдавай този канал. По-сигурен метод няма! За сведение, много от тестовете за изгорели газове са афиф.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 15 Апр 2021, 22:17

ivoaudi написа:То не е точно ръб, а канал. Намира се в горния край по периферията на разширителния съд. Под капачката. Ако ти изпуска гарнитурата и ремонта не е успешен, непременно ще вкара газ в системата. От това следва, че нивото и налягането ще се повишат бързо и от един от клапаните в капачката ще изтече антифриз. Той пък ще потече именно във въпросния канал.
Просто карай колата и наблюдавай този канал. По-сигурен метод няма! За сведение, много от тестовете за изгорели газове са афиф.



Пробвах да обезвъздуша отново по следния метод , развивам капачката и отвивам малко пробката наливам антифриз ако е нужно , паля мотора и гледам и ако е нужно доливам по малко . Също парното на 32 градуса и вентилатора всъщност не съм сигурен дали трябва да е на най- слабата степен или на най-силната . Аз го държа на най слабата . И уви имаше доста въздух излезе сигурно има и още утре заранта ще обезвъздуша отново по същия метод . Но най ме притеснява факта че парното го нямаше а колата беше на 100 градуса . След държане на обороти след известно време дойде , така даже доста стабилно чак не може да си държиш ръката повече от 2-3 Мин . Така че има 2 варианта да не съм я обезвъздушил добре след смяната на термостата или да е духнала гарнитура или главата да е цепната нейде . Също ми направи впечатление когато е с отворена капачка и вътре в антифриза се наблюдава малки мехурчета да излизат от отдолу , не знам дали е проблем и дали трябва да в така . И същи има ли вариант да го гори а да не пуши отзад , мисля утре да сваля свещите да видя дали ще се види нещо . Казаха ми че трябва да са чисти без нагар , това означавало че влиза вода не знам дали е вярно .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 15 Апр 2021, 22:46

То хубаво, ама метода ти е грешен. Има много, все различно описани методи за обезвъздушаване и неслучайно е такава боза, защото зависи първоначално обезвъздушаване ли ще правим или последващо, при каква температура и др. Ето ти някой елементарни:
-при загрял мотор да речем около 80гр и нагоре просто отвиваш последователно САМО пробките, без капачката! Желателно при запален мотор, парното на 32гр, а вентилатора никога няма значение на коя степен. Развиваш леко и следиш, завиваш бързо щом потече течност. Повтарям, че за този метод е нужно мотора да е постоплен и антифриза съответно разширен, да се е получило някакво налягане в с-мата, щото ако не, вместо да обезвъздушим, ще вкараме допълнителен въздух, което ми се струва, че правиш ти.
-студен мотор, свръх елементарен метод: Отвиваш капачката на казанчето и една от пробките едновременно. Духаш с уста в казанчето и без да спираш да духаш, завиваш пробката, в момента, в който потече течност :D Повтаряш и с другата. Готов си, после просто завиваш капачката. Гликола е гаден на вкус, наистина!:)

Ако все вадиш въздух и въздух и въздух имаш единствено 2 вероятности - духнала гарнитура(кофти ремонт) или бавно превъртаща помпа. Кое от двете е ще установиш по метода, който вече ти описах с канала горе.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 15 Апр 2021, 22:47

Отвии си капачката на казанчето и помириши. Мирише ли ти на изг газове?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 16 Апр 2021, 7:39

ivoaudi написа:То хубаво, ама метода ти е грешен. Има много, все различно описани методи за обезвъздушаване и неслучайно е такава боза, защото зависи първоначално обезвъздушаване ли ще правим или последващо, при каква температура и др. Ето ти някой елементарни:
-при загрял мотор да речем около 80гр и нагоре просто отвиваш последователно САМО пробките, без капачката! Желателно при запален мотор, парното на 32гр, а вентилатора никога няма значение на коя степен. Развиваш леко и следиш, завиваш бързо щом потече течност. Повтарям, че за този метод е нужно мотора да е постоплен и антифриза съответно разширен, да се е получило някакво налягане в с-мата, щото ако не, вместо да обезвъздушим, ще вкараме допълнителен въздух, което ми се струва, че правиш ти.
-студен мотор, свръх елементарен метод: Отвиваш капачката на казанчето и една от пробките едновременно. Духаш с уста в казанчето и без да спираш да духаш, завиваш пробката, в момента, в който потече течност :D Повтаряш и с другата. Готов си, после просто завиваш капачката. Гликола е гаден на вкус, наистина!:)

Ако все вадиш въздух и въздух и въздух имаш единствено 2 вероятности - духнала гарнитура(кофти ремонт) или бавно превъртаща помпа. Кое от двете е ще установиш по метода, който вече ти описах с канала горе.


Ами аз след като достигне около 80гр затварям капачката и оставам само пробката докато текне струйка и затварям . И ппц пробката на М43 е 1 .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 16 Апр 2021, 7:48

Добре, така също става, но не е правилно да изчакваш да стопли за да затвориш капачката, щото в този момент антифриза се е поразширил, но пък налягането не се е повишило, защото не си затворил капачката. Наливаш и затваряш.

Та така, ако продължава да ти образува постоянно въздух, странно появяващ се отнякъде не е непременно гарнитура. Помириса ли в казанчето?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 16 Апр 2021, 8:50

ivoaudi написа:Добре, така също става, но не е правилно да изчакваш да стопли за да затвориш капачката, щото в този момент антифриза се е поразширил, но пък налягането не се е повишило, защото не си затворил капачката. Наливаш и затваряш.

Та така, ако продължава да ти образува постоянно въздух, странно появяващ се отнякъде не е непременно гарнитура. Помириса ли в казанчето?


Не не съм мирисъл вътре , ще видя да намеря темата където един колега обясняваше за обезвъздушаването .

П.С ето къде е

Та с-мата се обезвъздушава от щуцерче (пробка,вентилче както искаш го наричай), което се намира отгоре върху радиатора в десния му край.Щуцера е с кръстат шлиц за отвертка.
1:Пълниш системата (не забравяй да отвориш електромагнитния клапан на парното-врътката за топло-студено трябва да ти е в червената зона) с антифриз (разреден на 50% с вода!!!). Двигателя трябва да е студен!!!
2:Палиш колата,капачката на преливния съд към радиатора стои отворена и развиваш щуцера,не на цяло.Развиваш го до толкова, че да започне да изпуска през него.
3:Колата си работи,нивото на антифриза спада и ти съответно си доливаш колкото е нужно.През цялото време през щуцера "фъщи" антифриз,въздух.... То всъщност това е процеса на обезвъздушаване.
4:Колата трябва да загрее до норм.работна температура,термостата трябва да отвори.Ще разбереш че е отворил,когато дебелия маркуч,който излиза от долния ляв ъгъл на радиатора стане топъл(преди това той си е студен).
5:Продължаваш да си държиш щуцера отворен и да си доливаш антифриз,колкото е нужно за да стои на максимума.
6:Ще затвориш щуцера,когато през него спре да "фъщи" въздух,а само чист антифриз.Затваряш си и капачката.
По принцип би трябвало след всичко това да е обезвъздушена,но в 90% от случаите не става така.За това се налага тази процедура да я правиш няколко пъти,за това казвам че горе-долу цял ден си отива.
И на другия ден на сутринта преди да запалиш колата, на изгасен двигател ще направиш един трик ,за който не пише в книгите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 16 Апр 2021, 11:16

Колегата да ме извинява с туй обезвъздушаване дето траело часове наред и едва ли не седмици. Освен това при отворен термостат вече си близо на 100 градуса, дето вече антифриза около главата е и над 110 115, би трябвало да му светне, че при тези градуси на атмосферно налягане вече врим. Заврелия тук-там антифриз съвсем естествено ще му “вкарва” въздух безкрай, ние ще сме в 2026-та година, а той все така ше е наведен над колата си да обезвъздушава.... Да добавя ли, че през тези часове доливане ще ходиш до магазина няколко пъти за нови 5л антифриз. Начел съм се на глупости из форума, не е като да няма.
Обезвъздушаването ако четеш правилно трае не повече от минута и не е нужно да си вземаш отпуск

Хайде, ти си знаеш.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 16 Апр 2021, 16:07

ivoaudi написа:Колегата да ме извинява с туй обезвъздушаване дето траело часове наред и едва ли не седмици. Освен това при отворен термостат вече си близо на 100 градуса, дето вече антифриза около главата е и над 110 115, би трябвало да му светне, че при тези градуси на атмосферно налягане вече врим. Заврелия тук-там антифриз съвсем естествено ще му “вкарва” въздух безкрай, ние ще сме в 2026-та година, а той все така ше е наведен над колата си да обезвъздушава.... Да добавя ли, че през тези часове доливане ще ходиш до магазина няколко пъти за нови 5л антифриз. Начел съм се на глупости из форума, не е като да няма.
Обезвъздушаването ако четеш правилно трае не повече от минута и не е нужно да си вземаш отпуск.

Хайде, ти си знаеш.


освен утре на студен мотор да пробвам и твойте методи да видя какви ще стане .

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от Lenco » 16 Апр 2021, 16:14

От ерата ма М10 насам ,тия коли се обезвъздушават по един и същ лесен начин, качваш предницата на високо (крик, бордюр), отвиваш пробката или най-високото място, палиш, загряваш, пускаш парното и доливаш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 02 Май 2021, 17:09

Нормално ли е преди да запаля колата антифриза си е точно на мястото колкото трябва , като я покарам пример давам от днеска, малко я натиснах на един байр температура всичко е ок вдигна до 108 и след това веднага отвори и охлади . Но след като изтина антифриза беше на 2 пръста от ръба на капачката. Защо се получава така и има ли някакъв проблем .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от ivoaudi » 02 Май 2021, 23:11

Няма режим, в който два пръста под капачката имаме антифриз за съжаление. Дори и топла на 70-80гр нивото трябва да е далеч надолу. Твоя случай все повече намирисва на несполучлив ремонт.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Температура на антифриза e46 318 1.9i.

Мнение от R.Konkyov » 03 Май 2021, 7:34

ivoaudi написа:Няма режим, в който два пръста под капачката имаме антифриз за съжаление. Дори и топла на 70-80гр нивото трябва да е далеч надолу. Твоя случай все повече намирисва на несполучлив ремонт.


Ами и аз така започвам да мисля , ама то ще си проличи ще хвърли водата и готово :D . Най -голямото нещо дето ме притеснява че започва да става топло.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook