Добавяне на халогени

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 19.05.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 320d 136hp
Мечтае да кара: BMW e46 320d 136hp със хибрид

Добавяне на халогени

Мнение от ViksiBG » 02 Мар 2021, 18:02

Здравейте колеги, тъй като моята любима е46-ца няма халоги искам да попитам дали има пусната инсталация или аз трябва да я добавя и дали е трудно да се направи както е оригинално!

Благодаря предварително...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Добавяне на халогени

Мнение от Lenco » 04 Мар 2021, 11:00

Няма инсталация до халогените.
Не съм сигурен дали има кабел от лайтмодула до бушониерата, и да трябва инсталация само от бушона до халогените.
Аз пуснах изцяло нова.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 2.10.2006
Местоположение: София, България
Кара: 316I 1999 E46
Мечтае да кара: всяка М5

Re: Добавяне на халогени

Мнение от tedier » 05 Мар 2021, 19:14

инсталиране на халогени, ако колата ви е излязла без тях от завода:
Най-лесно е да си поръчате номер 61129410798 по БМВ. Между 30 и 40лв струва. Той включва всички кабели до релето, заедно с фасунгите за халогените. Всички накрайници са там и с него инсталацията е просто едно прекарване на кабели и нагласяне на накрайниците в цокъла на релето и бушона.Кабелите се прокарват от бушоните, които са зад жабката. Зад бушоните се намират и 4-5 релета, където има празно място с цокъл за релето за бушоните.
В този цокъл има закачен един жълто сив кабел, който идва от лайт модула. Бушона за халогените е номер 38. Понеже пиша нещата няколко седмици след като съм приключил с монтажа ето информацията от колеги, които току що минаха през това
tedier написа:
Моята конфигурация е: На краче 30 се слага жълто-червния кабел,който идва от бушоните , на краче 87 е сиво-кавяфия от халогените; на 86 е зелено-жълтия (който си е поставен на това място -фабрично) и на 85 е кафявия(масата) . В черната кутия над бушоните вързах и двата кафяви на планката и поради липса на място извадих металната пластинка с 5 кабела и закачих другия кафяв на пластинката и после си сложих пластмасовото кожухче като го поизрязах малко и го сложих на друго място , за да не пречи на останалите.

П.С. Комплекта с кабели и релето го купих от Дару-общо 51лв. Останалото си го имах и не съм давал пари за него.


После кабелите се извеждат в двигателния отсег - минават през гумата, където минават още много кабели в отсега за двигателя /някъде там където е плюса изведен вътре в купето/, от там до десния фар и съответно десния халоген, а до левия халоген кабелите минават над водния радиатор където би могло да се закрепят със свински опашки или оригиналните скоби с номер 61131387626, има си места за тях над радиатора, трябват ви три броя и така до левия халоген

още информация и снимки- http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=352220

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=253098

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook