Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 14 Фев 2021, 10:36

Здравейте , първо с първия проблем , от време на време когато карам светка лампата за антифриза и изгасва на сутринта я гледам антифриза си е точно . Казанчето е сменяно преди 2 години мисля че беше meyle . Другия проблем е че сълзи от пробката на радиатора , там сменях О пръстенпето но продължи , сега мисля да сменя и това в което се навива самата (синя пробка ) ще приложа снимка . Главата е на като на болт , но не знам дали се развива ако някой е сменял да кажа как става . Колата е bmw e46 318 118кс.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от Lenco » 14 Фев 2021, 12:21

Завърта се малко и се изважда, като датчика на дъното на разширителния съд.
Това на снимката е за ръчни скорости, за автомат е по-различно, да не ги объркате.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 14 Фев 2021, 12:53

Lenco написа:Завърта се малко и се изважда, като датчика на дъното на разширителния съд.
Това на снимката е за ръчни скорости, за автомат е по-различно, да не ги объркате.


Колата е с ръчни скорости и от долу на радиатора има такава пробка като на снимката . Синьото което е с тип отвертка звезда съм сменил пръстенпето , но мисля че сълзи и от това което главата му е тип болт ( на снимката която съм качил )

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от ivoaudi » 14 Фев 2021, 13:41

Смени и другия пръстен, вероятно от него сълзи, да. А за лампата ако те дразни, ще трябва отново да смениш казанчето за съжаление. По друг начин няма да я изгасиш, пак за съжаление.

Избягвай евтини, агресивни антифризи, че и новото ще скапеш
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 14 Фев 2021, 14:26

ivoaudi написа:Смени и другия пръстен, вероятно от него сълзи, да. А за лампата ако те дразни, ще трябва отново да смениш казанчето за съжаление. По друг начин няма да я изгасиш, пак за съжаление.

Избягвай евтини, агресивни антифризи, че и новото ще скапеш



Може и аз да съм да съм го прецакал казанчето от тия антифриз по принцип слагам немски мисля че беше hepu . Те вътре в тва казанче са едни поплавъци и залепват . Относно за това от снимката то как се сваля.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от ivoaudi » 14 Фев 2021, 14:42

Колегата Ленко ти го написа - просто завърташ на 90 градуса. Преди да го сваляш обаче погледни все пак да не се стича от нейде нагоре. Когато се пропука радиатора се случва именно в него край и потича там
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 14 Фев 2021, 15:19

Ясно утре или в други ден ще махна кората и ще огледам отдолу дали не е пукнат някъде , но когато прокарам ръка напипвам пробката и е мокро точно на нея .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от zvetiko » 14 Фев 2021, 21:46

R.Konkyov написа:Ясно утре или в други ден ще махна кората и ще огледам отдолу дали не е пукнат някъде , но когато прокарам ръка напипвам пробката и е мокро точно на нея .


Обикновено спукано казанче тече само при налягане и както колегите ти казаха, антифриза отива на пробката. По принцип има тестер за теч от охладителната система, с който се установява точно къде е проблема. .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от stefan_suny » 15 Фев 2021, 12:54

Подвеждате малко колегата.....това от снимката има две "засечки" до ушичките над шестостена и ако се свали се чупят. После може пак да се монтира, но няма какво да го фиксира в положението му и може да изпадне. Играл съм го това... така че направо ново, не е скъпо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от ivoaudi » 15 Фев 2021, 14:48

Аз съм го свалял бая пъти и нищо не се е чупило. Даже в момента карам с такова, вече вадено.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от stefan_suny » 15 Фев 2021, 17:58

Ами чупи се. Първия път като се свали и се чупи, после вече нищо не се чупи защото няма какво. Ако ти не си го счупил то някой преди теб го е направил или пък радиатора ти е по далеч от оригиналния. Иначе аз не казах че ще падне. Казах че може да падне. Може да не падне. Но може и да падне. При мен се опита да падне въпреки че принципно няма логика, но Гюнтер все пак е сложил тези засечки за нещо. Казвам само че предвид опита ми не бих рискувал да си прегрея мотора заради една пишка от 5лв. Имам една такава някъде из гаража, ако колегата го иска подарък да пише

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 15 Фев 2021, 21:25

stefan_suny написа:Ами чупи се. Първия път като се свали и се чупи, после вече нищо не се чупи защото няма какво. Ако ти не си го счупил то някой преди теб го е направил или пък радиатора ти е по далеч от оригиналния. Иначе аз не казах че ще падне. Казах че може да падне. Може да не падне. Но може и да падне. При мен се опита да падне въпреки че принципно няма логика, но Гюнтер все пак е сложил тези засечки за нещо. Казвам само че предвид опита ми не бих рискувал да си прегрея мотора заради една пишка от 5лв. Имам една такава някъде из гаража, ако колегата го иска подарък да пише



Благодаря , но вместо да те занимавам бих отишъл да си купя , само ми трябва номерчето му понеже гледах в realoem , открих схемата , но нещо не можах да намеря номера .

П.С сега пари се порових , това ли е номерчето 17111437360
Последна промяна R.Konkyov на 15 Фев 2021, 21:34, променена общо 1 път

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от Lenco » 15 Фев 2021, 21:32

R.Konkyov написа:
stefan_suny написа:Ами чупи се. Първия път като се свали и се чупи, после вече нищо не се чупи защото няма какво. Ако ти не си го счупил то някой преди теб го е направил или пък радиатора ти е по далеч от оригиналния. Иначе аз не казах че ще падне. Казах че може да падне. Може да не падне. Но може и да падне. При мен се опита да падне въпреки че принципно няма логика, но Гюнтер все пак е сложил тези засечки за нещо. Казвам само че предвид опита ми не бих рискувал да си прегрея мотора заради една пишка от 5лв. Имам една такава някъде из гаража, ако колегата го иска подарък да пише



Благодаря , но вместо да те занимавам бих отишъл да си купя , само ми трябва номерчето му понеже гледах в realoem , открих схемата , но нещо не можах да намеря номера .

https://www.dbkdimitrov.com/%D0%BF%D1%8 ... ch=&page=8
ОЕМ 17111437359
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 11 Мар 2021, 22:46

Такаа малко информация да дам относно мойте проблеми с антифриза. След смяна на радиатор и смяна на един маркуч(този който е посредата) от тройника под всмукателния до долния край на радиатора . Днеска отново си светна лампата на антифриза а нивото си беше наред и колата съм я карал в града нямах проблеми . Днеска извънградско 80-100км в час позасилих я малко на една пара 130-140 и лампата за антифриза светна , спрях вдигнах капака огледах за течове нищо не видях . Но ми направи впечатление,чемаркуча който влиза в разширителния съд е много твъ рд , поне преди не ми е правила впечатление да е бил чак толкова. Също видях че е леко мокро под компресора на климатика , от там им а ли някакъв начин да текне антифриз от гарнитурата примерно като направи по голямо налягане нещо . По принцип колата преди 19-20хил. Км и е правен ремонт на главата . Същото се е случвало отново като вдигна по висока скорост явно по високи обороти и на 2 пъти ми течеше от маркуча който излиза от радиатора , но е възможно понеже смених там гумичката с нова да е била дефектна , сега сложих старата . Един вид всички маркучи са прегледани вече не знам какво и става на тая кола :lol: :bang: ,някои ако е по в час да каже къде да търся проблем , дали надува маркучи сиг другата седмица ще и правя тест.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Разширителен съд и теч от пробката на радиатора

Мнение от R.Konkyov » 15 Мар 2021, 18:05

Само да добавя , че има съмнения за новия радиатор , марката е NRF . Възможно ли е отворите през който минава антифриза да са по- малки и при по висока скорост 130-150 помпата да прави по-голям дебит и антифриза да не може да насмогне да преминава през радиатора и от там да надува маркучите. Понеже проблемите започнаха откакто сложих радиатора. При по ниска скорост 80-90 няма проблем.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook