ПРОБЛЕМ Е РЕШЕН: неработещ бутон №1 на ключа

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж

ПРОБЛЕМ Е РЕШЕН: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от morfis » 15 Яну 2021, 17:04

Здравейте,
Не успях да намеря тема конкретно за този проблем и затова създавам темата. Ако все пак има моля да я споделите, а тази да се изтрие.

Днес ми отказа бутон номер №1 на ключа (за заключване) Останалите два (за отключване и багажник работят).
Опитах се да адаптирам наново (правил съм го 2 пъти до сега), но не става :dunno:

Някой от вас имал ли е този проблем? Може ли да дадете предположения? Възможно ли е да е механично или вътре самата платка е заминала?

Паля нормало за сега и отключвам с копчетата, но не мога да я заключа.

Ще съм благодарен ако споделите мнения и препоръки!
Последна промяна morfis на 20 Яну 2021, 9:03, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от h0r4ex » 15 Яну 2021, 17:16

Имам подобен проблем с двете копчета на ключа (отключване/заключване). Аз имам проблем с GM модула, даже на диагностика ми излиза. Имаш 2 релете на GM модула който са за заключване и отключване.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от Moni_BMW » 15 Яну 2021, 17:53

При мен се беше отпоил самия бутон, отворих и запоих, после тръгнах да обучава, че нищо не се случваше. След като обучих пак нищо не се случи, предполагам батерията е свършила. С ключ ромбоид съм, правих го преди 2 години и малко, че оригиналния го изгубих. Чул съм, че на не оригиналните батерията не държи много. Сега отключвам механично, което е мъка, че оня ден замръзна ключалката и нагревах със запалка. А батерията като се смени също се запоява към пратката нали? Извинявам се че ползвам темата на колегата.
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от h0r4ex » 15 Яну 2021, 18:32

Moni_BMW написа:При мен се беше отпоил самия бутон, отворих и запоих, после тръгнах да обучава, че нищо не се случваше. След като обучих пак нищо не се случи, предполагам батерията е свършила. С ключ ромбоид съм, правих го преди 2 години и малко, че оригиналния го изгубих. Чул съм, че на не оригиналните батерията не държи много. Сега отключвам механично, което е мъка, че оня ден замръзна ключалката и нагревах със запалка. А батерията като се смени също се запоява към пратката нали? Извинявам се че ползвам темата на колегата.

Най-вероятно при запояването си прецакал платката. И да новата се запоява, но разликата между тази която я купуваш от магазина и тази от БМВ е, че от БМВ се зарежда когато ключа седи в клемореда. Когато купувах колата момчето ми даде 2 оригинални ключа, колата е 2002 смятай, че от тогава до сега не е отварян за смяна на батерия и ако се прецака ще отида да си купя от БМВ, но е скъпа.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от kolov » 15 Яну 2021, 20:39

Един ключ от китайците за 30 лв и вече и машинките не са скъпи и можете и сами да си направите ключ. Аз си поръчах сгъваем, ми харесва поръчах си машинка AK90 се води около 40 лв мисля че струваше със стечение на обстоятелствата те не дойде на време и ми върнаха парите и след няколко дни пристигна. И 10 лв за нарязване и за 40 лв вече година си имам ключ, който работи безотказно.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от stean » 18 Яну 2021, 9:30

morfis написа:Здравейте,
Някой от вас имал ли е този проблем? Може ли да дадете предположения? Възможно ли е да е механично или вътре самата платка е заминала?


Имах го преди няколко години и се наложи да срежа ключа. При мен беше пукната едната от точкованите пластинки на батерията, точно в проходния отвор на платката. Видях зор, докато го открия, понеже в началото само презапоих и работи известно време, след което пак спря. Беше паднал леко капацитета и викам, чакай да я разпоя, да я сложа да се зареди малко и тогава излезе къде е заровено кучето.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж

Re: неработещ бутон №1 на ключа

Мнение от morfis » 19 Яну 2021, 7:26

Благодаря на всички за предположенията.
При мен обаче проблема се оказа различен от всички.
Оказа се, че мини бутона на платката за заключване е заминал. За 15 лева ми го смениха и ми запазих и оригиналната ромбоидна кутия.
За момемнта проблема е отстранен.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook