Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от ivoaudi » 14 Яну 2021, 16:55

Ами данните на дебитомера и корекциите ще кажат със сигурност
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от R.Konkyov » 17 Яну 2021, 20:47

Вчера след каране , спирам и оборотите паднаха до 500 и изгасна , запалих отнемам от скорост и отново изгасна. Днеска я закачих изтрих грешките , изтрих адаптациите ,не видях грешка свързана с дебитомера само за катализатора сондата след него и за горивната система ( колата е с ГИ) . Свалих и почистих също днеска стъпковото , не мисля че е от него . Ако някой е решил такъв проблем да обясни за какво иде реч .
Наздраве и спокойна вечер. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от Moni_BMW » 17 Яну 2021, 23:07

R.Konkyov написа:Вчера след каране , спирам и оборотите паднаха до 500 и изгасна , запалих отнемам от скорост и отново изгасна. Днеска я закачих изтрих грешките , изтрих адаптациите ,не видях грешка свързана с дебитомера само за катализатора сондата след него и за горивната система ( колата е с ГИ) . Свалих и почистих също днеска стъпковото , не мисля че е от него . Ако някой е решил такъв проблем да обясни за какво иде реч .
Наздраве и спокойна вечер. :bchug:


Възможно е да прави тези проблеми от неизправна ламбда сонда. Няма как да е от стъпковото моторче, тогава или ще работи във високи обороти на празен ход или ще ги мени и ще прекъсва.Но не е проблем, че си го почистил,даже е добре. Преди години имах подобен проблем, при мен се оказа дебитомера. Тогава ми показа 3 грешки едната само си спомням, че беше P0170, другите не помня. Бях писал тема тук по този въпрос, ако можеш я потърси.
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от R.Konkyov » 17 Яну 2021, 23:58

Moni_BMW написа:
R.Konkyov написа:Вчера след каране , спирам и оборотите паднаха до 500 и изгасна , запалих отнемам от скорост и отново изгасна. Днеска я закачих изтрих грешките , изтрих адаптациите ,не видях грешка свързана с дебитомера само за катализатора сондата след него и за горивната система ( колата е с ГИ) . Свалих и почистих също днеска стъпковото , не мисля че е от него . Ако някой е решил такъв проблем да обясни за какво иде реч .
Наздраве и спокойна вечер. :bchug:


Възможно е да прави тези проблеми от неизправна ламбда сонда. Няма как да е от стъпковото моторче, тогава или ще работи във високи обороти на празен ход или ще ги мени и ще прекъсва.Но не е проблем, че си го почистил,даже е добре. Преди години имах подобен проблем, при мен се оказа дебитомера. Тогава ми показа 3 грешки едната само си спомням, че беше P0170, другите не помня. Бях писал тема тук по този въпрос, ако можеш я потърси.


Една от грешките е P0170 , тя е за нейзправност в горивната система няма гаранция че може да е от дебитомер , възможно е и да взима паразитен въздух . Имам друг дебитомер пробвал съм с него . Сложих го запалих колата започна да клати оборотите и миришеше адски на бензин , след това си сложиш моя дебитомер и нямаше проблеми .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от Moni_BMW » 18 Яну 2021, 8:54

Неправилен баланс на горивната смес, ми показва, че е грешка P0170, понякога ми показа чек за нея, но аз я зачиствам. Няма никакви проблеми колата, нито не пали (пали на студено на топло), нито клепе, нито прекъсва, държи нормални обороти, не ги мени (на празен ход независимо студена или топла стрелката седи като залепена). Къде може да е проблема? Всъщност чукам на дърво, щом колата си работи добре и върви на бургия, не ме и бърка като светне чек го чистя, но дразнещо е през 2-3 седмици да изкарва чек и то предимно като е студено времето. Лятото 3-4 месеца не изкарва такава грешка.
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от The Heartlistener » 18 Яну 2021, 9:39

Екология, момчета...естествено че зимата в студа ще "реве" за богата смес, нали трябва да се пази свещения катализатор...
Махате задната ламбда, "прахосмукачките", преинсталирате на Евро 2/0 и забравяте за тези грешки, чек лампи и прословутия баланс на горивната смес... Той колегата ти още се чуди явно, след като всичко му бе обяснено и дадено...
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 227
Регистриран на: 16.12.2018
Местоположение: Гр.Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i
Мечтае да кара: E46 323 купе

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от R.Konkyov » 18 Яну 2021, 11:12

The Heartlistener написа:Екология, момчета...естествено че зимата в студа ще "реве" за богата смес, нали трябва да се пази свещения катализатор...
Махате задната ламбда, "прахосмукачките", преинсталирате на Евро 2/0 и забравяте за тези грешки, чек лампи и прословутия баланс на горивната смес... Той колегата ти още се чуди явно, след като всичко му бе обяснено и дадено...


Всичко е заредено и подготвено , вярно е че още се чудя :lol: . Мисля като се постопли времето да се задействам. Иначе съм ти страшно благодатен за помощта :bchug: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Проблем с оборотите на празен ход Е46 316i

Мнение от The Heartlistener » 18 Яну 2021, 12:29

Не се чуди, едно от най-смислените неща за този стар и прост /в добрия смисъл/ мотор, още повече си на газ. Гарантирано ще усетиш положителна разлика в поведението на двигателя.
Относно гасненето - виж си показанията на дебитомера на напълно загрял двигател. Доколкото помня, бяха ниски /ако приемем че данните му са достоверни/. Това недвусмислено говори за паразитен въздух, чието присъствие се усеща най-вече при обеднена смес, когато моторът е загрял. Трябва да провериш всичко, може да дърпа от много места - гофре, гарнитури на колектора, картерна вентилация, вентилация на резервоара, вакуумни маркучета и т.н. Непременно погледни и данните на регулиращата /предната/ ламбда, жива ли е въобще, мени ли стойностите...
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook