Загуба на турбо то време на време

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.11.2010

Загуба на турбо то време на време

Мнение от hackman » 16 Дек 2020, 17:06

Здравейте колеги,

от известно време ме мъчи проблем с турбото. Колата е Е46 150 коня.
Когато я запаля и карам всичко е наред. След като позагрее изчезва турбото. Гася, паля и всичко се оправя.
Преди 2 години имах подобен проблем и тогава сменх вакуумни пътища и МАП сензор и нещата се опрвих.
Тази зима почна пак да го прави.
Отидох в сервиз и надуха вакуумните пътища и тестваха сензора. Уж всичко било наред с тях. Искат Турбото да свалят, но нещо ме съмняват ...

Какъв е според вас пробелма?
Можете ли да ме насочите към сервиз в който разбират и ще оправят проблема?

Грешката която ми излиза (през Карли с кабел) е Boost air pressure sensor
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от Kurtov » 16 Дек 2020, 18:13

Защо не погледнеш какво налягане показва Мап сензора ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от gromovich » 16 Дек 2020, 18:18

Пробвай да размениш клапана, който управлява геометрията. Този на АГР-а е същия и може да ги размениш за пробата. Внимавай като разкачаш ваккум маркучетата да не би да ги размениш. Другото което се сещам е виж дали са ти правилно закачени вакуум маркучетата. При все че ги знам кое къде е ми се е случвало да ги разменям по погрешка. Възможно е в сервиза като са ги тествали да си объркали

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.11.2010

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от hackman » 16 Дек 2020, 19:43

това успях да прочета като живи данни.
всичко ми изглежда наред.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от VladiE » 17 Дек 2020, 22:34

Тия данни са на място и не показват нищо. Тук според мен трябва да провериш как се държи колата с изключен дебитомер. Загубата на мощност почти винаги идва от самата турбина. Геометрия примерно. Доста ама много си троших главата и аз.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.11.2010

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от hackman » 18 Дек 2020, 9:41

Вчера направих диагностика и това излезна като грешка.
Загуба на мощност няма.
Мощност има в изобилие когато турбото работи, но по някаква причина изключва от времме на време.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от VladiE » 18 Дек 2020, 10:21

Виж, аз не искам да споря. Това което наричаш изключване е точно загуба на мощност. Трябва да я гледаш в движение и най вече точно когато го направи. Вероятно турбото пренадува по някаква причина и "изключва" както казваш. Грешката която си снимал е мап сензора. Тествай с друг йко имаш възможност.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.11.2010

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от hackman » 23 Дек 2020, 10:27

Еми .. измекярска работа ...
Поредния сервиз който се чуди как да натовари хората, вместо да им свърши работата.

На кратко ... отивам в Дунев за изправяне на задни дискове и искам да погледнат мап сензора понеже ми дава грешка.
Дисковете всичко топ, но сензора го били свалили, тествали на стенд, всичко било наред. Предлагат да прегледат турбо пътищата.
Обяснявам им че съм ги сменял преди 2 години, но въпреки това искат да ги проверят .. ок, проверигха гии естествено всичко си беше наред.
Обясниха ми как проблема е или в кабели или в компа и се разбрахме да прегледат кабелите. Кабелите разбира се бяха наред но някак си изведнъж били видяли че мап сензпра не работи.
Виждаш ли .. предния път като го тествали работел а сега не. Смених го с оригинален и сега колата е пушка.

Източиха доволна сума пари от мен в гонене на духове и сега потриват мазно пръсти.
Така лоялни клиенти не се правят, но на тях едва ли им пука ... коли в БГ има предостатъчно .. балъци също.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от VladiE » 23 Дек 2020, 10:48

Не е проблема в сервиза, а в това че има и малоумници в сервизите. Трябваше да ме послушаш както те бях посъветвал и щеше да си спестиш парите и ядовете. Аз ако съм на твое място ще говоря с мениджър в сервиза и ще коментирам очевидната грешка. Подвели са те че работи, после пък работел.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от nikolaymitov » 23 Дек 2020, 14:47

Има ли разлика в МАП-сензорите на Е46-320д/150кс/ и 330д/184кс/ и в какво се изразява тя евентуално?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Загуба на турбо то време на време

Мнение от swetlioo » 23 Дек 2020, 15:32

Интересна тема за мен, тъй като и аз губя турбо от време на време и на диагностика, не излиза нищо.
А относно сервизите, не мерси, еле прехвалени имена. Имам горчив опит, с един ссервиз, на друга марка немски автомобили, братски работи, които след подобен казус и разговори от моя страна, с момчетата и началниците им, започнах да получавам заплахи, но колата не се оправи...
По темата.
При мен също го няма турбото, но по-скоро когато е студена колата. Когато загрее се оправя. Когато е загряла и навън е студено, както е времето сега, колата лети. Лятото пък е обратното. Но доста по-малко осезаема загубата на мощ.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook