Светна чека

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Светна чека

Мнение от Denis1903 » 21 Сеп 2020, 20:22

Колеги тази сутрин докато отивам на работа в един от светофарите на тръгване и дадох малко по рязко газ и след 100 200 метра ми светна чека . Един приятел след няколко дена ще закачи колата на диагностика . Днес изкарах клемите с надеждата , че грешката ще се изтрие , но няма ефект свети си постоянно . Иначе не усетих разлика във вървежа на автомобила . Имате ли някакви идеи за какво става дума ? Колата е е46 м54б30 . Благодаря

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Светна чека

Мнение от zvetiko » 21 Сеп 2020, 20:34

Колега, приятелят ти ще каже- има десетки причини и стотици комбинации.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светна чека

Мнение от Denis1903 » 22 Сеп 2020, 19:39

Здравейте ! Днес закачихме автомобила и изписа немалко грешки . Имам грешка в плафона на крушките (той беше спрял да работи ) , после в аербег ( той си светеше аербега ) . Тези ги знаех аз . Сега към тези за които не знаех .грешка в ДСЦ-то и Ламбда сонда . Момчето , каза че е светнало заради ламбда сондата и можело алед известно време отново да се появи същата грешка . Да ама аз от три години не съм го имал този проблем . Според вас на какво се дължи това ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Светна чека

Мнение от The Heartlistener » 22 Сеп 2020, 19:58

Denis1903 написа:Здравейте ! Днес закачихме автомобила и изписа немалко грешки . Имам грешка в плафона на крушките (той беше спрял да работи ) , после в аербег ( той си светеше аербега ) . Тези ги знаех аз . Сега към тези за които не знаех .грешка в ДСЦ-то и Ламбда сонда . Момчето , каза че е светнало заради ламбда сондата и можело алед известно време отново да се появи същата грешка . Да ама аз от три години не съм го имал този проблем . Според вас на какво се дължи това ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

То беше ясно предварително че е от ламбда сонда. Човекът е трябвало да те просветли все пак за коя ламбда иде реч... Предполага се че някоя от задните сонди /след катализаторите/ е "изпищяла" за ефективност на катализатора.
Колега, хубаво е при диагностика да се запомни точния текст или код на грешката, за да дадем адекватно мнение.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Светна чека

Мнение от Denis1903 » 22 Сеп 2020, 20:09

The Heartlistener написа:
Denis1903 написа:Здравейте ! Днес закачихме автомобила и изписа немалко грешки . Имам грешка в плафона на крушките (той беше спрял да работи ) , после в аербег ( той си светеше аербега ) . Тези ги знаех аз . Сега към тези за които не знаех .грешка в ДСЦ-то и Ламбда сонда . Момчето , каза че е светнало заради ламбда сондата и можело алед известно време отново да се появи същата грешка . Да ама аз от три години не съм го имал този проблем . Според вас на какво се дължи това ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

То беше ясно предварително че е от ламбда сонда. Човекът е трябвало да те просветли все пак за коя ламбда иде реч... Предполага се че някоя от задните сонди /след катализаторите/ е "изпищяла" за ефективност на катализатора.
Колега, хубаво е при диагностика да се запомни точния текст или код на грешката, за да дадем адекватно мнение.
Разбирам колега , но той не е някакъв специалист нещо , а просто си поправя колата сам и има някаква програма за диагностика . На диагностиката му не изписва кодове а само какъв е проблема . А езикът на програмата е на румънски (тъй като той си е румънец ) и затова нищо не му разбрах и аз .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook