Щипки на фаровете

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Щипки на фаровете

Мнение от stradikus » 22 Юли 2020, 0:18

Здравейте,

търсих доста теми и на английски и тук, но не можах да намеря отговор на въпроса как да си поправим пластмасовите щипки на фара, които държат стъклото... Гледах някои клипове, където хората слагат силикон, където стъклото се долепя до гумата на фара, други слагат епокси, трети направо капчица. Имах идея да направя 3D модели на тези щипки и да ги залепя към счупените, но проблема е, че няма готови файлове на тези щипки или поне аз не можах да намеря. Моля дайте ми съвет, защото фарчетата са много хубави, с рециклирани лупи, ксенон, оригинален бош и нямам намерение да ми се пълнят с вода. И трите щипки отгоре са счупени.

Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Щипки на фаровете

Мнение от ivoaudi » 22 Юли 2020, 12:28

Щипките представляват един вид паралелепипед, на който една от основите представлява стената на самата коруба на фара. Правиш си сам от някаква си там пластмаса такъв същия паталелепипед и го залепяш успоредно със счупения. По тоя начин ще си набавиш “площ” за залепяне, щото именно това липсва. Тоест, изискванията към качеството на лепилото вече ще са много по-ниски и може и с прома да лепиш!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook