Въпрос за лупите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 04 Юни 2021, 12:18

Коланги, аз да питам, някъде продават ли се водачи или държачи, не знам точно как се водят за рвфлекторите на фаровете ? Че моите при неравности ги виждам как се клатят вътре във фара. Решил съм така и така съм поръчал лупи от Алито, ако мога да намеря и такива водачи, да си седят рефлекторите на едно място, ще е супер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 24 Сеп 2021, 5:21

Stanimir330 написа:Коланги, аз да питам, някъде продават ли се водачи или държачи, не знам точно как се водят за рвфлекторите на фаровете ? Че моите при неравности ги виждам как се клатят вътре във фара. Решил съм така и така съм поръчал лупи от Алито, ако мога да намеря и такива водачи, да си седят рефлекторите на едно място, ще е супер.


мисля, че не се намират освен на 3д принтер, но те не страдат толко виж си захватите на самите фарове към купето, и евентално да не се е разкачило нещо вътре.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 24 Сеп 2021, 18:26

Мисля, че разбрах от къде ми идва проблема на мен с тия фарове. Захватите са здрави, но вътре където е за регулирането на самите фарове е на някаква пластмасова резба, която явно с годините е предала богу дух. Трябва да ги отворя отново да ги разгледам обстойно, че самата врътка за регулирането като я изкарам е с доста захабени зъбци вече и може от там да изтърва и да се клатят рефлекторите при неравности. Не знам защо, но ми е много досадно това и от време на време имам някакъв проблем, като ги пусна фаровете падат надолу, качват се нагоре както обикновено, но понякога единия забива най - долу и си остава там и направо откачам :mhihi: Ще трябва и това да видя, сигурно датчика на носача се предава или пак от тия пластмасови резби, ще видим.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за лупите

Мнение от VladiE » 27 Сеп 2021, 21:53

Извинявай ако съм пропуснал нещо, темата все пак не е нова. Какво точно ти прави фара че не разбрах?

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 28 Сеп 2021, 12:13

Ами, целите рефлектори играят вътре във фаровете.
Като ги вдигна нагоре ръчно от врътките няма никакви проблеми, но така заслепявам тези отсреща. Рефлекторите нали са на едни пластамасови резби, за врътките, та аз си мисля, че като ги настроя на височината, на която трябва да бъдат, резбата там явно е изядена и самия рефлектор играе при неравности.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за лупите

Мнение от VladiE » 28 Сеп 2021, 12:40

Разглоби фаровете. Сваляш отпред "стъклото" и развиваш на максимум врътките за регулиране. Рефлектора се държи на три точки - двата водача и отдолу в средата на моторчето за нагоре/надолу. Там е на ябълка и като напънеш внимателно излиза.

Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook