Въпрос за лупите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.07.2020
Пол: Мъж

Въпрос за лупите

Мнение от Chillkata » 22 Юли 2020, 0:04

Здравейте колеги днес махнах от късите фарове които са с лупи ксенона и искам да сложа халогенни крушки възможно ли е това и ако да как става
Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 21 Авг 2020, 22:33

ксенона оригинален, ли ти е ако е крушката е d2s и мисля,че не можеш. а защо искаш да махнеш ксенона
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос за лупите

Мнение от empar » 23 Авг 2020, 17:40

Едва ли е невъзможно, но звучи като доста трудно изпълнимо. Кабели, захвати на крушки, баласти, лайт модули и ред други...
За обратната процедура има едни китайски адаптерчета, но ОТ D2S КЪМ H7 не мисля, че има, поради простата причина, че това е кон за кокошка. :conf:
За първи път виждам някой да иска да си прави такъв жесток даунгрейд на колата. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 24 Авг 2020, 22:16

empar написа:Едва ли е невъзможно, но звучи като доста трудно изпълнимо. Кабели, захвати на крушки, баласти, лайт модули и ред други...
За обратната процедура има едни китайски адаптерчета, но ОТ D2S КЪМ H7 не мисля, че има, поради простата причина, че това е кон за кокошка. :conf:
За първи път виждам някой да иска да си прави такъв жесток даунгрейд на колата. :dunno:


има преходни от D2S към обикновен обикновенна ксенонова крушка (H1,H7...)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос за лупите

Мнение от empar » 25 Авг 2020, 11:25

Явно са ми убягнали и това е решението на колегата.
Не знам обаче окабеляването и баластите при Е46 дали ще се разберат така лесно с тия адаптерчета.
Пак си виси въпросът ЗАЩО! :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Въпрос за лупите

Мнение от stradikus » 25 Авг 2020, 11:30

Колега, 60лв са ти два нови рефлектора(като изпратиш старите), не се вкарвай във филма да си махаш ксенона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 25 Авг 2020, 12:02

Къде са тези нови рефлектори за 60лв ? Моите са добре, светят си фаровете, но искам да рециклирам рефлекторите на лупите и на дългите, в Стрелча рециклират ама 2 седмици не ми се чака, та за това търся някъде където ги правят малко по - бързичко.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос за лупите

Мнение от empar » 25 Авг 2020, 12:32

CarValeting в София правят доста кадърно и експедитивно, но преди 1 година ми взеха по 80лв на рефлектор.
60лв. за двата ми се струва съмнително ниско.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Въпрос за лупите

Мнение от stefan_suny » 25 Авг 2020, 13:32

Никелът не е чак толкова скъп колега...... вероятно са стотинки на рефлектор, или няколко левчета най много. От там вече зависи кой колко е решил да те натовари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Въпрос за лупите

Мнение от stradikus » 25 Авг 2020, 16:59

Stanimir330 написа:Къде са тези нови рефлектори за 60лв ? Моите са добре, светят си фаровете, но искам да рециклирам рефлекторите на лупите и на дългите, в Стрелча рециклират ама 2 седмици не ми се чака, та за това търся някъде където ги правят малко по - бързичко.


Разглобих си сам фаровете, свалих рефлекторите и ги пратих в Плевен. Момчето на следващия ден ми изпрати същите оригинални на бош и му платих 60лв + доставките. 088 734 1383 това му е номера, увери се сам!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 26 Авг 2020, 22:58

В Еверлак Стрелча рециклирането на 2 рефлетора е 50 лв и куриерските стват 70 и оставаш без кола 2 седмици, защото 10 работни дни е срока за направата, а те не си дават зор. Намерих още едно момче в Плевен, който ги прави взима 60 лв за двете при не го е хубаво, че ако рефлетора е оригинален и ги има налични пращаш му твойте и той на другия ден ти връща готови. В разговора си с него се похвали, че е доста добър даже са му по-добри и рефлеторите от Евърлак, но като ми върна мойте вътре самата чашка перфектна, но на челото едни стечки малко се наложи да делна тук там да легне правилно блендата, тези дни ще тествам как светят на тъмно, че не ми остава време лошото, е че немога да кача клип, но ако някой иска да види ще ми пратя вече има хиляди начини. :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Въпрос за лупите

Мнение от stradikus » 27 Авг 2020, 9:25

kolov написа:В Еверлак Стрелча рециклирането на 2 рефлетора е 50 лв и куриерските стват 70 и оставаш без кола 2 седмици, защото 10 работни дни е срока за направата, а те не си дават зор. Намерих още едно момче в Плевен, който ги прави взима 60 лв за двете при не го е хубаво, че ако рефлетора е оригинален и ги има налични пращаш му твойте и той на другия ден ти връща готови. В разговора си с него се похвали, че е доста добър даже са му по-добри и рефлеторите от Евърлак, но като ми върна мойте вътре самата чашка перфектна, но на челото едни стечки малко се наложи да делна тук там да легне правилно блендата, тези дни ще тествам как светят на тъмно, че не ми остава време лошото, е че немога да кача клип, но ако някой иска да види ще ми пратя вече има хиляди начини. :)


Точно за него говорих. При моите нямаше стечки, единствената недодялана работа беше, че на 2 от дупките на рефлекторите за завинтване на лупите имаше много тънък слой никел, който с една отвертка продупчих, за да ги завия. След закупуването на 2 осрам крушки +50% на светофара ги сравних с новото х6 м50д и разликата беше минимална(в негова полза).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 27 Авг 2020, 10:47

Като се наканя да си сваля фаровете и да ги разглобя може и да му се обадя на това момче. Събирам мнения все още, гледам във фейса страницата на фарове-лайф, но някои казват, че взимал доста скъпо за рециклиране. Купих си и аз Осрам +20% Blue Intense, светнаха повече фаровете, но си е друго и едно рециклиране да им се направи, да светнат като нови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Re: Въпрос за лупите

Мнение от stradikus » 27 Авг 2020, 19:34

Stanimir330 написа:Като се наканя да си сваля фаровете и да ги разглобя може и да му се обадя на това момче. Събирам мнения все още, гледам във фейса страницата на фарове-лайф, но някои казват, че взимал доста скъпо за рециклиране. Купих си и аз Осрам +20% Blue Intense, светнаха повече фаровете, но си е друго и едно рециклиране да им се направи, да светнат като нови.


Като се наканиш да ги правиш ми пиши или гледай видеа, че вече направих процедурата с 4 фара и още на първия счупих едното щифтче на капачките на лупата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 27 Авг 2020, 23:16

Stanimir330 написа:Като се наканя да си сваля фаровете и да ги разглобя може и да му се обадя на това момче. Събирам мнения все още, гледам във фейса страницата на фарове-лайф, но някои казват, че взимал доста скъпо за рециклиране. Купих си и аз Осрам +20% Blue Intense, светнаха повече фаровете, но си е друго и едно рециклиране да им се направи, да светнат като нови.


от 250-350 лв взима на фар. И на мен ми се вижда много, но пък от друга страна изпипва нещата прави ги веднаж.
А аз обичам сам да си правя нещата и експерементирам, ако искаш тези дни ще снимам как светят мойте на тъмно след като си ги направих и ще кажете къде ще пратя клипче.
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook