Въпрос за лупите

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 13.08.2019
Пол: Мъж

Re: Въпрос за лупите

Мнение от sente99 » 20 Мар 2021, 16:27

И аз се бях загледал в biled лупи, но и за мен беше висока цената и сложих bixenon.
Успяват ли да достигнат 4300К, ако има въобще такъв модел?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 20 Мар 2021, 23:12

Stanimir330 написа:Много добре светят! Аз да питам, в тези лупи има вградени светодиоди ли или си имат крушки някакви ? На доста места започнах да ги срещам и цената им май си е доста височка все още.


Със вграден чип са и вентилатор за охлаждане, ами зависи от къде ги гледате, аз тези ги платих 120 лв и китаеца ми каза, че са с две години гаранция.
Лошото е ако изгори, че се подменя цялата лупа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 20 Мар 2021, 23:17

[quote="sente99"]И аз се бях загледал в biled лупи, но и за мен беше висока цената и сложих bixenon.
Успяват ли да достигнат 4300К, ако има въобще такъв модел?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk[/quote

6000К я дава производителя, свети бяло, не свети жълто на една от снимките заради телефона мисля, че изглежда жълта светлината. Бяло и на ръба на Z леко синее. Относно цената не са вече толкова скъпи има и скъпи но аз реших да пробвам по евтиния варянт да видя как ще се държи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за лупите

Мнение от VladiE » 22 Мар 2021, 16:48

Това в дъжд няма да свети много добре на тия 6000 калвина. По-добре на 4300 или максимум на 5000.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 22 Мар 2021, 21:23

Ми не съм съгласен вече я карах на дъжд свети много добре, просто няма как да кача клип да видиш как свети. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 22 Мар 2021, 21:26

Screenshot_2021-03-22-21-24-34-322_com.miui.videoplayer.jpg
Screenshot_2021-03-22-21-24-39-468_com.miui.videoplayer.jpg

От клипчето направих два скрийншота
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за лупите

Мнение от VladiE » 22 Мар 2021, 21:52

Мисълта ми е че при по високата цветова температура се губят лумени. В градска среда и светлинно замърсяване трудно ще забележиш разлика. Опитай да шофираш извън града в дъжд и мисля че тогава ще се съгласиш. ;)
На снимките от това видео на къси ли си? Ако да, малко високи ми се струват. По тоя начин дългите ще светят твърде високо и ще губиш светлина и там.


Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 22 Мар 2021, 22:49

Аз съм на къси но се изкачвам и точно там става равно заради това така изгкежда, че са високи. знам за какво ми говориш като цяло. карах и на тъмни учатаци на мокро и се вижда много добре. Ако ми остане време ще си направя такъв експеримент на дълго и мокро.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от pimpo » 23 Мар 2021, 1:14

Намери от някъде един ксенон, сложи го в единия фар и снимай срещу стена. Тогава ще видиш реално разликата. Напоследък има доста по читави LED лампи, но се съмнявам да са надминали хубавия ксенон!
Има два основни проблема, които до сега не съм видял да са разрешени.
1. Геометрията на лед крушката се различава от ксеноновата, поради което има светли и тъмни петна. Освен това, отместването от фокуса на рефлектора (дори при идеална геометрия) води до разпиляване на светлинния сноп. Макар да е перфектно изрязан от пластината и да изглежда чудесно срещу стена, всъщност в средата, където би трябвало да е фокуса, реално е по-слаб от ксенона.
2. Цветовата температура, освен че е твърде висока, има и пропуски в спектъра. Това на измерване с уред показва добри стойности, но реалната видимост е по-малка, въпреки че на пръв поглед изглежда много по ярко.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 23 Мар 2021, 22:35

pimpo написа:Намери от някъде един ксенон, сложи го в единия фар и снимай срещу стена. Тогава ще видиш реално разликата. Напоследък има доста по читави LED лампи, но се съмнявам да са надминали хубавия ксенон!
Има два основни проблема, които до сега не съм видял да са разрешени.
1. Геометрията на лед крушката се различава от ксеноновата, поради което има светли и тъмни петна. Освен това, отместването от фокуса на рефлектора (дори при идеална геометрия) води до разпиляване на светлинния сноп. Макар да е перфектно изрязан от пластината и да изглежда чудесно срещу стена, всъщност в средата, където би трябвало да е фокуса, реално е по-слаб от ксенона.
2. Цветовата температура, освен че е твърде висока, има
и пропуски в спектъра. Това на измерване с уред показва добри стойности, но реалната видимост е по-малка, въпреки че на пръв поглед изглежда много по ярко.

Тука има една малка подробност която пропускаш, и това е че в тази лупа няма крушка а в самата лупа се намира лед чипа и няма тъмни петна проблема, е че няма как да кача клипче да добиеш представа. . Ако видя графиката която съм качил там на стена замерихме ксенонова лупа срещу тази лупа. Замерването е направено на 10 метра от стената и на двете коли, също сравнихме и рециклиран фар на е39 фейс със осрам 200+ и тази лупи даде по добри стойности, но търсихме само най силна точка. Но скоро ще ги премерим в няколко точки да се видим със сигурност.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 23 Мар 2021, 22:38

Screenshot_2021-03-23-22-37-02-885_com.miui.gallery.jpg


Ето така свети лупата. Няма нищо общо със това да сложиш лед крушка във лупа. На разстояние 10 метра
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за лупите

Мнение от VladiE » 23 Мар 2021, 22:54

Това е само един фар нали?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 23 Мар 2021, 23:05

VladiE написа:Това е само един фар нали?

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk Pro

ДА
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 265
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Въпрос за лупите

Мнение от Stanimir330 » 24 Мар 2021, 12:52

Аз се чудя дали да не си взема Aharon E46-R, които са реплика на оригиналните Bosch AL лупи. Или да пробвам едни такива bi-led лупи. Този пичагата от Варна, където рециклира фарове гледам, че пише 1000лв за bi-led лупи и led крушки на дългите, което според мен си е адски висока цена. Само не знам, ако си взема bi-led лупи, как ще ги хвана за рефлекторите. Защото съм с оригинален ксенон и едва ли ще мога да сложа каквато и лупа да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: Въпрос за лупите

Мнение от kolov » 24 Мар 2021, 23:32

Stanimir330 написа:Аз се чудя дали да не си взема Aharon E46-R, които са реплика на оригиналните Bosch AL лупи. Или да пробвам едни такива bi-led лупи. Този пичагата от Варна, където рециклира фарове гледам, че пише 1000лв за bi-led лупи и led крушки на дългите, което според мен си е адски висока цена. Само не знам, ако си взема bi-led лупи, как ще ги хвана за рефлекторите. Защото съм с оригинален ксенон и едва ли ще мога да сложа каквато и лупа да е.


Този пич от Варна съм го признал как работи и до тука . 1000 лв за би лед лупи при китайците за тези пари си купуваш лед лупа със лазер на дългите хахах.
Другото което крушките, които предлага почти съм сигурен какво ползва като лед крушки и на тях реалната им стойност е 80 лв от Китай. Следващото което не ми хареса, че промотира лед с една година гаранция, който незнае ако свети постоянно дали ще изкара две години. В последното видео го каза това.

При е46 малко е странна лупата заради стеснението на планките които държат стъклото на лупата. Гледах едно клипче което монтират хелла на такъв фар и малко режат от рефлетора, за да влезне. А повечето лупи лед ги правят да са заместители на хелла или ако има малко разминаване предлагат комплекти за монтаж универсални. Сега ще потърся клипчето да видя дали ще го открият.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook