Проблеми с ГИ на 330 XI

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330 XI

Re: Проблеми с ГИ на 330 XI

Мнение от IndiFFer3nT » 10 Юни 2020, 8:17

Hip-hopotam написа:Колко пари ти излезе монтажа ако не е тайна

1300 лв. ми взе с всичко по газовата, като уж това беше намалена цена, понеже и много други неща правих при него.
Реално с тези евтини и прости инжектори и тоя изпарител.. пак е много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Проблеми с ГИ на 330 XI

Мнение от Hip-hopotam » 11 Юни 2020, 11:09

Може да не е газаджия, а да монтира по-междудругото, не е лошо ама поне да е пич и да ти сложи един читав изпарител, и аз имам сервиз работя с клиенти, аз поне така бих направил да има мир и разбирателство.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Проблеми с ГИ на 330 XI

Мнение от veskot » 11 Юни 2020, 11:22

Здравей

- до колко пада налягането на изпарителя (нали е 1.5) при максимално натоварване?
- до колко мс отварят инжекторите при максимално натоварване?
- колко е температуратана изпарителя при натоварване , с какви маркучи и къде е свързана ?

Както те слушам, за да вдига времето на инжекторните времена в високите обороти, явно изпарителя сгъва с налягането (калпав изпарител, 6мм път на газта, лошо отопление,...) и той се опитва да напъва с големи времена рейката която си има лимит ... явно затова се е отказал.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 11.10.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330 XI

Re: Проблеми с ГИ на 330 XI

Мнение от IndiFFer3nT » 11 Юни 2020, 12:18

veskot написа:Здравей

- до колко пада налягането на изпарителя (нали е 1.5) при максимално натоварване?
- до колко мс отварят инжекторите при максимално натоварване?
- колко е температуратана изпарителя при натоварване , с какви маркучи и къде е свързана ?

Както те слушам, за да вдига времето на инжекторните времена в високите обороти, явно изпарителя сгъва с налягането (калпав изпарител, 6мм път на газта, лошо отопление,...) и той се опитва да напъва с големи времена рейката която си има лимит ... явно затова се е отказал.


Ами колега, тея неща предполагам за да ти ги кажа, трябва да я свържа с компютъра и да видя на програмата какво ще покаже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 3.05.2010
Пол: Мъж

Re: Проблеми с ГИ на 330 XI

Мнение от m1sh0k » 02 Авг 2020, 21:41

Здравей,

по проблема с оставането на газ при свършването и - имах същият проблем и се оказа дефектен MAP датчик AEB 025 ,као мисля че показваше около 4 бара ..

Имах си проблема с падането на лампичките на гориво при стабилно натискане , но не помня дали беше от горното или се случи когато ми замина изпарителя ..

За изпарител бях с Romano HD MAX , но това грозно желязо редовно му се случваше да изпуска газ от задния си капак и го смених с Emer Palladio .. малко пресилване е за 2.8 ,но поне изглежда стабилно направен .

Ето и едно сравнение на изпарители - https://www.autocentre.ua/news/gbo-test ... 54064.html

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook