Откачен кабел

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Откачен кабел

Мнение от ildivvy » 01 Юли 2020, 14:39

...или използвай клечка за зъби! Като разтопиш калая, бъркаш в дупчицата и тя остава свободна! Иначе една ръчна 'вакуумна смукалка' струва почти никакви пари сигурно...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Откачен кабел

Мнение от VladiE » 01 Юли 2020, 16:25

Мисля че специалистите наричат тая спойка двуслойна и с ръчна помпичка не става. Правят го с една електрическа или с едно като микро пистолет с горещ въздух. Аз моите релета ги счупих, срязах крачетата и останаха да стърчат. Нагрявах с поялника краче по краче и вадех с една пинцета. Има риск обаче да се прогори платката. Не вярвам един ел техник да се затрудни пък и вероятно е евтина услуга, без риск да се съсипе модула.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Откачен кабел

Мнение от ivoaudi » 03 Юли 2020, 9:20

Не спойката, а платката се нарича двуслойна, но почти си уцелил. Иначе с ръчна помпичка си се вадят отлично, но понякога наистина е зор. Много е важно поялника да вдигне хунава температура и да я държи стабилна по време на разтапянето, тоест като докоснеш калая да не изстива, че да е разтопена и отсрещната страна. Може да се ползва и оплетка или парче многожично кабелче вместо помпа, но тогава изискването към поялника е още по, защото оплетката допълнително отвежда температурата.
Съвета ми към автора е да постъпи именно като теб и да ги начупи за да останат само крачета. Да внимава все пак да не отлепи някоя писта при чупенето и да ползва повече флюс. Той освен основната си роля служи и за топлообменник м-у човката на поялника и калая
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 03 Юли 2020, 11:07

Ехааа... Много благодаря на всички за идеите. Това с чупене ми мина през акъла,но не посмях :) Сега в събота и неделя,ще пробвам варианта с помпичката и клечката за зъби, ако не стане ще чупя. Едно нещо ми направи огромно впечатление когато отворих модула миналата седмица. Като го разклатя чувам всички реленца да трактат, новите са напълно безшумни... Ще сменям всички релета. 4те квадратни и 2те продълговати и дано, най накрая всичко да проработи. Нов модул много лесно и бързо ще купя, ама не знам как да оправя после ключовете. Тук в Холандия е много трудно да намериш някой електричар, който може това. Намерих един, но той ми каза цена доближаване се до чисто нов модул...

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 04 Юли 2020, 21:08

Здравейте приятели... пробвах всички идеи и не се справих... освен да счупи платката от напъване да излезе друго няма да постигна. Кажете ми, ако си купя друг модул втора ръка, какво ще стане като го сложа. Какво става с ключовете? Ще трябва ли да програмирам на ново ключовете и ако да, как става това...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Откачен кабел

Мнение от AvoyzeN » 07 Юли 2020, 0:38

Ще трябва кодиране на модула, а обучаването на ключа viewtopic.php?p=2201189 тук е на е39, но мисля че за е46 е същото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Откачен кабел

Мнение от ivoaudi » 07 Юли 2020, 9:51

Колега Борисов, евентуалното чупене изобщо не се прави с напъване. Тя идеята е иненно да няма физически напън никаде. Аз ги чупя със секачки, чупиш първо едно ъгълче да речем, показва се нещо, режеш го, отваря се възможност да отрежеш част от стеничката, режеш и тн. Постепенно го “изяждаш” релето като по платката не прилагаш никакво усилие и така.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 09 Юли 2020, 15:54

AvoyzeN написа:Ще трябва кодиране на модула, а обучаването на ключа viewtopic.php?p=2201189 тук е на е39, но мисля че за е46 е същото.



Благодаря за отговора, но това явно само ще отключва и заключва колата, но дали ще пали... Ако не пали? Имам лаптоп и софтуер и кабел, но не намирам инфо как се прави... Ако можеш да дадеш и по тази тема линк ще съм много благодарен! :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Откачен кабел

Мнение от AvoyzeN » 11 Юли 2020, 20:36

Няма нищо общо с паленето, този модул се води комфортен който управлява централното, аларма, ел. стъкла и т.н, хубаво беше е с ncs expert да прочетеш твоя модул и да свалиш кода, след като купиш друг да го коридаш с кода на стария модул и си готов.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 12 Юли 2020, 17:04

Това с копирането ще го оправя. С стандартната програма на BMW scanner 1.4..... мисля, че става. И в този ред на мисли днес ще ви поискам още помощ, но на тема кодиране. Та купих си копче за светлините с авто функция версия 3.0 а моето копче е 2.0 без авто. Гледах как се кодира новото копче, но аз умирам още в началото. Колата ми не се връзва с NSC expert.... Направих бридж на 7 и 8 пин и пак не става... има ли друг вариант? Например чрез BMW scanner защото за него знам, че работи добре. А за да се посмеете още малко с мен, вчера сложих отключване от телефона на колата,разбира се китайски. Та трябваше да отключва колата като я приближавам,да я заклюва като се отдалечавам, в това време да минат мигачи и да се затворят прозорците, че и опция за багажника да се отваря има... в крайна сметка само се отключва и заключва. Нито багажника проработи, нито прозорците се затварят, нито могат мигачи.... ако някой знае как се връзват правилно тези неща нека пише. Аз добавям снимка как трябва да се върже. Може да съм збъркал кабелите.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 12 Юли 2020, 17:19

Незнам защо но не ми дава да кача снимките...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Откачен кабел

Мнение от AvoyzeN » 13 Юли 2020, 10:51

Не съм кодирал ключ за светлини, но за автоматичната функция трябва сензор за държд, до него има око което следи светлината и от там тръгват спират фаровете.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 13 Юли 2020, 20:14

Окото го имам на огледалото в посока към пътя. И модула ми го отчита че го имам като опция и е включена, но проблема е, че като монтирам новото копче отпред всичко свети перфектно, но отпада габаритите едва едва светят, показва ми,че са ми изгорели крушите и съветват и стоповете за мъгла.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 30 Авг 2020, 23:14

Здравейте отново приятели. Най-накрая се отказах от ремонт на GM5 модула и просто купих друг. Сложиха ми го на място, тестваха го, нагласиха му моите настройки и имам и нови възможности, защото е по-нов софтуер. Но ударите на греда само с едно нещо. Постоянно ми свети багажника, че е отворен. Пробваха да го препрограмират, но не знаеха много по тази тема и нищо не стана. Освен, че свети, че е постоянно отворен в същото време и от дистанционното вече немога да отключа само него. Ако някой знае нещо по въпроса или има идеи нека ги сподели, аз ще пробвам всичко. Благодаря ви много и приятен уйкенд на всички.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: Netherland
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 323i
Мечтае да кара: BMW M4

Re: Откачен кабел

Мнение от Borisov890326 » 30 Авг 2020, 23:15

Никой ли незнае нищо за тази грешка с багажника?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook